WTA Stuttgart -  ONLINE PŘENOS -  Anastasija Sevastovová : Petra Kvitová - 26. dubna 2019   13:40

6

V semifinále turnaje narazí Kvitová na vítězku večerního čtvrtfinále mezi Bertensovou a Kerberovou.
Česká jednička do čtvrtfinálového utkání ve Stuttgartu nevstoupila vůbec dobře, v první sadě dělala plno nevynucených chyb a zaslouženě ji prohrála. Od druhého setu už to ale byla úplně jiná Petra, začala přesně a tvrdě útočit a Sevastovovou doslova smetla z kurtu. Můžeme se tak na německém halovém antukovém turnaji těšit na českou hráčku v semifinále – nasazená trojka pokračuje, sedmička je z pavouka venku.
Konec zápasu
3:6
Je dobojováno! Petra otáčí zápas a je v semifinále, Sevastovová vyhodila míček ven z kurtu.
15-40
Máme tu mečbol! Petra zakončuje útok na síti.
15-30
Petra je teď v laufu! Rozběhala si svou soupeřku a nutí ji k chybám, Sevastovová napálila míček jen do sítě.
15-15
Sevastovová chybuje na returnu po druhém podání české jedničky.
15-0
Obranný bekhend ven z kurtu v podání Kvitové se otřel o pásku a skončil těsně za autovou čárou.
3:5
Stuttgartskou arénou zní populární "Pojď!" Petra utahala svou soupeřku a získává zpět své podání, takže je opět ve výhodě a půjde podávat na vítězství v zápase.
30-40
Sevastovová se celou dlouhou výměnu jen bránila obrannými loby, Petra perfektními útoky našla skulinu a má brejkbol!
30-30
Tento game je o returnech Petry. Další forhendový křížem ven z kurtu byl vítězný a stav je srovnaný.
30-15
Sevastovová šikovně zkrátila hru a poslala Kvitovou dopředu, která slajzem posílá míček ven z kurtu.
15-15
...ale druhý return v tomto gamu naopak posílá hned do zámezí.
0-15
Češka zahajuje game parádním vítězným míčkem hned z returnu.
3:4
Konec přestávky, podávat bude Anastasija Sevastovová.
3:4
Následuje přestávka a výměna stran.
3:4
Ztracené podání! Petra chtěla uhrát shodu sama a nepřipravený útok se vydala zakončit na síť, ale pro Sevastovovou pak už nebyl problém vítězným prohozem z bekhendu po čáře ukončit tento game.
40-30
Teď pomohlo i štěstí! Kvitová měla volnou polovinu kurtu, ale smeč od sítě opřela o pásku a přece jen míček dostala na druhou stranu.
40-15
Kvitová se při výměně od základní čáry opět jen vyautovala a bude odvracet dva brejkboly.
30-15
Sevastovová zvládla šikovněji pohlednou výměnu na síti a vítězným míčkem se ujímá vedení na podání Kvitové.
15-15
Razantní útok Sevastovové tentokrát Češka neubránila a ve skluzu po antuce posílá míček do sítě.
0-15
Kvalitní servis na střed a poté forhend ven z kurtu do protipohybu Sevastovové. Petra do podání vstupuje výtečně.
2:4
Dlouhá forhendová výměna od základní čáry končí dlouhým míčkem v podání Kvitové do autu.
40-15
Kvitová tento game nevzdává a snižuje parádním bekhendovým prohozem po čáře.
40-0
Nevynucená chyba Petry.
30-0
Sevastovová krásně zkrátila hru, Kvitová míček ještě doběhla, ale pouze jej vrátila na raketu soupeřky, které stačilo přehodit balonek do odkrytého dvorce.
15-0
Nečistě trefený return z forhendu Kvitové končí v síti.
1:4
1:4
Následuje přestávka a výměna stran. Petře už pro postup do semifinále turnaje stačí držet si své podání.
1:4
Kvitová si servisem na střed kurtu vytvořila dobrou pozici pro útok a výměnu zakončuje hned ze druhého úderu po lajně.
15-40
Sevastovová chybuje na returnu z bekhendové strany a dává Češce dva gemboly k dispozici.
15-30
Sevastovová doběhla zkrácení hry od Kvitové a českou hráčku prohodila křížným úderem mimo její dosah.
0-30
Eso Kvitové.
0-15
Aut z rakety Sevastovové.
1:3
Kvitová prolamuje servis soupeřky, která se dopouští další nevynucené chyby z forhendu!
40-A
Kvitová byla v důležité výměně trpělivá, poctivě útočila, až se dostala na síť a krásným křížným úderem mimo dosah soupeřky získává brejkbol.
40-40
Nevynucená chyba lotyšské tenistky posílá tento game do shody.
40-30
Dvojchyba Sevastovové.
40-15
Kvitová sice ukázala rychlé nohy a doběhla krátký míček soupeřky, ale poté ze sítě netrefuje dvorec.
30-15
Sevastovová našla volný kout v rohu dvorce a parádním forhendem se ujímá vedení. Petra neměla nárok tento míček doběhnout.
15-15
Sevastovová ale rázem nezvládla druhý úder po returnu Kvitové a stav je srovnaný.
15-0
Kvitová chybuje na returnu.
1:2
1:2
1:2
Přímý bod z podání na závěr čisté hry. Kvitová se ujímá vedení v rozhodující sadě.
0-40
Sevastovová chybuje na forhendu a posílá míček jen do pásky.
0-30
Bekhendový kraťas Petře vyšel dokonale. Tento úder si vysloužil velký potlesk z publika.
0-15
Petra rozhodila soupeřku razantním forhendem ven z kurtu a poté bekhendem od sítě bez potíží uklízí míček na volnou polovinu dvorce.
1:1
Eso Sevastovové na závěr gamu.
40-15
Dva gemboly pro Sevastovovou po nevynucené chybě Petry.
30-15
Třetí return ale naopak proměňuje v krásným bekhendový vítězný míček, který vytáhla jen kousek nad zemí.
30-0
A opět to samé. Petra se zatím v tomto gamu nechytila na returnu.
15-0
Přímý bod z prvního servisu v podání Sevastovové.
0:1
...a esem záhy ukončuje první game třetí sady.
40-A
Kvitová se ujímá smečí ze vzduchu po čopovaném returnu soupeřky výhody.
40-40
Sevastovová při brejkbolu chybuje na bekhendu a míček posílá jen do sítě. Uvidíme na úvod třetí sady shodu.
40-30
Nevynucená chyba Kvitové přináší Sevastovové brejkbol.
30-30
Petra si doběhla pro krátký return soupeřky a ze sítě bez potíží ukončuje výměnu.
30-15
Sevastovová se vrací do vedení v gemu díky perfektnímu forhendovému returnu, na který Kvitová dosáhla jen s velkými potížemi a míček nevrátila na druhou stranu kurtu.
15-15
Přímý bod z podání pro Petru.
15-0
Dlouhou výměnu na úvod třetí sady ukončuje Kvitová nepřesným forhendem ven z kurtu a dlouhá série fiftýnů končí.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Petra Kvitová.
0:0
Následuje přestávka a výměna stran. Sevastovová si na kurt povolala trenéra Ronalda Schmidta.
2:6
Kvitová třetí čistou hrou v řadě ukončuje druhý set a do třetí sady půjde v mnohem lepším psychickém rozpoložení. Česká jednička zakončila poslední výměnu tvrdým bekhendem hned z returnu.
0-40
Dvochyba Sevastovové přináší tři setboly pro Kvitovou, tohle už vypadá pro českou hráčku velmi dobře.
0-30
Aut Sevastovové, která se teď vůbec nestačí bránit probuzené Petře.
0-15
Osmou hru druhé sady zahajuje Kvitová perfektním returnem potvrzeným forhendem do otevřené poloviny dvorce.
2:5
2:5
2:5
Další čistou hru, už druhou v řadě, potvrzuje Kvitová razantním forhendem po čáře a má perfektně nakročeno k zisku druhé sady.
0-40
Přímý bod z podání Kvitové.
0-30
Perfektním bekhendem po čáře si Kvitová rozhodila soupeřku a forhendem do protipohybu pak už jen chytře ukončila výměnu.
0-15
Eso mimo dosah Sevastovové. Petra je teď na vítězné vlně!
2:4
Češka získává čistou hru při soupeřčině podání a poprvé za celý zápas prolamuje servis Sevastovové.
0-40
Petra si perfektním útokem a forhendovou bombou ze sítě zajišťuje tři brejboly!
0-30
A tentokrát chyba Lotyšky z forhendu.
0-15
Sevastovová chybuje na bekhendu od základní čáry.
2:3
2:3
2:3
Kvitová si došla pro vítězný gembol na síť, odkud z voleje ukončuje pátý gem druhého setu. Obě hráčky si zatím v této sadě drží své servisy.
40-A
Vítězný křížný forhend od základní čáry dává Češce výhodu.
40-40
Další dvojchyba Kvitové, už druhá v tomto gamu a čtvrtá v zápase!
30-40
Nevynucená chyba Kvitové.
15-40
Kvitová se nenechala rozhodit ani sérií neúspěšných podání a zaznamenává eso z druhého servisu, který poslala rotací mimo dosah soupeřky.
15-30
Dvojchyba Petry.
0-30
Aut Sevastovové.
0-15
Petra byla ve výměně aktivnější a forhendovými útoky donutila soupeřku k bekhendovému lobu až za základní čáru.
2:2
Sevastovová čtyřmi míčky v řadě zvrátila nepříznivý vývoj gamu a udržuje si své podání po chybě Kvitové na forhendu.
40-30
Sevastovová zakončuje pěknou výměnu krásným stopbalem, který Kvitová neměla nárok doběhnout.
30-30
Chybný return Kvitové ze druhého podání soupeřky míří jen do sítě.
15-30
Sevastovová také umí parádní forhend po čáře.
0-30
Krásný forhendový return po čáře zajišťuje Kvitové dobrou pozici v tomto gemu.
0-15
Kvitová jen s potížemi vrátila dobrý servis soupeřky, ale ta poté darovala Češce fiftýn nevynucenou chybou.
1:2
1:2
1:2
Sevastovová odvracela dobrý servis ven z kurtu pouze obranným čopem, který Kvitová hned poslala zpět mnohem razantnějším úderem do druhé půlky dvorce.
15-40
Sevastovová chybuje na returnovém bekhendu. Výměny jsou dnes zatím hodně krátké a plné nevynucených chyb.
15-30
Kvitová razantními údery donutila soupeřku k bekhendu do sítě.
15-15
Eso Kvitové, obě hráčky se ve druhé sadě rozpodávaly.
15-0
Vítězný return bekhendem na postranní lajnu v podání Sevastovové.
1:1
A eso i ze druhého podání! Krásný servis rotovaný ven z kurtu překvapil Kvitovou.
40-15
Sevastovová zaznamenává své první dnešní eso.
30-15
Return pouze do pásky od Petry.
15-15
Nevynucená chyba Kvitové a fiftýn pro Sevastovovou.
0-15
Česká hráčka si doběhla na síť pro slabý úder soupeřky a zakončuje vítězným volejem.
0:1
A další returnová chyba tenistky z Lotyšska zařizuje čistou hru pro Kvitovou na úvod druhé sady.
0-40
Přímý bod z podání, Sevastovová chybuje na returnu.
0-30
Bekhendový vítězný úder pro Petru si vysloužil uznalý potlesk německého publika.
0-15
Kvitová začala druhý set parádním křížným bekhendem na čáru, který vrátila soupeřka pouze lobem do zámezí.
0:0
0:0
6:2
První set je u konce, přímý bod z podání pro Sevastovovou. Česká tenistka, třetí nejvýše nasazená hráčka turnaje, zatím dnes dojíždí na neuvěřitelný počet nevynucených chyb. První set byl jasně v režii Sevastovové.
40-15
Kvitová se ještě brání fantastickým vítězným returnem křížem.
40-0
Tři setboly pro hráčku z Lotyšska.
30-0
Sevastovová neohroženě míří za ziskem prvního setu, Kvitová opět netrefuje kurt.
15-0
Sevastovová zahajuje podání do setu prvním fiftýnem, který pro ni ale opět zařídila nevynucenou chybou Kvitová.
5:2
5:2
5:2
Čistá hra pro českou lvici!
0-40
Česká hráčka si výborně rozhodila soupeřku, svými forhendy ji posílala ze strany na stranu, až zahrála vítězný forhend.
0-30
Eso Petry Kvitové.
0-15
Kvitová zatlačila soupeřku za základní čáru a donutila k chybě.
5:1
Sevastovová hraje v neskutečné pohodě a nejhezčí výměnu zápasu, kdy se obě hráčky objevily na síti, zakončuje chytrým bekhendem do protipohybu Kvitové.
A-40
Sevastovová posílá vítězný míč forhendem po lajně.
40-40
Vítězný úder křížem hned z returnu a je tu shoda!
40-30
Parádní bekhendový return po lajně v podání Kvitová soupeřka zpátky přes síť nevrátila.
40-15
Sevastovové často stačí vracet míčky do hry, Kvitová se bohužel vyhazuje z kurtu sama.
30-15
Kvitová výborně zkrátila hru a snižuje, Sevastovová neměla dostatečně rychlé nohy.
30-0
A opět nevynucená chyba z returnu.
15-0
Kvitová chtěla zaútočit hned returnem na druhé podání soupeřky, ale provinila se další nevynucenou chybou.
4:1
4:1
4:1
Dobré první podání ještě soupeřka uhrála, ale Kvitová se pak vítězným úderem konečně dočkala prvního získaného gamu.
15-40
Dlouhá výměna ze základní čáry končí dlouhým forhendem Kvitové.
0-40
A další podobná výměna! Petra se konečně dostává do rytmu, přebírá otěže a útočí na první game.
0-30
Sevastovová se sice bránila srdnatě, ale Kvitová měla výměnu ve svých rukou a smečí nedává své soupeřce šanci.
0-15
Eso Kvitové na "téčko".
4:0
Kvitová returnem nahrála soupeřce na úspěšnou bekhendovou smeč. Zatím je to jednoznačný zápas v neprospěch naší hráčky.
40-15
Sevastovová hraje zatím výborně! Nádherným zkrácením hry nachytala Kvitovou a má gemboly na 4:0.
30-15
Kiks na returnu.
15-15
Kvitová forhendem ze záklonu vyhodila míček mimo pravou lajnu z pohledu Sevastovové.
0-15
Sevastovová sice dobrým druhým podáním rozhodila Kvitovou, ale následně nevfynucenou chybou minula kurt.
3:0
3:0
3:0
Po další nevynucené chybě české jedničky Sevastovová podruhé proráží její servis. Kvitová do zápasu vstoupila velmi nepřesnou a nervózní hrou.
40-30
Dlouhý výměna od základní čáry končí vyhozením Kvitové mimo kurt a je tu další brejkbol.
30-30
Přímý bod z podání pro Kvitovou.
30-15
Petra se opět pokusila o bekhendové zkrácení hry, tentokrát trefuje síť a soupeřka má zase více.
15-15
Dvojchyba Kvitové.
0-15
Zatím nejlepší úder od Kvitové v utkání, krásné zkrácení hry hned po returnu přináší první fiftýn třetího gamu.
2:0
Čistá hra pro Sevastovovou!
40-0
Sevastovová má nakročeno k čisté hře po forhendu Kvitové do sítě.
30-0
A další dlouhý míč Kvitové.
15-0
Return ven z kurtu, česká hráčka se v úvodu trápí.
1:0
Dlouhý míč za základní čáru z forhendu ukončuje první game. Kvitová zahájila zápas prohraným podáním.
A-40
40-40
Sevastovová se snažila ukončit výměnu prudkým úderem křížem, ale Kvitová se vyznamenala a vytáhla parádní úder po čáře.
40-30
Kvitové pomohla ve výměně páska, ale napodruhé už to nevyšlo a je tu první brejkbol pro Lotyšku.
30-30
Česká hráčka si teď hezky rozhodila svou soupeřku, která následně nedostala míček přes síť.
30-15
Začátek utkání je ve znamení nevynucených chyb, Kvitová vyhodila další forhend ven z kurtu.
15-15
Sevastovová rovněž začíná nevynucenou chybou a skóre je srovnáno.
15-0
Petra Kvitová začíná dlouhým forhendem za základní čáru.
0:0
Obě hráčky už jsou na kurtu a následovat bude rozehrávka. Čtvrtfinálové utkání za pár minut začne.
Vzájemné zápasy jsou už hodně zaprášené časem, naposledy se obě hráčky proti sobě postavily na kurtu v roce 2011 v Eastbourne, kde Kvitová vyhrála 2:1 na sety. Dvě předchozí vzájemné bitvy v letech 2010 a 2009 vyhrála naopak Sevastovová, takže má lepší vzájemnou bilanci 2–1. Ani jeden vzájemný zápas se dosud nehrál na antuce.
Jen o pouhý měsíc mladší Anastasija Sevastovová z Lotyšska je aktuálně světovou třináctkou, nejvýše byla ve své kariéře jedenáctá a na německém turnaji hájí pozici nasazené sedmičky. Ve Stuttgartu už přešla přes dvě soupeřky – v prvním kole vyřadila 2:1 na sety v lotyšské bitvě Ostapenkovou a v osmifinále Němku Siegemundovou 2:0 (6:4, 6:3).
Třetí hráčka aktuálního vydání žebříčku WTA ve dvouhře Petra Kvitová je mírnou favoritkou zápasu. Třetí nasazená děvetadvacetiletá rodačka z Bílovce turnaj ve Stuttgartu začala díky volnému losu v prvním kole až ve čtvrtfinále, kde hladce porazila Belgičanku Minnenovou 6:1 a 6:4.
Vítáme vás u on-line přenosu ze čtvrtfinálového utkání antukového turnaje ve Stuttgartu. Zápas naší naděje a třetí nasazené Petry Kvitové proti lotyšské sedmičce turnaje Anastasiji Sevastovové začíná ve 13.30 hodin.