Strýcová - Kvitová | ONLINE | 6.10.2017 10:50 | WTA Peking 2017 | ŽIVĚ | iSport.cz

WTA Peking -  ONLINE PŘENOS -  Barbora Strýcová : Petra Kvitová - 6. října 2017   10:50

Ukončeno
Barbora Strýcová
31 let  164 cm  Česká rep.
0
3
4
Petra Kvitová
Petra Kvitová
27 let  182 cm  Česká rep.
2
6
6
Přenos se aktualizuje automaticky

Semifinálovou soupeřkou Petry Kvitové bude vítězka duelu Svitolinová – Garciaová.
Petra Kvitová postupuje na turnaji v Pekingu do semifinále, když dokázala v českém derby zdolat ve dvou setech krajanku Barboru Strýcovou. Bývalá světová dvojka tak potvrdila dobrou formu, kterou v závěru sezony disponuje.

Kvitová byla od úvodu agresivnější hráčkou a neustále dostávala svou soupeřku pod velký tlak. Nejvíce vyditelné to bylo po druhém podání Strýcové, na které 18. hráčka světa mnohokrát reagovala tvrdým vítězným returnem.

Důležitým faktorem utkání byl úspěšný start Kvitové v úvodu obou setů. V první sadě hrál rozhodující roli hned úvodní gem, ve kterém dvojnásobná wimbledonská vítězka vzala své soupeřce podání a brejk udržela až do konce setu. V průběhu sady dokázala Kvitová odvrátit důežitý brejkbol za stavu 5:3, a poté utkání zdárně dopodávala.

Také druhý set přinesl podobný obraz hry. Rodačka z Bílovce se brzy dostala do vedení 4:1 a vše vypadalo zcela jasně. Pak si však také Strýcové vypracovala svůj první brejk a ještě snížila na 3:4. Kvitová však následně prokázala své zkušenosti a po sebevědomém výkonu si došla pro vítězství, když proměnila druhý mečbol.
Konec zápasu
4:6
Druhý mečbol už Kvitová proměnila a na turnaji v Pekingu postupuje do semifinále!
30-40
Ovšem první mečbol Strýcová odvrací. Dokázala se ve výměně od základní čáry udržet, a poté zasáhla rodačka z Bílovce síť.
15-40
Obrovské štěstí pro Kvitovou! Její forhend se odrazil od pásky přímo do růžku a soupeřka už měla málo šancí, aby na to mohla zareagovat. Dva mečboly jsou na světě!
15-30
Strýcová se však ještě nevzdává a díky přesnému naliftovanému forhendu do zadní části dvorce donutila soupeřku k chybě.
0-30
Přesný křižný bekhend z těžké pozice byl receptem k úspěchu. Strýcová musela hrát svůj úder pod velkým úhlem a zasáhla pouze síť. Dva míčky dělí Kvitovou od vítězství v zápase.
0-15
Kvitová začíná desátý gem svým pátým esem!
4:5
Konec přestávky, podávat bude Petra Kvitová.
4:5
Následuje přestávka a výměna stran.
4:5
Strýcová ukončuje tento gem dobrým náběhem na síť a přesným volejem. 29. hráčka žebříčku snižuje na 4:5 a nyní drama vyvrcholí. Kvitová půjde podávat na vítězství v celém zápase. Podaří se jí ustát tento moment?
40-0
Tři gemboly pro Strýcovou. Ta si v tomto gemu počíná sebevědomě a nedává na sobě znát žádnou nervozitu.
30-0
Výborná obrana rodačky z Plzně, ta nyní čelila tvrdým úderům soupeřky, ale dokázala to ustát a odměnou je vedení 30:0.
15-0
Forhendový return letí do sítě. Strýcová získává první fiftýn devátého gemu, jehož zisk je pro ní v tuto chvíli povinností.
3:5
Dvojnásobná wimbledonská vítězka se nenechala rozhodit dvěma ztracenými gemy a po přestávce si opět uhrála své podání! Nyní vede 5:3 a jen jeden gem jí dělí od postupu do pekingského semifinále.
15-40
Kvitová rozhěbala soupeřku křižným forhendem, a poté zahrála s ledovým klidem přesný volej na opačnou stranu dvorce. Dva gemboly!
15-30
Kvitová tlačila míček očima do zámezí, nakonec skončil return Strýcové skutečně o několik centimetrů v autu.
15-15
Následuje nevynucená chyba z její rakety. Tento gem bude extrémně důležitý.
0-15
Kvitová to v této výměně neměla vůbec jednoduché. Sice se jí vydařil výborný servis, ale Strýcová vrátila míček těsně za síť a česká livce musela hrát následný forhend v běhu. Zvládla to však dokonale a vede 15:0.
3:4
Přímý bod z podání, Strýcová snižuje na 3:4 a ještě bude usilovat o další brejk!
40-15
Avšak ani ona se nevyvaruje nevynucených chyb a po nepřesném forhendu ještě tento gem pokračuje.
40-0
Sedmadvacetiletá tenistka nyní na chvíli vypadla z tempa a v tomto okamžiku je horší hráčkou. Strýcová má tři gemboly.
30-0
Kvitová přestřelila forhend od základní čáry a Barbora vede už 30:0.
15-0
Strýcová nyní pozvedla svou úroveń hry a ještě rozhodně nehází flintu do žita! Kvitová byla v útočné pozici, ale 18. hráčka světa se výborně ubránila, a poté rozhodla výměnu přesným stopbalem.
2:4
Jedenáctá dvojchyba Kvitové v tomto utkání znamená konce gemu a Strýcová se ještě dostává do hry! 2:4 a rodačka z Plzně nyní půjde podávat.
A-40
Minimálně ještě jednu šanci však Strýcová dostane! Předvedla svou typickou chytrou hru a donutila soupeřku k chybě. Dokáže využít brejkbol?
40-40
Ovšem reakce Kvitové je fenomenální – eso na kříž! To musí soupeřku hodně frustrovat.
40-30
Druhý brejkbol pro Strýcovou v tomto utkání! 29. hráčka světa si v tomto gemu počkala na svou šanci, a nyní ji bude moci využít ve svůj prospěch!
30-30
Strýcová se ubránila a ještě se vrací do boje o tento gem. Rodačka z Bílovce chtěla zakončit výměnu forhendem do protipohybu soupeřky, ale její snažení zastavila páska.
15-30
Dvjochyby jí trochu kazí celkové statistiky, tato je už desátá v dnešním utkání.
0-30
V této chvíli hraje Kvitová opravdu skvěle. Nyní se blýskla úžasným bekhendem po lajně, na který neměla její čeká sokyně nárok.
0-15
A šestý gem následně zahajuje třetím esem ven z dvorce.
1:4
Druhý brejk v tomto setu je na světě! Strýcová vyzkoušela variantu servis – síť, avšak její soupeřka zahrála nechytatelný vítězný return kros a usedá na lavičku s vědomím, že vede už 4:1. Kvitová udělala další důležitý krok k postupu do semifinále, stále však ještě nemá vyhráno.
30-40
To je fantazie! Kvitová se po křižném bekhendu rozhodla pro náběh k síti a v těžké pozici zahrála úžasný volej do volné strany dvorce. Brejkbol pro českou lvici!
30-30
Jenže Kvitová zatím na brejkbol nedosáhla. O tuto možnost se připravila sama, když přestřelila forhend od základní čáry.
15-30
A Strýcová následně přidává nevynucenou chybu z forhendu, čímž pouští rodačku z Bílovce do zajímavé pozice. 15:30!
15-15
Po druhém podání přichází na řadu další vítězný return, Kvitová si v této pozici nesmírně věří a často jí to vychází.
15-0
Přímý bod pro Strýcovou, která zaznamenala svůj 38 fiftýn v tomto utkání. Její soupeřka má o deset získaných míčků více.
1:3
Po dvojchybě však následuje přímý bod z podání a vítězka 20 turnajů na okruhu WTA vede už 3:1.
30-40
Gem ještě nekončí, protože Kvitová přidala devátou dvojchybu.
15-40
29. hráčka světa se výborně ubránila a Kvitová poté změnila rytmus hry, když se rozhodla pro stopbal. Strýcová sice byla u míčku včas, ale její prohoz skončil těsně v zámezí.
15-30
Osmá dvojchyba v tomto utkání vrací Strýcovou zpět do boje o gem.
0-30
Úder jako z učebnice! Dvojnásobná wimbledonská vítězka si otevřela dvorec leváckým servisem, a poté zakončila po lajně.
0-15
Kvitová přešla po kvalitním prvním servisu k síti, kde sice svým volejem výměnu neukončila, ale Strýcová následně nedokázala vrátit míček do dvorce.
1:2
A brejk je následně potvrzen další tvrdou a přesnou hrou! Kvitová zatlačila soupeřku do rohu, a poté se blýskla dalším přesným forhendem longline. I v tomto setu se rodačka z Bílovce dostává velmi brzy do vedení o brejk.
30-40
První brejkbol tohoto setu! Kvitová udávala tempo hry a připravovala si ideální útočnou pozici, nakonec zakončila forhendem po čáře.
30-30
Podle mého názoru letěl return do zámezí, avšak rozhodčí nic nezahlásili, a tak se hrálo dále. Kvitová převzala iniciativu a ukončila výměnu forhendovým winnerem. Následuje big point.
30-15
Úplná herní jistota však Petře stále trochu chybí. Z dobré pozice přestřeluje dvorec o dobrého půl metru.
15-15
Po druhém podání je totiž pod obrovským tlakem. Kvitová si připisuje vítězný forhendový return po lajně.
15-0
Přímý bod z podání. Strýcová potřebuje trefovat svůj první servis, pokud chce v tomto utkání pomýšlet na úspěch.
1:1
Rychlý gem také na druhé straně, 18. hráčka světa prohnala svou krajanku z rohu do rohu a zajistila si fiftýn. Je srovnáno na 1:1.
15-40
Bekhendový úder dopadl přímo na základní čáru, Strýcová v těžké pozici zasáhla síť.
15-30
Když si však dokáže pomoci přímým bodem z podání, nahradí tak předchozí zaváhání.
15-15
Sedmá dvojchyba Kvitové, druhý servis jí dnes tolik neposlouchá.
0-15
15 winnerů a 22 nevynucených chyb. To je statistika Petry Kvitové z prvního setu. Nyní si připisuje další winner, když soupeřku přelstila křižným forhendem.
1:0
Riskantní úder tentokrát nevychází, Strýcová získává bez potíží první gem a dostává se do vedení, což je pro ní důležité.
40-15
První gem však ještě nekončí, protože Kvitová se vytasila s vítězným forhendovým returnem přímo na postranní čáru.
40-0
Barbora ukázala svůj cit pro hru, z náročné pozice výborně zkrátila hru a má náběh na čistý gem.
30-0
Kvitová měla výměnu výborně rozehranou, mohla zahrat míček do úplně opuštěného dvorce, avšak provinila se nevynucenou chybou, když poslala svůj míček do zámezí.
15-0
Strýcová začíná na podání a v úvodu si připisuje první fiftýn. Return Kvitové letí do autu.
3:6
První set je definitivně u konce! Dvojnásobná wimbledonská vítězka si tentokrát počínala velmi zkušeně, zkoncentrovala se na důležitou výměnu a po přesném forhendu po lajně se může radovat!
40-A
Následně přistál tvrdý forhend Kvitové přímo v růžku, 18. hráčka světa disponuje druhým setbolem!
40-40
To je reakce jako hrom! Česká lvice srovnává na shodu zásluhou přímého bodu po leváckém servisu ven z dvorce.
40-30
Je z toho první brejkbol pro Strýcovou v tomto zápase! Kvitová se provinila zbytečnou nevynucenou chybou z dobré pozice a pouští soupeřku do zajímavé šance.
30-30
Teď však napětí vrcholí, Strýcová zahrála tvrdý forhend na základní čáru a Kvitová už se neubránila. Stav 30:30, uvidíme setbol, nebo brejkbol?
15-30
Šestá dvojchyba Kvitové v tomto setu. Tato statistika je pro ní takovým malým černým puntíkem. Přesto zatím soupeřce v setu nedovolila jediný brejkbol.
0-30
Tvrdý forhend kros přináší zasloužené ovoce. Strýcová neměla šanci a v defenzivní pozici odrazila míček pouze do deblového dvorce.
0-15
A začíná výborně – přímým bodem z podání.
3:5
Return Kvitové letí pouze do sítě, osmý gem je u konce. Strýcová v něm dokázala odvrátit jeden setbol a ještě se nevzdává. Nyní podává rodačka z Bílovce na vítězství v první sadě.
A-40
Přímý bod z podání však přináší další gembol.
40-40
Gem však ještě nekončí. Strýcová musela jít hodně do kolen po úderu s nízkým odskokem nedokázala svůj bekhend zkorigovat.
A-40
Druhá šance zatím nepřichází, naopak Strýcová se dostává k třetímu gembolu a ještě může udržet své šance na zisk setu.
40-40
Setbol zůstává nevyužit! Kvitová měla obrovskou šanci, ale v rozhodující chvíli přestřelila forhend z jasné pozice!
40-A
Následuje první setbol! Kvitová svou soupeřku naprosto překvapila, když zvolila variantu zkrácení hry a Strýcová už nestilha zareagovat!
40-40
12. hráčka světa skvěle zareagovala na přechod Strýcové k síti, zahrála ji tvrdý úder na tělo a srovnává na shodu.
40-30
Kvitová přitlačila na pilu a připsala si vítězný bekhend po lajně, soupeřka neměla sebemenší šanci.
40-15
Skvělý předchod k síti a po podání ven z kurtu. Jednatřicetiletá tenistka posléze ukončila výměnu přesným volejem do volné strany dvorce.
30-15
Kvitová měla zálusk na vítězný return, avšak její snažení zastavila páska. Strýcová je pod mírným tlakem, ale zatím se s tím dokázala vypořádat dobře.
15-15
Nyní se ovšem provinila nevynucenou chybou, když přestřelila forhend od základní čáry.
0-15
Jeden pomalejší úder stačil Kvitové k tomu, aby přešla do útoku a forhendem po lajně zatloukla hřebíček do rakve. Rodačka z Bílovce bude chtít o osudu tohoto setu rozhodnout už v osmém gemu.
2:5
Konec přestávky, podávat bude Barbora Strýcová.
2:5
Následuje přestávka a výměna stran.
2:5
Vzápětí zvládá dvojnásobná wimbledonská vítězka i výměnu od základní čáry, kdy přetlačila Strýcovou, a ta poté poslala míček do sítě. Přestože tento gem nebyl z jejího pohledu vzhledem ke dvěma dvojchybám ideální, dostává se do vedení 5:2 a jen jeden gem jí dělí od výhry v první sadě.
30-40
Strýcová se k brejkbolu nepropracovala. Kvitová přešla do útoku křižným bekhendem do rohu a pokus o prohoz soupeřce nevyšel.
30-30
Druhá dvojchyba v tomto gemu a je srovnáno na 30:30. Budeme svědky gembolu, nebo brejkbolu?
15-30
Tentokrát je z toho přímý bod z podání, žádnou delší výměnu jsme v tomto gemu ještě neviděli.
15-15
Na tu však dokázala zareagovat esem!
15-0
Na úvod sedmého gemu je tu však čtvrtá dvojchyba Petry Kvitové.
2:4
Šestý gem je u konce a získává jej přesným volejem v těsné blízkosti sítě Barbora Strýcová. Kvitová je stále o brejk vpřed, bude to platit i nadále?
40-30
Opět servis-síť ze strany 18. hráčky světa, ale její soupeřka jí dokázala podruhé v tomto gemu prohodit, když se blýskla forhendem po lajně.
40-15
Po druhém podání míří Kvitová opět dopředu, ale Strýcová předvedla exluzivní obranu, a poté si přišla pro vítězný úder k síti! Skvělá výměna!
30-15
Strýcová nyní vyzkoušela taktiku servis – síť, ale Kvitová se blýskla výborným returnem, a poté soupeřku jednoduše prohodila.
30-0
Záhy získává jednatřicetiletá tenistka i druhý fiftýn tohoto gemu.
15-0
18. hráčka světa si věřila na křižný bekhendový winner, ale Strýcová se výborně ubránila, a poté přišla z rakety Kvitové nevynucená chyba.
1:4
Konec přestávky, podávat bude Barbora Strýcová.
1:4
Následuje přestávka a výměna stran.
1:4
Zvláště když pak předvede další ofenzivní smršť, po které získává fiftýn a dostává se do vedení 4:1.
15-40
Kvitová za tohoto stavu zariskovala na druhém podání, avšak provinila se dvojchybou. Nemělo by jí to však mrzet.
0-40
Opět tvrdý a přesný útok ze strany české lvice. Obranný úder Strýcové zastavila páska.
0-30
Druhý levácký servis ven z kurtu vytlačil Strýcovou z dobré pozice a 29. hráčka světa trefuje síť.
0-15
Po fantastickém křižném forhendu do rohu přišel náběh k síti a Kvitová zahrála sebevědomý forhendový volej s nápřahem do protipohybu soupeřky.
1:3
Čopované údery nyní byly receptem k úspěchu, Kvitová se nemohla tak opřít do úderu, a posléze zamířila pouze do zámezí. Strýcová snižuje na 1:3.
40-30
Jenže Strýcová si následně vynutila tlak dlouhým forhendem, poté přešla k síti a zahrála přesný volej do prázdné strany dvorce. První gembol.
30-30
Po druhém podání přišel nechytatelný return Kvitové. Její sokyně neměla jedinou šanci, to byla ráno jako z děla!
30-15
18. hráčka světa překvapila skvělým forhendem po lajně, Kvitová to zřejmě nečekala a u míčku už byla pozdě.
15-15
Druhá dvojchyba Strýcové, ta to nyní bude muset ustát i psychicky, pokud se chce dostat zpět do setu.
15-0
Strýcová se tentokrát úspěšně ubránila, a pak se dočkala chyby soupeřky. S vítěznými údery to však dnes bude mít velmi těžké, protože soupeřka hraje nesmírně tvrdě a nedává jí šanci útočit.
0:3
Konec přestávky, podávat bude Barbora Strýcová.
0:3
Následuje přestávka a výměna stran.
0:3
Druhé podání míří přesně na téčko, Strýcová už nedokázala zreturnovat. Vítězka 20 turnajů WTA a bývalá světová dvojka se dostává do vedení 3:0 a potvrzuje brejk.
30-40
Avšak ani ona se nevyhne nevynuceným chybám. Nyní přestřelila dvorec bekhendem kros.
15-40
Rodačka z Bílovce zatím hraje fantasticky. Na tvrdý servis dokázala navázat přesným křižným forhendem do rohu a vede 40:15.
15-30
Těsný aut, Kvitová se po přímém bodu dostává do vedení 30:15. Daří se ji velmi dobře mixovat podání a soupeřka s tím má problém.
15-15
Strýcová nedokázala držet krok v tvrdé výměně od základní čáry a zamířila do zámezí.
15-0
Druhá dvojchyba Kvitové. Uvidíme, zda-li se jí podaří brejk potvrdit. Strýcová se chce určitě brzy vrátit zpět do hry.
0:2
Který se jí podařilo využít! Kvitová hraje s úžasnou razancí a prohání soupeřku po kurtu, Strýcová to dnes proti ní bude mít velmi těžké. Už v úvodu se dostává Kvitová do vedení 2:0.
40-A
Agresivní hra však přináší úspěch. Kvitová se dostala z defenzivní pozice přesným křižným bekhendem a disponuje druhým brejkbolem.
40-40
Brejkbol však zůstává nevyužit. Dvojnásobná wimbledonská vítězka zasáhla nízkým bekhendem síť.
30-40
První brejkbol tohoto duelu! Strýcová se provinila dvojchybou a nabízí soupeřce zajímavou šanci.
30-30
Zbytečná chyba plzeňské tenistky. Na úder měla dostatek času, ale neukočírovala svůj bekhend a poslala jej do autu.
30-15
Sedmadvacetiletá hráčka se pokusila změnit rytmus hry stopbalem těsně za síť, míček však vyletěl těsně za postranní čáru.
15-15
Těsný aut, přemožitelka světové jedničky Muguruzaové získává v tomto gemu první fiftýn.
0-15
Rodačka z Bílovce zrychlila hru přesným křižným bekhend, přiblížila se k síti a nechytatelným volejem zakončila.
0:1
Konec přestávky, podávat bude Barbora Strýcová.
0:1
Následuje přestávka a výměna stran.
0:1
Nechytatelný forhend po lajně! Jeden pomalejš úder Strýcové stačil Kvitové k tomu, aby se vrhla do útoku a přesným forhendem rozhodla první gem.
30-40
Brejkbol však Kvitová nedopustila, opět si pomohla kvalitním podáním, které soupeřka nevrátila do dvorce.
30-30
Záhy přichází první dvojchyba, sedmadvacetiletá tenistka zariskovala druhý servis, ale nevyšlo jí to.
15-30
Přímý bod z podání, Strýcová pouze nastavila raketu a míček se odrazil daleko za základní čáru.
15-15
Levoruká tenistka však reaguje prvním esem na kříž. Servis je zatím na turnaji její silnou stránkou.
15-0
Strýcové se podařil kvalitní return a udržela se ve výměně, o chvíli později přestřelila Kvitová svůj bekhend a poslala jej do zámezí.
0:0
Utkání začíná, jako první bude servírovat Petra Kvitová.
0:0
Utkání právě začalo.
Petra Kvitová
Rodačka z Bílovce má proti svým krajankám excelentní bilanci. Zní to až neuvěřitelně, ale Kvitová dokázala vyhrát famózních 23 duelů v řadě, v nichž čelila soupeřce z České republiky. I nyní bude proti Barboře Strýcové mírnou favoritkou.

Kvitová se aktuálně může chlubit skvělou formou. Už na US Open předváděla výborné výkony a po zásluze si vybojovala účast ve čtvrtinále, čímž vyrovnala své turnajové maximum. I v Číně si zatím počíná a ve třech zápasech ještě neztratila ani set. Bez větších potíží si poradila s Kristýnou Plíškovou, Američankou Lepčenkovou i Dánkou Wozniackou.
Barbora Strýcová
Strýcová je aktuálně v žebříčku na 18. pozici. V Pekingu si zatím počíná velmi dobře, zdolala Muguruzaovou, Görgesovou, Gavrilovovou a zajistila si tak postup mezi osm nejlepších tenistek. S Kvitovou má negativní vzájemnou bilanci, jelikož prohrála šest z celkových sedmi duelů. Dnes se tuto statistiku pokusí změnit. Vzhledem k formě obou hráček můžeme očekávat velmi kvalitní tenis.
Dobré dopoledne všem tenisovým příznivcům. Na turnaji v čínském Pekingu jsou v pátek na programu čtvrtfinálové duely, z nichž jeden bude ryze český. Proti sobě se totiž postaví Barbora Strýcová a Petra Kvitová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:45.

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud