Jabeurová - Kvitová | ONLINE | 27.2.2020 18:12 | WTA Dauhá 2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

WTA Dauhá -  ONLINE PŘENOS -  Ons Jabeurová : Petra Kvitová - 27. února 2020   18:12

Ukončeno
Ons Jabeurová
25 let  167 cm  Tunisko
0
62
64
Petra Kvitová
Petra Kvitová
29 let  182 cm  Česká rep.
2
72
74
Přenos se aktualizuje automaticky

Češka se o finále utká s vítězkou zápasu Asleigh Bartyová – Garbine Muguruzaová.
Petra Kvitová (11.) si podruhé v letošní sezóně zahraje o finále dvouhry. Česká tenistka na podniku v Dauhá uspěla ve čtvrtfinále, ve kterém přehrála Ons Džabúrovou (44.) 7:6(2), 7:6(4). Kvitová do zápasu vstoupila fantasticky, za stavu 4:1 měla dva brejky v zádech. Následně ztratila čtyři gemy v řadě, za stavu 6:5 ale podávala na výhru v setu. Ačkoliv byla neúspěšná, tiebreak již byl pro ni vítězný. Na začátku druhé sady si ztratila servis, zpátky si ho vzala v šestém gemu. Češka za stavu 5:5 podruhé v setu neuspěla na servisu, vzápětí čelila dvěma setbolům protihráčky, ke všemu byla na returnu. Kvitová ale odolala, dostala se do tiebreaku, ve kterém znovu uspěla.
Konec zápasu
6:7
Petra Kvitová na závěr utkání zahrává vítězný úder po čáře a postupuje do semifinále!
4-6
Druhý mečbol je rovněž minulostí. Kvitová returnovala do sítě.
3-6
Mečbol je odvrácený. Tohle bylo nechytatelné. Petra Kvitová vybrala nelehký úder v rohu kurtu, mířila k síti. Před ní si ale na Češku počíhala protihráčka chytrým úderem do protipohybu.
2-6
Čtyři mečboly. Kvitová to neměla snadné, ve výměně se ocitla u sítě, musela zpátky mířit k základní lajně. Před ní zahrála těžký bekhendový úder z voleje. Džabúrová chvíli na to poslala balónek do sítě.
2-5
Petra Kvitová až příliš chtěla ukončit výměnu po druhém podání soupeřky. Z forhendu ale nakonec přepálila balónek až za protihráčku.
1-5
Dva minibrejky jsou zpátky na kontě osmé nasazené. Její protihráčka od základní čáry nedokázala přehrát balónek na druhou stranu kurtu.
1-4
První minibrejk je pryč. Češka od základní lajny zahrála nepovedený bekhend.
0-4
Ons Džabúrová returnovala z bekhendu jen do sítě. Petra Kvitová tak vede 4:0.
0-3
Druhý minibrejk. Kvitová returnovala před svoji protihráčku, která se dopustila chyby do sítě. Tohle vypadá velmi nadějně.
0-2
Minibrejk. Petra Kvitová nuceně doběhla k pásce, vůbec to neměla snadné. Hrála volej před sítí, málem do ní spadla. Především ale trefila vítězný forhend.
0-1
Vítězný volej od české hráčky. Džabúrová první úder po svém úderu zkrátila výměnu. Nebylo to příliš dobré, Kvitová se vydala k síti, zahrála velmi těsný forhend po čáře. Následně si zapsala winner.
6:6
Brejk! Je tady tiebreak. Ons Džabúrová se potřetí během závěrečných čtyřech míčků dopouští chyby mimo kurt pro dvouhru.
40-A
Brejkbol! Češka fantasticky zahrála tři forhendové a velmi razantní balónky k rohu kurtu, její soupeřka nakonec chybovala do sítě.
40-40
Shoda. Také druhá šance Ons Džabúrové je minulostí. Petra Kvitová i trochu se štěstím předvedla skvělou obranu, hráčka z Tuniska podruhé v řadě chybovala do autu.
40-30
První setbol je odvrácený. Kvitová musela hrát převážně bekhendy křížem. Džabúrová na závěr gemu poslala balónek po čáře do autu.
40-15
Dva setboly. Ons Džabúrová si vypomohla esem.
30-15
Chytrá hra od Džabúrové. Sledovala, jak její protihráčka se po returnu vrací na střed kurtu, aby následně odehrála úder do protipohybu.
15-15
Petra Kvitová se svým forhendem po čáře není spokojená. Rozhodně nemusel skončit tak daleko za základní lajnou.
0-15
Džabúrová servíruje na zisk setu. Začala ovšem dvojchybou.
6:5
Konec přestávky, podávat bude Ons Džabúrová.
6:5
Následuje přestávka a výměna stran.
6:5
Fantastická obrana od tenistky z Tuniska znamená brejk. Ons Džabúrová dokázala skvěle returnovat po čáře do rohu kurtu, po dvou úderech na střed kurtu odehrála forhend po lajně.
40-30
První brejkbol je odvrácený. Kvitová měla štěstí jak s těsným podáním, tak úderem před základní čáru. Džabúrová zakončila rozehru chybou do sítě.
40-15
Dva brejkboly. Petra Kvitová se po returnu soupeřky postarala o nevynucenou chybu.
30-15
Skvělý servis. Hráčka z Tuniska returnovala do autu..
30-0
Ons Džabúrová hodlá získat brejkboly. Je k tomu blízko. Krátkou výměnu okořenil především nečistě trefený úder nad hlavou Džabúrové, která se vzápětí mohla spolehnout na nevynucenou chybu protihráčky.
15-0
Češka následně po returnu protihráčky musela jít k pásce, u které ale pokazila volej pod sítí.
5:5
Džabúrová po ztrátě úvodního fiftýnu získala čtyři míčky v řadě. Kvitová na závěr gemu returnovala neúspěšně.
40-15
Dva gemboly. Petra Kvitová tradičně bojovala, jak to jen šlo. Returnovala křížem, musela jít ke druhé postranní čáře. Vzápětí se ocitla u sítě, před kterou neustála těžký volej.
30-15
Džabúrová si vypomáhá esem.
15-15
Po druhém slabším servisu se Kvitová odhodlala k agresivnímu returnu. Následující úder ale zamířil mimo kurt.
0-15
Petra Kvitová začala parádním returnnem před základní čáru. Protihráčka vytáhla forhendový úder, který ale letěl do autu.
4:5
Konec přestávky, podávat bude Ons Džabúrová. Servíruje na udržení se v zápase.
4:5
Následuje přestávka a výměna stran.
4:5
Petra Kvitová je gem od postupu do semifinále dvouhry. Ons Džabúrová nedokázala returnovat do míst pro singl.
30-40
Džabúrová získává druhý fiftýn za sebou. Kvitová se vracela k základní lajně, u které již nedokázala zahrát balónek přes síť.
15-40
Ons Džabúrová zatlačila protihráčku do rohu kurtu a dostala se k pásce. U ní se jí ještě nevydařil první volej, ten druhý ale snesl světové měřítko.
0-40
Tři gemboly. Dostavil se kvalitní servis. Kvitová se po něm vydávala k síti. Před ní ještě stihla zahrát vítězný forhend středem kurtu.
0-30
Skvělé podání do bekhendové strany. Ons Džabúrová se pokoušela rychlý servis zmírnit nastavením rakety, return se ale dostal jen do autu.
0-15
Nový gem ale zahájila úspěšně. Krátce po returnu soupeřky mířila k síti, u které již nemusela hrát. Džabúrová byla dostatečně zatlačena v rohu kurtu, bekhend zaslala mimo kurt.
4:4
Petra Kvitová se na sebe zlobí, tato výměna si zasloužila shodu. Češka se s protihráčkou držela po celou dobu, v závěru jí ale nevyšel úder, který odehrála daleko do autu.
40-30
Kvitová podruhé v této hře skvěle returnovala. Ještě se tak udržela v boji o osmý gem.
40-15
Dva gemboly. Petra Kvitová fantasticky vrátila těžké podání, následně musela běžet k síti. Na parádní zkrácení hry protihráčky ale již recept nenašla.
30-15
Vítězný return kros. Džabúrová se u základní lajny po míčku jen ohlédla.
30-0
Ons Džabúrová vzápětí nedovolila protihráčce úspěšně returnovat.
15-0
Nový gem začal výměnou od základní čáry. Petra Kvitová ji nezvládla, zakončila nevynucenou chybou do sítě.
3:4
Konec přestávky, podávat bude Ons Džabúrová.
3:4
Následuje přestávka a výměna stran.
3:4
Petra Kvitová se může na několik minut uklidnit. Ve druhém setu získala tři gemy v řadě a půjde, dostala se do vedení 4:3. Protihráčka při posledním balónku returnovala do autu.
30-40
Hlasitý výkřik české lvice. Ons Džabúrová se protihráčku snažila rozhodit bekhendovými údery se spodní rotací. Sama v závěru rozehry odehrála bekhend po čáře do sítě.
30-30
Kvitová musela jít přes druhé podání. Jen se štěstím se vměstnalo do kurtu. Naopak return Džabúrové letěl za základní čáru.
30-15
Dvojchyba. Nepřišla v příliš pravý čas.
15-15
Češka se vzápětí dopustila nevynucené chyby do autu.
0-15
Petra Kvitová vítězně zvedá ruku nahoru. Na svoji soupeřku nastoupila, nerozhodila ji ani páska po lajně. Udržela nervy a na konec rozehry odehrála balónek kros. Ten byl vítězný.
3:3
Kvitová si vzala ztracené podání ze začátku setu. Džabúrová na závěr gemu vytvořila nevynucený úder za základní čáru.
15-40
Je tady! Petra Kvitová má dva brejkboly po chybě protihráčky!
15-30
Chybu ale vytvořila také Ons Džabúrová, od základní čáry poslala balónek z bekhendu jen k pásce. Přijde šance, o které mluvil trenér Vaněk?
15-15
Ale, ale. To je obrovská škoda pro českou hráčku. Skvěle returnovala k základní čáře, následně odehrála úder k postranní lajna. Hnala se k pásce, před níž zachybovala.
0-15
Teď to vyšlo. Petra Kvitová z rohu kurtu vytáhla parádní vítězný bekhendový úder kros.
3:2
Konec přestávky, podávat bude Ons Džabúrová.
3:2
Kvitová si k sobě zavolala Jiřího Vaňka. Neustále se jí snažil opakovat, že šance ve druhém setu ještě přijde.
3:2
Následuje přestávka a výměna stran.
3:2
Petra Kvitová vyhrála čtvrtý balónek za sebou. Na začátku výměny to vypadalo, že se vyhodila za základní čáru, rozehra ale pokračovala. Ons Džabúrová ji na závěr zakončila úderem do sítě.
30-40
Servis na kříž. A forhendový winner kros. Kvitová otáčí průběh gemu na svoji stranu.
30-30
Také další fiftýn zamířil na konto osmé nasazené.
30-15
Neskutečné. Tohle by mohlo české hráčce pomoci. Džabúrová od základní lajny trefila míček do pásky, ze které se dostal na druhou stranu. Hráčky následně byly u sítě, kde Kvitová z nelehké pozice zahrála winner.
30-0
Petra Kvitová již byla ve větší pohodě. Sice skvěle zapodávala ven z kurtu, při náběhu k pásce ale odehrála forhendový volej jen k síti.
15-0
Džabúrová ke všemu válí na returnu. Jako v této chvíli, kdy odehrála winner.
3:1
Ons Džabúrová při svém podání znovu neměla problémy. Petra Kvitová returnovala jen do autu. Máme za sebou něco málo přes hodinu hry.
40-15
Dva gemboly, Kvitová od základní lajny poslala bekhend po čáře do sítě.
30-15
Ze strany české hráčky ale následovala chyba do autu.
15-15
To byla paráda. Kvitová returnovala křížem, Džabúrová balónek s obtížemi vyškrábla. Češka následně odehrála forhendový winner kros.
15-0
Džabúrová podává s novými míčky. Začala úspěšně, soupeřce zasadila vítězný úder po čáře.
2:1
Konec přestávky, podávat bude Ons Džabúrová.
2:1
Následuje přestávka a výměna stran.
2:1
Takhle by to zajisté šlo. Petra Kvitová skvěle trefila servis mířící ven z kurtu, další úder hrála do podobných míst. Ons Džabúrová se znovu dokázala bránit, míček ale již přes síť nedostala.
40-A
Skvělé zkrácení hry naopak provedla Češka. Džabúrová balónek ještě doběhla, z forhendu ale poslala jen do autu.
40-40
Shoda. Kvitová měla štěstí. Po returnu protihráčky skvěle zahrála úder do protipohybu. Džabúrová možná z nouze hrála kratší úder k pásce. Na druhou stranu se nakonec nedostal.
40-30
Brejkbol. Tenistky většinu výměny hrály údery středem kurtu. Petra Kvitová to chtěla již změnit, forhend kros ale mířil daleko do autu.
30-30
Ačkoliv tu byl až druhý servis, Ons Džabúrová podruhé v gemu nezvládla svůj return.
30-15
Džabúrová je prostě rozjetá. Skvěle dokázala returnovat z bekhendu křížem. Kvitová se k míčku dostala, ale pozdě.
15-15
Ons Džabúrová ale vzápětí nedokázala uspět na returnu, který zahrála do autu.
15-0
Džabúrová se na začátek nového gemu parádně trefila do forhendu po lajně. Kvitová zůstala stát na svém středu.
2:0
Ons Džabúrová však brejk potvrzuje a vede 2:0. Petra Kvitová po druhém podání returnovala k pásce.
40-30
Gem ještě nekončí. Džabúrová po returnu protihráčka zasílá forhend do sítě.
40-15
Dva gemboly. Petra Kvitová na svoji protihráčku nastoupila hned po úspěšném returnu, drala se k pásce, Ons Džabúrová ale předvedla skvělý forhendový winner kros.
30-15
Další neúspěšné počínání české hráčky, forhendový return letěl k síti.
15-15
Kvitová ale následně po druhém servisu soupeřky returnuje do autu.
0-15
Džabúrová se podruhé v zápase nevydařila kombinace, při které protihráčku vyhnala podáním ven z kurtu, následným forhendem po čáře ale míček zahrála do autu.
1:0
Konec přestávky, podávat bude Ons Džabúrová.
1:0
Následuje přestávka a výměna stran.
1:0
Džabúrová se nenechala rozhodit ztrátou prvního setu a ani dvěma neúspěšnými balónky na začátku druhého dějství. Získala brejk na svoji stranu.
40-30
Brejkbol. Ons Džabúrová parádně returnovala po čáře, následně zaslala skvělý úder na druhou stranu. Petra Kvitová se ještě bránila bekhendem po lajně, balónek ale kurt pro dvouhru nenašel.
30-30
Výměna od základní lajny lépe skončila pro Džabúrovou. Její protihráčka od základní čáry trefila forhend nečistě a odehrála ho do autu.
15-30
Petra Kvitová ztrácí fiftýn. Po returnu protihráčky měla dostatek času, míček ale přepálila za základní lajnu.
0-30
Džabúrová ani podruhé v řadě nedokázala úspěšně returnovat. Balónek poslala jen k síti.
0-15
Osmá nasazená zahájila druhý set přímým bodem.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Petra Kvitová.
0:0
Následuje přestávka po konci prvního setu. Petra Kvitová v něm vedla 4:1 a měla náskok dvou brejků, následně ztratila čtyři gemy v řadě. Za stavu 6:5 podávala na výhru v setu, což se jí nepovedlo, tiebreak ale již opanovala.
6:7
Po necelých padesáti minutách je za námi konec prvního setu, který lépe skončil pro Češku. Džabúrová měla závěrečný míček setu lépe rozehraný, po kvalitním úderu přešla k síti, u které se jí ale vůbec nevydařil bekhendový volej.
2-6
Čtyři setboly! Petra Kvitová skvěle odehrála svůj return na základní lajnu, Ons Džabúrová míček poslala jenom k pásce.
2-5
Kvitová se přiblížila zisku prvního setu. Džabúrová dokázala zahrát return jen za základní čáru.
2-4
Změna stran přichází ve chvíli, kdy Češka má stále minibrejk k dobru. Ons Džabúrová z bekhendu returnovala do autu.
2-3
Kvitová má opět minibrejk. Po returnu to její protihráčka přepálila, balónek se ocitl za základní čárou.
2-2
Ons Džabúrová ke všemu trefila parádní servis. Byl tu přímý bod.
1-2
Petra Kvitová přestala hrát, jelikož si myslela, že úder protihráčky po lajně jde do autu. Míček ale přesně zapadl na čáru, Kvitová tak ztrácí získaný minibrejk.
0-2
Vzápětí po returnu protihráčky letěla k pásce, u které se ukázala skvělým bekhendovým volejem kros.
0-1
Začátek zkrácené hry ale vyšel na jedničku. Kvitová se předvedla vítězným returnem.
6:6
Je tu tiebreaku. Petra Kvitová nedokázala dopodávat set do vítězného konce. Po returnu soupeřky odehrála bekhendový úder křížem mimo kurt pro dvouhru.
40-15
Dva brejkboly. Tenistky to po opatrném začátku výměny pořádně rozbalily. Češka se nechala až příliš unést, forhendový úder kros zamířil do autu.
30-15
Džabúrové stačil return na druhou stranu kurtu. Kvitová se snažila o bekhend se spodní rotací, ten ale letěl do autu.
15-15
Skvělé podání. Ons Džabúrová returnovala jen za základní čáru.
15-0
Džabúrová již poněkolikáté úspěšně returnovala přesně za síť. Kvitová se k balónku znovu dostala, odehrála ho však jen k pásce.
5:6
Konec přestávky, podávat bude Petra Kvitová.
5:6
Následuje přestávka a výměna stran.
5:6
Brejk! Petra Kvitová parádně returnovala, následným úderem přecházela k pásce. Na závěr ukázala skvělý winner k základní čáře.
40-A
Brejkbol! Ons Džabúrová se podruhé v řadě dopouští chyby do sítě.
40-40
Kvitová si ale dopřála shodu. Její protihráčka po jejím returnu chybovala do sítě.
40-30
Eso na kříž. Gembol pro Džabúrovou.
30-30
To byla tenisová nádhera. Petra Kvitová po skvělém returnu křížem svoji soupeřku rozpohybovala po kurtu, v závěru se dostala k pásce. Před ní odehrála winner z voleje.
30-15
Následoval však přímý bod ze servisu.
15-15
Vzápětí se ale dopustila nevynucené chyby do autu. Hned po returnu protihráčky.
15-0
Tunisanka do nové hry vstoupila vítězným úderem.
5:5
Čistý gem. Přesně tohle Češka potřebovala. Ons Džabúrová na závěr gemu znovu zachybovala do sítě.
0-40
Tři gemboly. Petra Kvitová se zpátky vrací ke své pohodě z první poloviny úvodního setu. Soupeřka po returnu musela letět ke druhé polovině kurtu, což znamenalo chybu do sítě.
0-30
Kvitová urvala druhý balónek v řadě. Džabúrová returnovala po čáře, chvíli poté si ale fiftýn zajistila její protihráčka.
0-15
Češka má před sebou důležitý gem. Začala ho skvěle. Soupeřku přitlačila k základní čáře, aby se mohla předvést parádním winnerem.
5:4
Konec přestávky, podávat bude Petra Kvitová.
5:4
Následuje přestávka a výměna stran.
5:4
Ons Džabúrová vyhrála čtvrtý gem v řadě. Češka měla na raketě druhou shodu, přihodila se jí ale podobná chyba, která před malou chvílí její protihráčce. Volej zaslala do sítě.
A-40
Gembol číslo dvě. Petra Kvitová se sice dostala do průběhu výměny, z levého rohu kurtu ale vytvořila poměrně jednoduchou nevynucenou chybu do autu.
40-40
Shoda. Ons Džabúrová mohla dokonat obrat v této hře, po returnu protihráčky šla k síti. U ní ale pokazila snadnější volej.
40-30
Gembol. Kvitová potřetí z této strany returnovala rychle, agresivně. Džabúrová ale odpověděla úderem po čáře, Češka se vzápětí vyhodila do autu.
30-30
Ons Džabúrová však brejkboly nepřipustila. Skvěle zapodávala, následně trefila winner po čáře. Petra Kvitová se k míčku natahovala marně.
15-30
To byl parádní forhendový return křížem. Měl rychlost téměř 140 km/h.
15-15
U pásky ale skončil také následující return Češky.
0-15
Petra Kvitová přerušuje nepříjemnou sérii devíti neúspěšných balónků v řadě. Po druhém podání soupeřky returnovala křížem a donutila k chybě do sítě.
4:4
Druhá čistá hra v řadě. Je srovnáno na 4:4. Kvitová kvalitně zapodávala, Džabúrové se však vydařil skvělý return za síť. Češka se k balónku dostala, přehrála ho ale do autu.
40-0
Tři brejkboly. Petra Kvitová chvíli po svém servisu podnikla náběh k síti, byla ovšem parádně prohozená.
30-0
Džabúrová čeká na chybu protihráčky. Ta přišla znovu. Kvitová hned po returnu soupeřky odehrála bekhend středem dvorce za základní čáru.
15-0
Ons Džabúrová získala šestý balónek v řadě. Hráčky se dostaly převážně k bekhendové výměně od základní čáry, Petra Kvitová ji zakončila nevynucenou chybou po lajně do autu.
3:4
Konec přestávky, podávat bude Petra Kvitová.
3:4
Češka si k sobě zavolala trenéra Jiřího Vaňka. Ten ji nabádá k agresivnější hře. Udělil jí také pár rad k působení na returnu a servisu.
3:4
Následuje přestávka a výměna stran.
3:4
To byla rychlost. Ons Džabúrová snižuje na 3:4 po čisté hře. Petra Kvitová na závěr zaslala svůj return do sítě.
40-0
Tři gemboly. Džabúrová k tomu přidala vítězný úder.
30-0
Ons Džabúrová nabírá na sebevědomí. Po nátlakové hře donutila protihráčku k chybě do autu.
15-0
Džabúrová následně musela jít přes druhý servis, její protihráčka však returnovala k pásce.
2:4
Ons Džabúrová stahuje manko jednoho brejku. Petra Kvitová sice skvěle zapodávala, při forhendu po lajně ale pokazila úder do sítě. Netrefila se tak do volné části dvorce.
40-30
Raketové podání do forhendu odvrátilo první hrozbu.
40-15
Dva brejkboly pro Džabúrovou. Kvitová se pokoušela o rychlý bekhend po čáře, ten ale skončil v autu.
30-15
Petra Kvitová zapodávala do bekhendové strany. Ke svém forhendu se ale příliš natahovala a těsně poslala mimo kurt pro dvouhru.
15-15
Nevynucenou chybu ale vytvořila také Ons Džabúrová, která svůj bekhend po čáře zahrála do autu.
15-0
Kvitová znovu při začátku potvrzování brejku nedokázala získat fiftýn. Nyní se po returnu protihráčky vyhodila do autu.
1:4
Konec přestávky, podávat bude Petra Kvitová.
1:4
Následuje přestávka a výměna stran.
1:4
Druhý brejk v prvním setu! Kvitová již v této chvíli zvládla return, musela se vypořádat s náběhem protihráčky na síť. Více to vyhovovalo české tenistce, které nedovolila soupeřce zahrát úspěšný volej na závěr.
30-40
První je odvrácený. Džabúrová nedovolila protihráčce úspěšně returnovat.
15-40
Následovala podobná situace. Petra Kvitová vybojovala dva brejkboly.
15-30
Kvitové se vydařil return, po němž se její protihráčka dopustila chyby.
15-15
Další balónek již získala tenistka, která na turnaji porazila Kateřinu SIniakovou a Karolínu Plíškovou.
0-15
Štěstí se na začátku nového setu usmálo na českou hráčku. Po returnu kros trefila pásku, ze které balónek letěl na druhou stranu. Sice nebyl nechytatelný, Džabúrová přesto nedokázala s ním nic udělat.
1:3
Další winner znamená potvrzení brejku. Petra Kvitová trefila první servis, po něm následoval forhend křížem.
15-40
Dva gemboly. Kvitová se opřela do svého bekhendu kros. Byl vítězný.
15-30
Petra Kvitová po returnu protihráčky hrála forhendový úder křížem k rohu kurtu. Ons Džabúrová se bránila vyhozením se za základní čáru.
15-15
Následující balónek zamířil na stranu české tenistky, která si pomohla kvalitním servisem.
15-0
Tenistky tomu nemůžou uvěřit. Ons Džabúrová se chvíli po returnu dostávala k síti, u které nejprve odolávala. Při svém závěrečném úderu se musela natahovat pořádně do výšky. Míček trefila rámem rakety, balónek se procpal těsně za pásku.
1:2
Konec přestávky, podávat bude Petra Kvitová.
1:2
Následuje přestávka a výměna stran.
1:2
Brejk! Ons Džabúrová musela jít přes druhé podání, ještě před tím však musela počkat, než se diváci uklidní. Následně do dvorce trefila servis, byl ale slabší, Petra Kvitová toho využila razantním returnem křížem. Džabúrová se bránila úderem do autu.
40-A
Třetí brejkbol. Poprvé byla k vidění dvojchyba.
40-40
Ani ten ovšem nebyl využitý. Kvitová sice dokázala returnovat, balónek ovšem letěl do autu. Džabúrová vše hlídala u lajny.
40-A
Druhý brejkbol! Petra Kvitová parádně zahrála vítězný return křížem.
40-40
Skvělá Češka. Od základní čáry výborně rozhazovala údery k lajnám. Ons Džabúrová se sice dokázala bránit, závěrečný balónek z levého rohu kurtu ale dostala jen k síti.
A-40
Gembol. Džabúrová vzápětí nedovolila své soupeřce úspěšně returnovat.
40-40
Shoda. Ons Džabúrová se nemohla spolehnout na první servis, čehož se snažila využít její protihráčka rychlým returnem po čáře. Balónek byl nejprve zahlášený jako dobrý, jestřábí oko však ukázalo opak.
30-40
Brejkbol! Petra Kvitová výborně returnovala po čáře. Doběhla si k pásce, před kterou odehrála winner po čáře.
30-30
Vzápětí se osmé nasazené nevydařil return. Ten skončil v autu.
15-30
Následovala delší rozehra od základní čáry. Petra Kvitová ji zakončila nevynucenou chybou do sítě.
0-30
Úspěšný return české tenistky znamenal nevynucenou chybu protihráčky do sítě.
0-15
Džabúrová sice soupeřku vyhnala podáním ven z kurtu. Při forhendovém úderu po čáře ale chybovala do autu. Před sebou přitom měla otevřený dvorec.
1:1
Petra Kvitová srovnala na 1:1. Po servisu se tlačila protihráčce do bekhendové strany, Tunisanka podruhé v gemu zahrála bekhend do sítě.
30-40
Druhý míček pro Džabúrovou v této hře. Hráčky se pustily do kratší rozehry, Kvitová ji zakončila nevynucenou chybou za základní čáru.
15-40
Dva gemboly. Do kurtu se dostalo první eso.
15-30
Kvitová si vypomohla kvalitním podáním. Následoval winner.
15-15
Ons Džabúrové ale pomáhají diváci. Hráčka z Tuniska po úspěšném returnu sledovala nevynucenou chybu protihráčky do autu.
0-15
Dlouhá bekhendová výměna po čáře lépe skončila pro Kvitovou. Džabúrová nezvládla závěrečný úder se spodní rotací
1:0
Konec přestávky, podávat bude Petra Kvitová.
1:0
Následuje přestávka a výměna stran.
1:0
Následující return končí za základní čárou. Džabúrová se při prvním gemu na podání mohla spolehnout na výborný servis.
40-15
Petra Kvitová si připisuje svůj první fiftýn. Po slabším a kratším podání protihráčky returnovala z forhendu křížem. Balónek byl vítězný.
40-0
Servis do bekhendové strany. Return sotva končící v síti. Ons Džabúrová má tři rychlé gemboly.
30-0
Džabúrová si po dalším prvním podání připsala winner. Kvitová při něm byla bez šance.
15-0
Ons Džabúrová s výraznou diváckou podporou zapodávala do bekhendu. Petra Kvitová returnovala do sítě.
0:0
Utkání právě začalo.
Los vyhrála Kvitová, která si na úvod vybrala příjem.
Hráčky přicházejí na kurt. Jako první se na něj dostavila Ons Džabúrová, následovala ji Petra Kvitová.
Petra Kvitová (11. místo žebříčku dvouhry)

Česká hráčka je předloňskou vítězkou zdejšího turnaje, hned na dalších třech ročnících dosáhla na čtvrtfinále. Během letošní sezóny se jí zatím daří. V Brisbane dokráčela až do semifinále, ve kterém nestačila na Madison Keysovou 6:3, 2:6, 3:6. Dařilo se jí také na Australian Open, ve čtvrtfinále ale padla se světovou jedničkou Asleigh Bartyovou 6:7(6), 2:6. O postup do semifinále měla hrát také v Petrohradu, do zápasu s domácí Jekatěrinou Alexandrovovou ale nenastoupila kvůli nemoci. V Dauhá jako nasazená nastoupila až druhého kola, ve kterém si poradila s Carlou Suarezovou-Navarrovou 4:6, 6:3, 6:0. Následně přehrála Jelenu Ostapenkovou 6:2, 5:7, 6:1.
Přeji hezké čtvrteční odpoledne. Podnik v Dauhá během tohoto dne pozná semifinalistky dvouhry, mezi kterými by během večerních hodin mohla být také Petra Kvitová. Osmou nasazenou však bude čekat Ons Džabúrová, která na turnaji již porazila Kateřinu Siniakovou a Karolínu Plíškovou. Utkání se na centrálním dvorci odehraje jako třetí v pořadí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.
Články odjinud