Stojanovičová - Martincová | ONLINE | 11.6.2021 13:58 | WTA Nottingham 2021 | ŽIVĚ | iSport.cz

WTA Nottingham -  ONLINE PŘENOS -  Nina Stojanovičová : Tereza Martincová - 11. června 2021   13:58

Ukončeno
Nina Stojanovičová
24 let  Srbsko
2
6
6
Tereza Martincová
26 let  179 cm  Česká rep.
0
2
4
Přenos se aktualizuje automaticky

Nina Stojanovičová postoupila na travnatém turnaji v Nottinghamu už do semifinále, a to na úkor Terezy Martincové, kterou porazila po setech 6:2 a 6:4.

Čtyřiadvacetiletá rodačka z Bělehradu skvěle začala, už v prvním gemu získala brejk a udělala tak velký krok směrem k zisku úvodního dějství. Druhý brejk vybojovala v páté hře, načež za stavu 5:2 na servisu s přehledem dotáhla set do zdárného konce, proměnila první ze dvou setbolů.

Srbka vybojovala ve druhém setu znovu rychlý brejk, ale ve čtvrtém gemu o něj přišla. Klíčový moment přišel v deváté hře, kdy Nina Stojanovićová přetavila v brejk čtvrtý brejkbol a když šla servírovat na vítězství, tak zapsala čistou hrou.

Nina Stojanovičová hraje svůj první profesionální turnaj na trávě, což však na jejich výkonech není vůbec znát. V bitvě o finále se Srbka utká s nasazenou jedničkou, Britkou Johannou Kontaovou.
Konec zápasu
6:4
Je konec! Nina Stojanovičová musela jít přes druhý servis, což jí ovšem vůbec nerozhodilo. Podání namířila ven z kurtu, její česká soupeřka poslala return pro změnu do sítě.
40-0
Česká tenistka odpálila bekhendový return za základní lajnu. Čtyřiadvacetiletá rodačka z Bělehradu má tři mečboly!
30-0
Srbské tenistce zbývají poslední dva fiftýny. Tereza Martincová neodhadla ideálně odskok míčku, bekhend umístila v pokleku pod pásku.
15-0
Cestu za vítězstvím a potvrzením brejku začíná Nina Stojanovičová přímým bodem po servisu na téčko.
5:4
Konec přestávky, podávat bude Nina Stojanovičová.
5:4
Následuje přestávka a výměna stran.
5:4
Čtvrtou příležitost již Nina Stojanovičová využila a po výměně stran půjde servírovat na postup do semifinále! Její česká konkurentka si neporadila s forhendovým returnem, taktéž forhendem napálila síť.
A-40
Čtvrtý brejkbol. Nina Stojanovičová opět vsadila vše na jednu kartu, a sice na return. Tereza Martincová zabojovala, pod velkým úhlem však vrátila balónek pouze do autu.
40-40
Přímý bod po servisu na kříž.
A-40
Bude třetí příležitost úspěšná? Nina Stojanovičová umístila bekhendový return pod nohy soupeřky, ta trefila forhend nečistě.
40-40
S ledovým klidem odvrátila Tereza Martincová i druhou hrozbu ztráty podání. Servisem ven z dvorce si otevřela levou stranu, kam napálila forhend.
A-40
Srbka má ovšem druhou příležitost. Nyní si situaci pohlídala, přesnou ruku udržela od returnu až do konce výměny. Forhend hraný u sítě už byl jen třešničkou na dortu.
40-40
Gem pokračuje. Nina Stojanovičová neustála důležitost okamžiku. Sice byla aktivnější hráčkou ve výměně, nicméně v jejím finále zkazila bekhend.
40-30
A ten přichází! Velmi důležitý moment, pokud totiž Srbka brejkbol promění, půjde podávat na vítězství. Bekhend Češky pustila do autu.
30-30
Nina Stojanovičová zabojuje o brejkbol. Po jejím bekhendovém returnu na tělo odpálila Martincová forhend do území pro čtyřhru.
15-30
Forhendový return doplachtil za základní čáru.
15-15
Přímý bod po podání na kříž.
15-0
Tereza Martincová dostala soupeřku pod tlak, jenže v důležitý moment zahrála kratší bekhend, jehož Stojanovičová využila k vítěznému křižnému úderu ze stejné strany.
4:4
Čtyřiadvacetiletá rodačka z Bělehradu udržela podání, koncovka druhého dějství slibuje dramatickou podívanou. Kraťasem přinutila soupeřku k náběhu na síť, forhendem po lajně ji pak prohodila.
A-40
Vytrvalé bekhendové rány do pravého rohu se Nině Stojanovićové vyplatily. Dvakrát Martincová zareagovala, do třetice očekávala útok spíše po lajně.
40-40
Nina Stojanovičová trefuje svou čtvrtou dvojchybu.
40-30
Nyní Srbka vybojovala fiftýn i poté, co podávala z pravé strany. Na nepovedený slajz protihráčky zareagovala dělovým křižným forhendem, na nějž Češka nenašla odpověď.
30-30
Z levé strany se Stojanovićové viditelně servíruje výrazně lépe. Znovu jí vyšla strategie podání ven z kurtu a následného úderu na opačnou stranu.
15-30
A další skvělý forhendový return kousek před základní čáru. Tentokráte Stojanovičová zacouvala, ani tak nemířila přesně.
15-15
Výborný servis doplnila Srbka o neméně kvalitní forhend do levého růžku kurtu, za nímž Martincová vzdala snahu doběhnout.
0-15
S nepříjemnými returny na tělo má Nina Stojanovičová velké problémy. Znovu si neodstoupila jen se zaklonila, výsledkem byl příliš dlouhý forhend.
3:4
Konec přestávky, podávat bude Nina Stojanovičová.
3:4
Následuje přestávka a výměna stran.
3:4
Srbská tenistka umístila forhendový return do deblového koridoru, Tereza Martincová vede 4:3.
30-40
Nina Stojanovičová moc dobře věděla, že nemá co ztratit. Proto po druhém podání sokyně zariskovala na returnu a vypálila nechytatelnou křižnou ránu.
15-40
Po delší době obě tenistky nabídly delší výměnu. Fiftýn slaví česká hráčka, Srbka umístila bekhend pod pásku.
15-30
Přímý bod po servisu ven z kurtu.
15-15
Šestadvacetiletá rodačka z Prahy nekompromisně srovnává. Po kratším returnu se vydala na síť, kde zahrála forhend do protipohybu soupeřky.
15-0
Tereza Martincová zapisuje svou třetí dvojchybu.
3:3
Vyrovnáno. Při gembolu si Srbka znovu pomohla podáním, za dělovkou na střed natahovala Martincová raketu bez úspěchu.
A-40
Přímý bod po podání na téčko.
40-40
Druhá shoda. Opět to byla Nina Stojanovičová, která určovala tempo výměny, jenže ne jejím konci sama přestřelila z bekhendu.
A-40
Brejkbol čtyřiadvacetiletá rodačka z Bělehradu, zatím, nepřipustila. U sítě si počínala velmi jistě, volejem na tělo donutila soupeřku zaváhat.
40-40
Shoda! Tereza Martincová vyprodukovala proti prvnímu podání sokyně velmi dobrý forhend na tělo, s nímž si srbská hráčka, nedokázala poradit.
40-30
Gem pokračuje. Nina Stojanovičová nyní chtěla až příliš, její dobře myšlený forhend z předklonu vyletěl o značný kus do zámezí.
40-15
Forhendový return vyletěl za základní čáru.
30-15
Eso na kříž.
15-15
Přichází srovnání stavu. Velká škoda, že Tereza Martincová neudržela přesnou ruku zrovna v momentě, kdy přecházela do útoku.
0-15
Nina Stojanovičová zahájila šestý gem druhé sady dvojchybou.
2:3
Konec přestávky, podávat bude Nina Stojanovičová.
2:3
Následuje přestávka a výměna stran.
2:3
Tereza Martincová potvrzuje brejk a vede 3:2. Ve výměně plnila roli spíše defenzivnější tenistky, avšak závěrečný forhend Stojanovićové spadl do deblového koridoru.
15-40
Chybovat umí také pražská rodačka. Bekhend hrála hodně brzy po odskoku, výsledkem byla rána za základní lajnu.
0-40
Nevynucené chyby na straně Stojanovićové se začínají kupit víc a víc. V náběhu na vítězný úder selhala při forhendu.
0-30
Forhendový return skončil v síti.
0-15
Podání ven z dvorce doplnila Češka o forhend na druhou stranu. Nina Stojanovičová na dlouhou ruku napálila balónek do autu.
2:2
Konečně! Tereza Martincová čtvrtou možnost na vyrovnání využila a skóre ve druhém setu je tak opět srovnané. Stojanovičová si dobře připravila útok, jenže klíčový forhend poslala za základní čáru.
40-A
Pražská rodačka bojuje a nepouští sokyni ke gembolu, sama naopak disponuje čtvrtým brejkbolem. Znovu uspěla na síti, prohoz Srbky po lajně skončil v síti.
40-40
Ne. Nina Stojanovičová trefila první servis a česká tenistka odpověděla nečistě zasáhnutým returnem.
40-A
Tak že by do třetice? Tereza Martincová využila velkého tlaku k náběhu na síť, kde si hravě poradila se smečí.
40-40
Znovu přes druhý servis, zase do shody. Nina Stojanovičová zariskovala a bekhend poslala přesně do levého růžku. Martincová bez šance na reakci.
40-A
Další brejkbol. Rodačka z Bělehradu nezvládla moment okamžitě po servisu, kdy podcenila situaci a forhend musela hrát ve velkém předklonu. Balónek odpálila daleko za základní lajnu.
40-40
Nina Stojanovičová musela jít přes druhé podání, tohoto faktu však šestadvacetiletá rodačka z Prahy nevyužila. Zahrála příliš krátký return, načež nedokázala vrátit další forhendovou dělovku soupeřky.
40-A
Brejkbol přichází! Tereza Martincová přešla z defenzivy do ofenzivy skvělým bekhendem po lajně, na který Srbka ještě zareagovala, s forhendem Češky si ovšem neporadila.
40-40
Dvojchyba vrací skóre do shody.
A-40
Brejkbolu se česká hráčka nedočkala. Zabojovala a ještě dosáhla na prudký forhend Srbky, ale v záklonu nedokázala zahrát přesný obranný bekhend.
40-40
Nina Stojanovičová znovu umístila do vymezeného čtverce už první první podání, gem ovšem nezískala. Po returnu sokyně poslala forhend do sítě.
40-30
Druhý přímý bod v řadě, Srbka začala trefovat první servis v pravý čas. Gembol.
30-30
Přímý bod po podání ven z kurtu.
15-30
Tereza Martincová se nevzdává. Solidním returnem dostala míček do výměny a závěrečný bekhend konkurentky pustila za základní čáru.
15-15
Rodačka z Bělehradu zapisuje premiérovou dvojchybu.
15-0
Nina Stojanovičová hraje s obrovským klidem. Forhendem ven z kurtu si připravila všechno potřebné pro vítězný úder, která také zapsala.
2:1
Konec přestávky, podávat bude Nina Stojanovičová.
2:1
Následuje přestávka a výměna stran.
2:1
Tereza Martincová snižuje na 1:2. Bekhendovým slajzem naběhla k síti, kde si počínala velmi zkušeně, v nelehké situaci vykouzlila nechytatelný stopvolej.
15-40
Rodačka z Bělehradu zkusila zariskovat a napálit forhend na základní čáru. Situaci nevyměřila dobře, míček poslala až za ni.
15-30
Srbská hráčka se dostala do výměny a hned vybojovala fiftýn ve svůj prospěch. Uspěchaný bekhend Češky skončil v síti.
0-30
Ani s dalším prvním podáním soupeřky si Nina Stojanovičová neporadila.
0-15
Přímý bod po servisu na téčko.
2:0
Brejk potvrzen. Nina Stojanovičová se opět dokázala trefit do prvního servisu, vzápětí Martincová podruhé v řadě nepřesně returnovala.
40-15
Bekhendový return doplachtil za základní čáru.
30-15
Eso na kříž.
15-15
Forhendový return neměl jedinou chybu. Nina Stojanovičová musela brát míček pod nohama, bekhendem minula vymezené území.
15-0
Cestu za potvrzením brejku zahajuje Srbka přímým bodem po podání ven z dvorce.
1:0
Konec přestávky, podávat bude Nina Stojanovičová.
1:0
Následuje přestávka a výměna stran.
1:0
Forhendový return na tělo přinesl kýžené ovoce. Česká tenistka musela rychle reagovat, v krkolomné pozici nedokázala zahrát přesný forhend.
40-0
Tři brejkboly pro Ninu Stojanovićovou! Tereza Martincová si po nevynucené forhendové chybě do sítě pořádně vyčinila.
30-0
Zkrácení hry v podání české tenistky nebylo vůbec špatné, ale Srbka míček dostihla a zahrála ještě větší kontrakraťas, načež Češka umístila lob až za základní lajnu.
15-0
Nina Stojanovičová na returnu, přesto první fiftýn druhého setu získala pro sebe. Forhendem do levého rohu si otevřela pravou stranu, kam následně umístila bekhend.
0:0
Začíná druhý set.
6:2
Úvodní dějství je minulostí. Martincová poslala forhendový return soupeřce přímo do rakety, Nina Stojanovičová ze stejné strany vypálila nechytatelnou ránu po lajně.
40-15
Přímý bod po servisu ven z dvorce. Rodačka z Bělehradu disponuje dvěma setboly!
30-15
Bekhendový return zastavila páska.
15-15
Čtyřiadvacetiletá srbská tenistka přitlačila na pilu, což se jí vyplatilo. Na forhend k základní čáře odpověděla Češka nečistě trefeným úderem.
0-15
Nina Stojanovičová si neporadila s tvrdým forhendovým returnem pod nohy. Ani v pokleku nedokázala vyprodukovat přesný bekhend.
5:2
Konec přestávky, podávat bude Nina Stojanovičová.
5:2
Následuje přestávka a výměna stran.
5:2
Škoda, že podobné gemy na servisu nepředvedla Tereza Martincová i o pár minut zpátky. Čistou hrou snižuje na 2:5, Stojanovičová proti gembolu napálila forhend do sítě.
0-40
Náběh na čistou hru? Nina Stojanovičová znovu nezvládla returnovat.
0-30
Přímý bod po podání ven z dvorce.
0-15
Tereza Martincová bojuje o prodloužení prvního setu. A začíná velmi dobře, po podání a forhendu kros chybovala Srbka bekhendem.
5:1
V důležitý okamžik trefila rodačka z Bělehradu tvrdé první podání na kříž, které Češka vrátila jenom pod pásku.
A-40
Technicky zvládla Nina Stojanovičová výměnu skvěle, odměnou jí je druhý gembol. Všimla si, že její konkurentka míří na síť, proto zahrála lob, proti němuž Martincová smečovala do autu.
40-40
Jsme svědky další shody. Tereza Martincová po returnu vystartovala k síti, odkud křižným forhendem zatlačila na soupeřky, jež v záklonu minula vymezené území.
40-30
Šestadvacetiletá rodačka z Prahy výborně přečetla, kam bude hrát Stojanovićová volej u sítě. Bohužel se jí nepovedl lob, kterým Srbce nalila na vítěznou smeč.
30-30
Přímý bod po podání ven z dvorce.
15-30
Returnem se Tereza Martincová dostala do tlaku, který dokázala využít v zisk fiftýnu. Finální křižný bekhend vrátila sokyně do sítě.
15-15
Srba bleskově vyrovnává. Servisem si připravila skvělou pozici pro ukončení výměny, na bekhend po lajně neměla Češka šanci dosáhnout.
0-15
Technická výměna pro Martincovou. Za bekhendovým slajzem musela Stojanovićová hodně natahovat ruku, míček umístila do sítě.
4:1
Konec přestávky, podávat bude Nina Stojanovičová.
4:1
Následuje přestávka a výměna stran.
4:1
Dlouhá pátá hra nakonec míří na konto returnující Srbky! Druhý servis vrátila bekhendem české konkurentce na tělo, ta reagovala příliš dlouhým úderem.
A-40
Třetí brejkbol v průběhu jedné hry přichází po druhé dvojchybě Martincové.
40-40
Ani Stojanovićové se nedaří výhodu proměňovat v zisk gemu. Po kraťasu musela na síť, odkud ve velkém předklonu odpálila balónek za základní čáru.
A-40
Jenže z pravé strany vzápětí přiletěl další parádní forhendový return, za nímž Češka natahovala raketu marně.
40-40
S velkým přehledem Tereza Martincová odvrátila brejkbol. Po vyšším returnu počkala na pohyb sokyně a forhend jí poslala do protipohybu.
A-40
Konečně se výhody, a tedy brejkbolu dočkala i Srbka. Vyplatilo se jí zariskovat, dělový forhendový return po lajně neměl chybu.
40-40
Další, v pořadí už pátá shoda. Forhendovou přestřelku opanovala Nina Stojanovičová, poslední rána Martincové doletěla o kousek za základní čáru.
40-A
Avšak výhoda míří znovu na konto Češky. Ta po podání zvládla dva velmi solidní bekhendy, načež soupeřka ze stejné strany přestřelila.
40-40
Čtyřiadvacetiletá rodačka ze Srbska bojuje, nechce připustit snížení stavu. Určovala tempo výměny a byla za tuto iniciativu odměněna, poslední úder soupeřky pustila do autu.
40-A
Forhendový return umístila Nina Stojanovičová do zámezí.
40-40
Ne, ani teď Martincová nedokázala vybojovat svůj druhý gem v utkání. Chtěla zahrát vítězný bekhend po lajně, trefila jen koridor pro debl.
40-A
Přímý bod po chytrém servisu na tělo.
40-40
S dělovým forhendovým returnem kros nemohla Martincová dělat vůbec nic. Shoda.
40-A
Třetí fiftýn v řadě posouvá českou hráčku ke gembolu. V delší výměně udržela pevnější nervy a přesnější ruku, Srbka vyhodila forhend.
40-40
Forhendový return skončil v síti.
40-30
První hrozbu ztráty podání Martincová odvrátila. Vydala se na síť, odkud pustila bekhendový prohoz protihráčky do zámezí.
40-15
Čtyřiadvacetiletá rodačka z Bělehradu má dva brejkboly, jejich proměnění by ji výrazně posunulo zisku prvního setu. V těžké pozici vykouzlila vítězný bekhend po lajně.
30-15
Tereza Martincová se na sebe zlobí, protože měla výměnu velmi dobře rozehranou, jenže selhala v jejím finále, kdy přestřelila forhendem.
15-15
Po vítězném úderu přichází nevynucená chyba. Srbská tenistka viděla volný prostor po lajně, míček ovšem poslala do deblového koridoru.
15-0
Také Nina Stojanovičová umí rozdávat pořádné rány. Ze stoje dokázala vyprodukovat nechytatelný forhend do pravého růžku.
3:1
Bohužel, třetí gembol již pražská rodačka nedokázala odvrátit. Forhendovým returnem poslala míček do území pro čtyřhru.
40-30
Čtvrtý gem má další pokračování. Martincová doběhla k voleji soupeřky s velkým časovým předstihem a forhendovým křížem ji prohodila.
40-15
Čistá hra se nekoná. Nina Stojanovičová si servisem připravila dobrou pozici pro útok, jenže posléze selhala na bekhendu.
40-0
Dlouhou výměnu opanovala znovu Srbka. Ta protihráčku rozběhala a nakonec ji přiměla k zaváhání.
30-0
Tentokráte Nina Stojanovičová zvolila znovu podání ven z kurtu, aby následně do stejného místa poslala i forhend. Překvapená Češka na dlouhou ruku chybovala.
15-0
Servis ven z dvorce doplnila srbská hráčka o bekhendový úder na opačnou stranu. Martincová neměla nárok míček doběhnout.
2:1
Konec přestávky, podávat bude Nina Stojanovičová.
2:1
Následuje přestávka a výměna stran.
2:1
Tereza Martincová udržela servis a snižuje tak na 1:2. Po zkažené první výměně zaznamenala své první eso, které pak doplnila ještě o tři přímé body.
15-40
Ani do třetice si Stojanovičová neporadila s tvrdým podáním sokyně. Dva gemboly pro Češku.
15-30
Přímý bod po servisu ven z dvorce.
15-15
Eso na téčko.
15-0
Je důležité, aby si Tereza Martincová druhé podání v utkání udržela. Ale nezačíná vůbec dobře, po servisu poslala bekhend do sítě.
2:0
Nina Stojanovičová se vydala na síť, kam si došla pro potvrzení brejku. S forhendem a volej hrát nemusela, protože prohoz sokyně zastavila síť.
40-30
Přímý bod po podání ven z kurtu.
30-30
Na první brejkboly si ovšem bude muset česká tenistka ještě počkat. Musela odcouvat proti forhendu, který napálila za základní lajnu.
15-30
Fantastická obrana Terezy Martincové. Z hluboké defenzivy vybruslila lobem na základní čáru, po němž získala tlak na svou stranu a forhendovým křížem zabila výměnu.
15-15
Konečně delší výměna, jež dopadla lépe pro pražskou rodačku. Křižný bekhend přinesl kýžené ovoce, soupeřka hrála na dlouhou ruku pod pásku.
15-0
Skvělá obrana servírující hráčky. Nina Stojanovičová byla pod tlakem okamžitě po servisu, ale zvládla všechny obranné údery a ve finále Martincová chybovala bekhendem.
1:0
Konec přestávky, podávat bude Nina Stojanovičová.
1:0
Následuje přestávka a výměna stran.
1:0
Druhý servis Martincové posunula páska do autu. Čtyřiadvacetiletá rodačka z Bělehradu tak využila brejkbol bez práce.
40-30
První gem a premiérový brejkbol pro Ninu Stojanovićovou! Ta tentokráte posadila forhendový return na základní čáru, načež Češka ze stejné strany trefila jen síť.
30-30
Bekhendový return doplachtil za základní čáru.
30-15
K dalšímu fiftýnu stačilo Srbce pouze nezkazit return, což se jí podařilo. Tereza Martincová posléze vyhodila útočný forhend.
15-15
Změna rytmu se české tenistce vymstila. Zkusila zpomalit hru technickým bekhendovým slajzem, jenže míček umístila za základní čáru.
0-15
Hned na úvod měli diváci v Anglii možnost vidět velmi dlouhou výměnu, která dopadla lépe pro Terezu Martincovou, na jejíž křižný bekhend Stojanovičová nenašla odpověď.
0:0
Utkání právě začalo.
Na kurtu probíhá tradiční předzápasové rozpinkávání. Na podání začne Tereza Martincová.
Vzájemné zápasy

Tenistky proti sobě sehrály doposud jediný vzájemný zápas před dvěma lety v hale v rámci turnaje ITF ve francouzském Poitiers. Nina Stojanovićová přehrála svou dnešní soupeřku ve dvou setech.
Čtvrtfinálový zápas nabídne souboj dvou tabulkově nepříliš vzdálených sousedek.Tereza Martincová je také členkou elitní stovky, konkrétně okupuje 94. příčku. Šestadvacetiletá česká tenistka využila možnosti přechodu na trávu poté, co na stále ještě probíhajícím French Open vypadla ve druhém kole s favorizovanou Američankou Pegulaovou. A na trávě zatím pražská rodačka nenašla přemožitelku. V prvním kole si poradila s jinou Američankou Dolehideovou, načež v třísetové bitvě udolala i Španělku Garcíaovou-Pérezovou.
Nina Stojanovičová je aktuálně 87. hráčka světa. Srbka je letos na okruhu hodně aktivní, ale na velký výsledek zatím čeká. Nejdále došla v Miami, kde se z kvalifikace probojovala až do třetího kola, v něm ovšem bez boj vzdala světové dvojce Naomi Ósakaové. V Nottinghamu si čtyřiadvacetiletá rodačka z Bělehradu nejprve poradila ve dvou setech s Francouzkou Dodinovou, dvě sady jí následně stačily i na turnajovou trojku, Chorvatku Donnu Vekićovou.
Všem fanynkám a fanouškům tenisu přeju krásné páteční odpoledne! Vítám vás při sledování čtvrtfinále turnaje v Nottinghamu, u zápasu mezi Ninou Stojanovićovou a Terezou Martincovou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud