WTA Peking -  ONLINE PŘENOS -  Sorana Cirsteaová : Karolína Plíšková - 5. října 2017   06:39

5

Cirsteaová nakonec získává i druhou sadu a zaslouženě vítězí. Plíšková v té první byla úplně mimo. Ve druhém setu přišlo zlepšení a podávala také na zisk druhé sady. Nicméně Cirsteaová stále bojovala i za nepříznivých stavu a nakonec dokázala urvat druhý set pro sebe. Plíškové zejména vůbec v dnešním zápase nešel první servis což ji stál hlavně první set.
Konec zápasu
7:5
Cirsteaová trefuje první servis a return od Plíškové končí za základní čarou a je konec.
40-15
Cirsteaová musela přes druhý servis a Plíšková drží naději?
40-0
Míček získává Cirsteaová.
30-0
Cirsteaové tak trochu pomohla páska, i když musela hodně přidat, aby doběhla zkrácený míček zase od Plíškové, a to se také stalo a pak již neměla problém uhrát tuto výměnu.
15-0
Úder těsně před základní čáru a Plíšková odvrací jen do sítě.
6:5
Konec přestávky, podávat bude Sorana Cirsteaová.
6:5
Následuje přestávka a výměna stran.
6:5
A po další chybě přichází šance Rumunky, která má šanci ukončit zápas svým podáním!
A-40
A to je dlouhé, a to potvrzuje i jestřábí oko. Brejkbol pro Rumunku.
40-40
A po dalším vítězném úderu srovnává na shodu a zdánlivě lehký gem pro Plíškovou se mění v drama.
30-40
Cirsteaová nyní pomohlo to, že se return Plíškové otřel o pásku, která míček nadzvedla. Nicméně Cirsteaová měla velké štěstí neboť míček poslala přímo na boční lajnu.
15-40
Plíšková neměla snadné údery, ale Cirsteaová nakonec kazí a zahrává míč opět do sítě.
15-30
Druhý servis returnuje Cirsteaová jen do sítě.
15-15
Cirsteaová pálí míček je do sítě.
15-0
Plíšková nezačíná dobře...
5:5
A esem srovnává stav zápasu na 5:5 a čeká nás dramatický závěr druhé sady. Plíšková nevyužila své šance a nyní bude muset ještě hodně bojovat.
40-30
Cirsteaová to zvládá a zahrává při těžkém moment vítězný úder.
30-30
Hra u sítě nyní Rumunce nevychází a nyní bude zahrávat velmi důležitý míček.
30-15
Plíšková však také bojuje a snaží se ještě ukončit druhý set v desátém gemu.
30-0
Po úspěšném prvním servisu přichází další bod na konto Rumunky.
15-0
Cirsteaová si dokázala vytvořit dobrý útok a dokázala donutit soupeřku k chybě.
4:5
4:5
4:5
No, a přichází zase slabá chvilka od Plíškové a umožnila své soupeřce se dostat ještě do zápasu ve druhém setu.
A-40
Cirsteaová se nakonec dopracovala k brejkbolům, poté co si Plíšková nechala zkontrolovat první servis jestřábím okem, ale neuspěla.
40-40
Cirsteaová bojuje a donutila soupeřku k nevynucené chybě, která musela zahrávat druhý servis.
30-40
Plíšková trefuje své první eso v zápase, které přišlo v pravou chvíli.
30-30
Hezká obranná hra od Rumunky a následný dobrý prohoz!
15-30
Cirsteaová však bude zlobit a urputně bojuje.
0-30
Přestřelený bekhend od Rumunky a Plíšková je dva kroky od zisku druhé sady.
0-15
Cirsteaová zahrává výměn do sítě a svou chybou pomáhá soupeřce.
3:5
Cirsteaová nakonec čtyřmi míčky v řadě drží své podání a nyní se bude soustředit na return. Uvidíme co tohle udělá s Plíškovou.
A-40
Ouuha, to je škoda. Plíšková kazí poměrně jednoduchý míček u sítě a nedokázala jej vrátit zpět.
40-40
A další dobré první podání, neuvěřitelné od Cirsteaové!
30-40
Nyní si pomáhá kvalitní prvním servisem.
15-40
Cirsteaová se však nevzdává a po nevynucené chybě Plíškové snižuje.
0-40
Nevynucená chyba soupeřky a Plíšková má tři setboly!
0-30
A další kvalitní výměna od Plíškové, která si zahnala soupeřky do rohu kurtu a následně dobře zkracuje hru u sítě.
0-15
Cirsteaová i když zahrála první servis, return od soupeřky byl velmi kvalitní.
2:5
2:5
2:5
Cirsteaová je nyní v jiné situaci než v prvním setu a nyní půjde podávat na udržení se v tom druhém. Dokáže Plíšková vzít opět podání a poslat dějství do třetího rozhodujícího setu? Nebo Cirsteaová ještě zkusí zabojovat?
15-40
Cirsteaová již nedokázala returnovat dobrý bekhend soupeřky a zahrává jen do sítě.
15-30
Druhá servis a tentokrát nevynucená chyba na druhé straně.
0-30
To plačící dítě přišlo vhod pro Češku, Cirsteaová je evidentně rozhozená a dělá nevynucenou chybu.
0-15
I když přes druhý servis, ale míček je na straně Plíškové.
2:4
A nakonec Plíšková bere své soupeřce opět podání a vede 4:2. Důležité nyní udržet.
0-40
Zajímavá situace, v hledišti začalo plakat dítě a Cirsteaová musela přes druhý servis, z kterého pak nejspíše vztekle přestřelila forhend.
0-30
Bekhend Cirsteaové končí v síti a že by další šance pro Plíškovou?
0-15
Krátký míček od Rumunky a to byla poměrně snadná práce pro Plíškovou.
2:3
2:3
2:3
Ne, Plíšková střídá malé světlé momenty s těmi temnými a Cirsteaová se vrací do boje o druhou sadu.
40-30
Plíšková má opět problémy se svým servisem a je tu brejkbol pro Rumunku.
30-30
Cirsteaová srovnává po třiceti. Jak jsem říkal, dobré míčky se u Plíškové mění s těmi špatnými.
15-30
Plíšková má sice zlepšení oproti první sadě, ale stále to není pravé ořechové.
15-15
Velmi dobrý pohyb Rumunky po základní čáře a Plíšková pak vysoký lob k základní čáře zahrává jen do sítě.
0-15
I když přes druhý servis, naštěstí je tu nevynucená chyba soupeřky.
1:3
A po nevynucené chybě dokázala uhrát první výměnu ve druhém setu na sovu stranu. Nyní bude důležité jak zaservíruje Češka.
A-40
Cirsteaová se dopracovala ke gembolu.
40-40
Cirsteaová opět srovnává a ještě to bude boj o čtvrtý gem.
30-40
Druhý servis a klasika od Plíšková – tím je drtivý forhendový return k boční lajně.
30-30
Tak to byla hezká výměna, Cirsteaová už byla skoro na lopatkách, ale dokázala doběhnout kraťas od Plíškové a následně uhrát vítězný míček u sítě!
15-30
Plíšková u sítě a dvakrát úspěšná. Cirsteaová se na základní čáře bránila co mohla, ale nakonec neměla šanci.
15-15
Cirsteaová srovnává a nedovoluje soupeřce, aby odskočila.
0-15
Dlouhá výměna po druhém servisu a chyba Rumunky, která zahrává forhendový úder do sítě.
0:3
0:3
Stále jí ten první servis nepíše, ale nakonec i přes ten druhý získává velmi důležitou výměnu a vede 3:0 ve druhém setu. No, uvidíme jak to půjde dál, neboť Rumunka je hodně agresivní při své hře.
40-A
Plíšková musela opět přes druhý servis, ale dokázala se dostat do hezké výměny a zakončit ji vítězně.
40-40
Chyba z bekhendové strany a je tu shoda.
40-A
Naštěstí Rumunka nedokázala returnovat dobře druhý servis soupeřky.
40-40
A po dalším vítězném úderu je srovnáno najednou na shodu. Takže to nebude jednoduchá záležitost jak se zdálo.
30-40
Nyní to zahrála Cirsteaová hodně razantně, první forhned zahnala Plíškovou daleko za základní čáru a s tím druhým už neměla Cirsteaová velké problémy.
15-40
Podání ven z kurtu, ale skvělý vítězný return Rumunky.
0-40
Nevynucená chyba Rumunky a vypadá to snad na jednoduchou záležitost ve třetím gemu.
0-30
Plíšková zdá se, že našla již ten správný rytmus.
0-15
I přes druhý servis, který byl od Plíškové velmi dobrý bere bod.
0:2
Po druhém servisu přichází opět vítězný return a ukázka toho, jak se vývoj tenisu může najednou změnit.
15-40
Delší výměna a trefená síť od Rumunky a jsou tu dva brejkboly!
15-30
Cirsteaová konečně trefuje první servis a je to bod pro ni.
0-30
Vítězný return od Plíškové po druhém servisu soupeřky.
0-15
Dvojchyba Rumunky.
0:1
Plíšková si dobrý servisem vyhnala soupeřku troch ven z kurtu a měla hodně prostoru kam míček zakončit. Tohle už je výrazné zlepšení.
30-40
Nyní však její úder směřuje do sítě.
15-40
Obdobná situace jako při předchozí výměně a opět úspěšná Plíšková.
15-30
Plíšková zahrává vítězný úder do rohu kurtu, konečně jí tam také něco spadlo.
15-15
Cirsteaová je však na returnu dnes dobrá a srovnává stav.
0-15
Plíšková vstupuje do druhého setu vítězným míčkem.
6:1
A ihned ten první bez větších problémů proměňuje. Cirsteaová tedy bere překvapivě jednoznačně první set a Plíšková má do toho druhého co zlepšovat.
40-15
Teď si pomáhá svým prvním servisem a má dva setboly!
30-15
Cirsteaová uhrává výměnu i přes druhý servis.
15-15
Cirsteaová má také problém nyní trefit první servis a forhendový return od Plíškové na ten druhý byl velmi dobrý.
15-0
Forhend zahraný pouze do sítě a Cirsteaové zbývají jen tři míčky.
5:1
A trable Plíškové pokračují, další nevynucená chyba a Cirsteaová jde podávat na vítězství v prvním setu!
40-30
A je tu další brejkbol pro Rumunky, když plíšková zahrála do sítě.
30-30
Teď přichází i nevynucená chyba Rumunky. Bude brejkbol nebo gembol?
30-15
Trefený první servis, což je zlepšení oproti předchozím výměnám, ale ve hře je to zatím neslané nemastné, další nevynucená chyba.
15-15
Že by se česká hráčka konečně chytala? Hra u sítě, Cirsteaová již nedokázala adekvátně vrátit zpět.
15-0
Chyba z forhendu a Cirsteaová pokračuje ve svém sbírání bodů.
4:1
Konec přestávky, podávat bude Karolína Plíšková.
4:1
4:1
Cirsteaová potvrzuje brejk a ujímá se již vedení 4:1. Hodně nečekaný začátek, kdy Plíšková sebrala ihned servis soupeřce, nicméně Plíšková na servisu je úplně někde ještě v šatně a proto je stav jaký je.
40-30
Plíšková zahrála nejspíše dlouhý míček, ale i tak si zkouší sebrat jestřábí oko, které dalo za pravdu čárovému rozhodčí.
30-30
Alespoň na returnu to české hráčce trochu jde...
30-15
První servis, return a bekhend po čáře, Plíšková při této výměně bez šance na úspěch.
15-15
Smeč u sítě Plíšková zvládá, měla dostatek času a srovnává po patnácti.
15-0
I přes dobrý druhý servis bere Rumunka úvodní míček pátého gemu.
3:1
I když Plíšková tentokrát trefuje první servis, i tak se Cirsteaová dostala do výměny a po další nevynucené chybě bere Rumunka své soupeřce servis.
40-0
Druhý servis, kratší výměna a nevynucená chyba Plíškové. Tři brejkboly pro Rumunku.
30-0
No, zatím je to velmi zlé ze strany české hráčky. další bod pro soupeřku.
15-0
Plíšková má stále problém trefit první servis, při druhém dochází k dobrému returnu soupeřky a následné chybě Plíškové.
2:1
2:1
2:1
Nakonec Rumunka tentokrát drží svůj servis a vede 2:1.
40-30
No, ale jakmile jde Rumunka přes druhý servis už je tu naděje. Cirsteaová dělá nevynucenou chybu.
40-15
A další, Plíšková v tomto gemu nejspíše mnoho šancí nebude mít. Rumunka se rozpodávala.
30-15
Ale vzápětí je tu dobrý první servis Rumunky.
15-15
Plíšková returnuje druhý servis forhendem po čáře.
15-0
Dobré podání Rumunky. Tentokrát začíná lépe.
1:1
Ale ten druhý už bere Rumunka, Plíšková měla velké problémy na servisu a to ji stálo tento gem.
40-30
Plíšková první odvrací...
40-15
Cirsteaová se také dostává k brejkbolům a má šanci vzít své podání zpět.
30-15
Až na potřetí trefuje podání, na které jsme zvyklí.
30-0
A vzápětí je tu další. Plíšková se nemůže trefit do svého servisu.
15-0
První úvodní dvojchyba.
0:1
A tentokrátt to vychází a Plíšková jde podávat na potvrzení brejku!
40-A
Cirsteaová použila na svůj první servis jestřábí oko, které řeklo, že se jednalo o aut. Druhé podání Plíšková returnuje a bere bod. Je tu další možnost vzít soupeřce ihned na úvod zápasu podání.
40-40
Cirsteaová se dostala přes druhé podání do dlouhé výměny, která končí nevynucenou chybou soupeřky.
40-A
Po další výměně se dostává Češka k dalšímu brejkbolu.
40-40
Prohoz se Rumunce příliš nepovedl a zahrává míček do autu.
A-40
Plíšková posílá return těsně za základní čáru.
40-40
Plíšková má další možnost se dostat k brejkbolu, když její soupeřka zahrává jen do sítě.
A-40
Cirsteaová zahrává vítězný míček z forhendu.
40-40
Cirsteaová musela přes druhé podání a Plíšková se dostala do výměny a srovnává na shodu.
A-40
Čtvrtý míček pro Rumunku a je tu výhoda.
40-40
A další dobré podání a Plíšková zahrává jen za základní čáru.
30-40
Rumunka odvrací i druhý brejkbol.
15-40
Cirsteaová díky prvnímu výbornému podání získává také první bod na sovu stranu.
0-40
A jsou tu tři brejkboly!
0-30
A je tu další bod pro českou hráčku a to vypadá nadějně ihned na úvod zápasu.
0-15
Plíšková získává úvodní míček.
0:0
Vzájemné střetnutí
2014 – Pattaya Open: vítězství Plíškové 2:1 (1:6,7:6,6:0)
Plní na tomto turnaji roli čtvrté nasazené hráčky a na stejné pozici se nachází i v žebříčku WTA. Od US Open absolvovala dva turnaje – Tokyo 2, kde došla do druhého kola a prohrála s Kerberovou. Druhým turnajem byl Wuhan, kde se rozloučila o kolo později, když nestačila na Bartyovou.

Cesta turnajem: první kolo 2:0 Suarez Navarro, druhé kolo 2:0 Petkovič. Oba zápasy byly poměrně jednoznačné a roli favoritky bude plnit i v dnešním utkání.
Cesta na turnaji: v prvním kole si poradila 2:0 s Barthelovou z Německa, ve druhém kole, taktéž po setech 2:0, porazila McHalovou z Ameriky.

Cirstea je na 44. místě žebříčku WTA. Od US Open se ještě představila na turnaji v Soulu, kde skončila ve třetím kole překvapivě na raketě Tajwanky Kumkhum. Vystaví Rumunce ve třetím kole stopku i na tomto turnaji Plíšková?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 06:30.