WTA Řím -  ONLINE PŘENOS -  Barbora Strýcová : Darja Kasatkinová - 15. května 2017   11:12

Barbora Strýcová
31 let  pravák  164 cm  Česká rep.
0
Darja Kasatkinová
20 let pravák  170 cm  Rusko
1

Barbora Strýcová tedy postupuje do 2. kola, byť se pro ni zápas nevyvíjel ideálně. Darja Kasatkinová si však ve druhém setu za stavu 3:3 a 40:40 podvrtla kotník, a byť se po ošetření chvíli snažila pokračovat, tak rychle zjistila, že se s tímto zraněním hrát nedá. Program na kurtu Pietrangeli bude za malou chvíli pokračovat dalším zápasem s českou účastí, tentokrát se budeme věnovat výkonu Lucie Šafářové.
A Darja Kasatkinová se vydává k síti s jednoznačným gestem! Zraněný kotník ji v utkání nedovolí pokračovat a musí tedy utkání vzdát!
4:3
Strýcová zvolila servis ven z kurtu a byť nešlo o prudký úder, tak kulhající Kasatkinová byla u míčku pozdě.
A-40
Eso Strýcové.
40-40
Ruska musí riskovat, protože její pohyb je ovlivněn zraněním. Trefila pěkný křížný forhend.
A-40
Další return Kasatkinové dopadl do autu.
40-40
Return Kasatkinové končí na síti.
40-A
A nepovedeným forhendem Strýcová daruje soupeřce další brejkbol!
40-40
Strýcová čeká, až se diváci usadí na svá místa.
40-40
Darja Kasatkinová to půjde zkusit. Otázkou ale je, jak zranění ovlivní její pohyb na dvorci.
40-40
Zatímco fyzioterapeutka tejpuje zraněný kotník Kasatkinové, tak Strýcová se snaží různými cvičeními udržet své tělo v provozní teplotě. Do konce pauzy na ošetření zbývá minuta.
40-40
Běží medical time-out ruské tenistky. Uvidíme, zda bude schopna pokračovat.
40-40
Darja Kasatkinová si ale při pádu opravdu ublížila! Podvrtla si pravý kotník a bude muset být ošetřena. Už postižené místo leduje.
40-40
Kasatkinová po doběhnutí kraťasu Strýcové nepříjemně upadla, a přestože se bleskově zvedla, tak už nemohla na další úder soupeřky reagovat.
30-40
A odvrací i druhý brejkbol! Zbývá ještě jeden.
15-40
Strýcová se ještě udržela v gemu.
0-40
A to je pro Strýcovou problém. Její bekhend zase nepřelezl síť.
0-30
Strýcová si připravovala pozici pro křížný forhend. Ten ale končí na pásce.
0-15
Bekhendový úder Strýcové končí na síti.
3:3
Darja Kasatkinová obhájila svůj servis čistou hrou. Strýcová se nedokázala trefit do returnu.
0-40
Ani nyní se Strýcová do výměny nedostala.
0-30
I další. Tento gem by potřebovala odservírovat úspěšně.
0-15
První fiftýn dalšího gemu uhrála Ruska.
3:2
Konec přestávky, podávat bude Darja Kasatkinová.
3:2
Následuje přestávka a výměna stran.
3:2
Stopbol Strýcové byl nakonec dobrou variantou. Kasatkinová se sice k míčku dostala, ale odehrála ho jen do autu. Barbora Strýcová tak otáčí skóre druhé sady.
40-30
Strýcová zopakovala stejnou taktiku. Po servisu na téčko zamířila na síť, kde na druhý pokus ukončila výměnu.
30-30
Velmi dobrý servis Strýcové na téčku.
15-30
Další fiftýn pro Kasatkinovou.
15-15
Return Kasatkinové měl výbornou délku a Strýcová poslala následný úder do autu.
15-0
Strýcová byla trpělivější a počkala si na chybu soupeřky.
2:2
Tentokrát už byla v bekhendové výměně úspěšnější Strýcová, která si tak bere zpět ztracený servis z předchozí hry!
40-15
První Kasatkinová odvrací. Ve výměně od základní čáry vydržela déle.
40-0
Barbora Strýcová má velkou šanci na re-brejk. Tři brejkboly!
30-0
Velmi dobrý return Strýcové, který soupeřka nevrátila přes síť.
15-0
Strýcová nyní oběhala celý kurt a odměnou je ji získaný míč.
1:2
1:2
1:2
Tak tohle byla fantazie! Darja Kasatkinová vykouzlila z defenzivy fantastický prohoz, který dopadl k boční lajně a bere tak své soupeřce servis.
30-40
Darja Kasatkinová se přesto dostává na brejkbol.
30-30
Křížný úder Kasatkinové skončil v těsném autu. To potvrdila i empirová rozhodčí, která se přišla podívat na otisk míčku.
15-30
Kasatkinová poslala return do sítě a fiftýn tak získala také česká hráčka.
0-30
Další forhend Strýcové končí v síti. Tohle byla lacinější chyba.
0-15
Strýcová trefuje jen pásku.
1:1
Forhend Strýcové skončil až za základní čarou. Ruska vyrovnala stav druhého setu.
15-40
Čistá hra to ale nebude. Nyní zabodovala i Strýcová.
0-40
Kasatkinová má gem rozjetý výborně. Výsledkem jsou tři gemboly.
0-30
Kasatkinová zahrát dobrý dropshot. Míč spadl těsně za síť.
0-15
Bekhend Strýcové skončil v autu.
1:0
Barbora Strýcová tento gem získává a má za sebou pozitivní vstup do druhého setu.
40-30
Další nepřesný úder Kasatkinové. Strýcová má gembol.
30-30
Hráčky se na začátku druhého setu pomalu dostávají do tempa. Kasatkinová nyní přepálila úder.
15-30
Křížný forhend Strýcové končí za boční lajnou.
15-15
Kasatkinová se sešla se Strýcovou na síti, kde byla úspěšnější.
15-0
Druhý set otevřela získaným fiftýnem Barbora Strýcová.
0:0
Před začátkem druhého setu ještě proběhla drobná úprava antukového dvorce. Teď už by se ale mělo začít opět hrát.
0:0
První set pohledného utkání získala Ruska Darja Kasatkinová. Ta se prezentuje útočným tenisem, který zatím nese ovoce.
4:6
Return Strýcové trefil pásku a Darja Kasatkinová tak získává první set tohoto zápasu!
40-A
Darja Kasatkinová se dostává k setbolu! Míček z rakety Strýcové dopadl daleko za základní čáru.
40-40
Teď to chtělo možná trochu více trpělivosti. Pro Strýcovou už byla výměna od základní čáry příliš dlouhá a tak zkusila zariskovat. Balónek ale končí v autu.
40-30
Skvěle Strýcová, která teď pokryla doslova celý kurt! Kasatkinová tak nedokázala výměnu ukončit a na síti pak byla úspěšnější její soupeřka. Ta má šanci na brejk, který by ji udržel ve hře o první sadu.
30-30
Další výměnu si ale Ruska uhrála a nepouští zatím soupeřku k brejkbolům.
30-15
Kasatkinová měla velmi dobrou pozici, ale ve snaze hrát po lajně trefila z forhendu síť.
15-15
Kasatkinová se dopustila chyby na forhendu.
0-15
Return Strýcové spadl do autu.
4:5
4:5
Následuje přestávka a výměna stran. Ke Strýcové přišel její kouč Tomáš Krupa.
4:5
Kasatkinová zahrála forhend z výhodné pozice do autu. Barbora Strýcová se tak ještě udržela v prvním setu.
40-15
Strýcová si správně volenými údery připravila pozici na síti a další smečí si zajistila dva gemboly.
30-15
Škoda. Těsný aut po forhendu po lajně Strýcové.
30-0
Strýcová si na síti nechala klesnout míč do ideální výšky a smečí si zajistila další fiftýn.
15-0
Kasatkinová returnovala až za základní čáru.
3:5
Konec přestávky, podávat bude Barbora Strýcová.
3:5
3:5
Darja Kasatkinová to teď završila tím nejlepším možným způsobem – esem! Je získaný gem od zisku prvního setu.
40-A
Následně už return Češky tak kvalitní nebyl. Kasatkinová má další šanci gem ukončit.
40-40
Tenhle gem stále pokračuje! Strýcová se vrátila do výměny dobrým returnem a donutila soupeřku k chybě.
40-A
Darja Kasatkinová je také velkou bojovnicí. Už má k dispozici výhodu.
40-40
Ani tento brejkbol Strýcová nevyužila. Zahrála jen do sítě.
A-40
Z agresivní hry Kasatkinové pramení i chyby! Připravené to měla výborně, ale u sítě napálila míč do autu.
40-40
Strýcová bojuje! Dokázala dostat do kurtu hodně těžký volej a následný pokus soupeřky o prohoz končí v autu.
40-A
Servis ven z kurtu, který Strýcová nedokázala vrátit do kurtu. To už odnesla její raketa.
40-40
Strýcová zahrála return jen do sítě a gem tak bude pokračovat.
A-40
Skvělá práce Strýcové! Ta se agresivní hrou postupně přiblížila k síti a odměnou je jí další brejkbol!
40-40
Se Strýcovou teď zahrála páska! Kasatkinová nemohla po jejím zásahu nic dělat.
40-A
Kasatkinová reklamuje u empirové rozhodčí, že její první servis byl dobrý. Ta nesouhlasí a tak musí na druhý.
40-A
Return Strýcové skončil na síti. Kasatkinová má výhodu.
40-40
Strýcová přešla na síť, kde však těžký volej pokazila a poprvé jsme svědky emotivnější reakce české hráčky na svůj výkon.
40-30
Tahle hra je hodně o chybách. Po příliš dlouhém forhendu soupeřky si může vzít Strýcová ztracený servis zpět.
30-30
První winner v tomto gemu má na svědomí Kasatkinová. Tentokrát už míček do rohu kurtu umístila.
30-15
Kasatkinová se snažila o křížný forhend do rohu dvorce, ale také teď končí výměna autem.
15-15
Strýcová chtěla hrát forhend po lajně, ale míč poslala do autu.
15-0
Z delší výměny od základní čáry se jako první vyhodila Kasatkinová, která zahrála kousek za základní čáru.
3:4
3:4
3:4
Litovat však Darja Kasatkinová nemusí. Další brejkbol už je využit a ruská tenistka je tak v tuto chvíle blíže k vítězství v prvním setu!
15-40
Kasatkinová chtěla hrát hned z returnu dropshot, ale míček spadl do sítě. Ruska si dala ruku na pusu v gestu, „Co to jako bylo?“
0-40
Strýcové se v tomto gemu nedaří. Čelit bude třem brejkbolům!
0-30
Darja Kasatkinová byla opět úspěšnější. Strýcová tentokrát hrála do autu.
0-15
Kasatkinové pomohla páska, která ztlumila míček tak, že u něho byla Strýcová pozdě.
3:3
Darja Kasatkinová dohrála gem parádně. Opět ukázala něco ze své útočné hry a nabíhaným forhendem do rohu dvorce ukončila hru.
30-40
Kasatkinová brejkboly nepřipouští. Dokonce otočila stav gemu.
30-30
Tohle byla nádhera! Strýcová nyní ukázala, jak skvělou obranářkou je, když se dokázala udržet po voleji soupeřky ve výměně u základní čáry a následně byla včas i u sítě. Tam už Kasatkinová přeci jen dokázala výměnu ukončit.
30-15
Return Strýcové byl teď příliš dlouhý.
30-0
Kasatkinová šla na síť hodně neuváženě. Strýcová si ji všimla a překonala ji přesným lobem.
15-0
Strýcová začala výměnu výborně. Forhend umístila k boční lajně.
3:2
3:2
3:2
Skvěle to teď udělala Strýcová! U dropshotu soupeřky byla včas a poté ji na síti přehrála.
40-15
Kasatkinová poslala return pouze do sítě.
30-15
Strýcová šla hned po servisu na síť a po bekhendovém voleji získává fiftýn.
15-15
Kasatkinová zahnala Strýcovou mimo kurt a volej hrála do volného prostoru.
15-0
Barbora Strýcová změnila rytmus dlouhé výměny a soupeřku přehrála kraťasem.
2:2
Darja Kasatkinová musela po rozhodnutí empirové rozhodčí jít znovu na první servis, ale uhrála i opakovanou výměnu. Také ona tak poprvé obhájila servis.
40-A
Strýcová šla na síť, kde narazila na kvalitní obranu Kasatkinové a nakonec schytala prohoz z rakety soupeřky.
40-40
Ten ale Ruska odvrací nekompromisním forhendem k boční lajně, který trefila hned po soupeřčině returnu.
A-40
Po chybě Kasatkinové má Strýcová brejkbol!
40-40
Kasatkinová se snažila ukončit výměnu forhendem po lajně, ale netrefila se do kurtu.
30-40
Strýcová returnovala bekhendem až za základní čáru.
30-30
Do kurtu nyní nedostala míč ani Strýcová.
30-15
Kasatkinová nedostala forhendem míč přes pásku.
15-15
Obě hráčky výborně brání. Kasatkinová vzala forhend po lajně, který už mohl být vítězný a vzala také následnou smeč Strýcové. Obranný lob už byl ale přeci jen moc dlouhý.
0-15
V této výměně se dlouho jednalo o bekhendovou přestřelku. Nakonec to byla Kasatkinová, která si srovnala míček na forhend a trefila winner.
2:1
2:1
2:1
Barbora Strýcová tentokrát uhrála gem na servisu poměrně snadno a otáčí skóre prvního setu.
40-15
Ruská hráčka teď poslala míč do autu a daruje soupeřce dva gemboly.
30-15
Teď ale Kasatkinová trefila vítězný bekhend.
30-0
Kasatkinová nedokázala returnovat servis Strýcové.
15-0
Kasatkinová si dobrými údery připravila výhodnou pozici pro útok, ovšem finální forhend vyhodila do autu.
1:1
Hned první je využit! Strýcová se skvěle bránila a Kasatkinová nakonec pokazila pokus o dropshot. Vyrovnáno!
40-0
Ruska se vyhazuje a Strýcová má k dispozici tři brejkboly!
30-0
Strýcová získala ve výměně výhodu výborným returnem, poté zatlačila na forhendu a vše ukončila úspěšným náběhem na síť.
15-0
Kasatkinová zahrála bekhendový úder pouze do sítě.
0:1
Bekhend Kasatkinové končí na boční lajně! Ruska tak hned na úvod proráží servis Strýcové.
30-40
Ruska se rozehrává! Strýcovou rozběhala a dalším forhendovým winnerem si vynutila brejkbol!
30-30
Kasatkinová zakončila výměnu od základní čáry perfektním forhendem do rohu kurtu.
30-15
Fiftýn získala i Kasatkinová.
30-0
Další netrefený return Rusky.
15-0
První fiftýn zápasu jde za Strýcovou. Kasatkinová nedokázala ani returnovat.
0:0
Na servisu zahájí zápas Barbora Strýcová.
Utkání se hraje na kurtu Pietrangeli hned jako první. Na jeho začátek tak nebudeme muset čekat.
Barbora Strýcová:
Zkušené Strýcové patří v aktuálním vydání žebříčku WTA 18. místo. Letos se na okruhu nejdále dostala do semifinále, což se ji podařilo v Sydney, Bielu a nedávném pražském podniku. Před týdnem vypadla v Madridu už ve druhém kole.

Letošní zápasová bilance – 21:12
Darja Kasatkinová:
Čerstvě dvacetiletá Ruska je 25. hráčkou světového žebříčku. Kasatkinová nedávno dosáhla svého dosavadního největšího úspěchu, když dokázala triumfovat na turnaji v Charlestonu. Následně však vypadla ve Stuttgartu i Madridu hned v úvodních kolech. Rodačka z Togliatti je velkou nadějí ruského tenisu a rozhodně má potenciál na to, aby brzy zaklepala na dveře top 10.

Letošní zápasová bilance – 13:10
Vítám tu všechny tenisové příznivce! Antuková část sezóny od pondělí pokračuje turnajem v Římě, kam se sjedou elitní světoví tenisté i tenistky. Do ženského turnaje zasáhne i česká dvojka Barbora Strýcová, která se v úvodním kole utká s Ruskou Darjou Kasatkinovou. Obě hráčky na žebříčku dělí jen 7 míst a tak se dá očekávat vyrovnaný zápas.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.