11. etapa: Albertville - La Rosière Espace | ONLINE | 18.7.2018 14:00 | Tour de France 2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

Tour de France - 11. etapa: Albertville - La Rosière Espace -  ONLINE PŘENOS -  18. července 2018   14:00

Ukončeno

11. etapa: Albertville - La Rosière Espace

Přenos se aktualizuje automaticky

To je z naší strany již vše, Vojtěchové Tůma a Balon se s vámi protentokrát loučí. Děkujeme za pozornost a příště napočtenou!
Celkové pořadí po 11. etapě

1. Geraint Thomas, 44h 06' 16''
2. Chris Froome, +01' 25''
3. Tom Dumoulin +01' 44''
4. Vincenzo Nibali +02' 14''
5. Primož Roglić +02' 23''
6. Steven Kruijswijk +02' 40''
7. Mikel Landa +02' 56''
8. Romain Bardet +02' 58''
9. Nairo Quintana +03' 16''
10. Daniel Martin +03' 16''
Výsledky 11. etapy:

1. Geraint Thomas, 3h 29' 36''
2. Tom Dumoulin, +20''
3. Chris Froome, +20''
4. Damiano Caruso, +22''
5. Mikel Nieve, +22''
6. Daniel Martin, +27''
7. Jesús Herrada, +57''
8. Romain Bardet, +59''
9. Vincenzo Nibali, +59''
10. Nairo Quintana, +59''
Jedenáctá etapa letošního ročníku Tour de France je za námi, jejím vítězem se stal Geraint Thomas z týmu Sky, který se zároveň posunul do čela celkového pořadí. Dnešní trasa závodníky opravdu prověřila, dlouho to vypadalo, že z prvenství se bude radovat některý z uprchlíků, nakonec ale opět zvítězilo strojové tempo a obrovská síla britské stáje Sky. Již zmíněný Geraint Thomas v cílové rovince předjel už hodně unaveného Mikela Nieveho, přes kterého se nakonec přehnali ještě Chris Froome a Tom Dumoulin. Majitel žlutého dresu se tedy mění, u ostatních trikotů to ale neplatí, v bílém stále pojede Pierre Latour, v zeleném Peter Sagan a v puntíkovaném Julian Alaphilippe.
CÍL'
Jako pátý do cíle dorazil Dan Martin, který opět podal skvělý výkon, více než půlminutovou ztrátu si na vedoucí trio přivezli třeba Nairo Quintana či Vincenzo Nibali.
CÍL'
Mikel Nieve nakonec neskončil ani druhý, kousek před cílem se přes něj ještě přehnali Chris Froome a Tom Dumoulin, kteří by se po dnešní etapě měli posunout i na druhé a třetí místo celkového pořadí.
CÍL'
Geraint Thomas pojal jedenáctou etapu ve velkém stylu, v posledních sekundách závodu totiž pro sebe urval etapové prvenství a navíc poprvé navleče žlutý dres!
0.3 km'
Mikel Nieve přichází o vedení, doslova pár metrů před cílem se totiž kolem něj přehnal Geraint Thomas ze Sky!
0.8 km'
Chris Froome teď definitivně ujel Martinovi a ještě se pokouší dojet svého týmového kolegu Thomase, ten ale rovněž nastoupil!
1 km'
Mikela Nieveho čeká poslední kilometr jedenácté etapy. Dokáže španělský jezdec získat své premiérové etapové prvenství na Tour de France?
1,6 km'
Kilometr a půl před cílem se náskok Mikela Nieveho začíná rozplývat, Španěl je ale stále o 23 sekund před Thomasem, Carusem a Dumoulinem.
2 km'
Do konce etapy zbývají poslední dva kilometry, na čele se stále drží Mikel Nieve, ovšem Thomas s Dumoulinem a Carusem už mu šlapou na paty. Výtečně jedou i Chris Froome a Daniel Martin, kdo nakonec urve etapové vítězství?
2,7 km'
Chris Froome a Daniel Martin už ztrácejí na Dumoulina, Carusa a Thomase jen dvacet sekund, vedoucí Mikel Nieve je ještě o třicet sekund před nimi.
3,2 km'
Geraint Thomas už dojel skupinku pronásledovatelů, tedy Toma Dumoulina s Damianem Carusem, všichni tři se tedy pokusí dostihnout vedoucího Nieveho. Naopak Herradovi už došly síly.
3,5 km'
Chris Froome to ale zkusil znovu a tentokrát se mu už podařilo setřást Nibaliho a Martina, nicméně Daniel Martin se jen tak nenechal a obratem se dostal zpět před Froomea! To jsou nervy.
4 km'
Geraint Thomas se skupince hlavních favoritů pořádně vzdálil. O pár okamžiků později se o stejný kousek pokusili Froome s Bardetem, ostatní je ale ihned dojeli.
4.5 km'
Zatímco Michal Kwiatkowski už odpadl, jeho týmový kolega Geraint Thomas necelých pět kilometrů před cílem nastupuje! Thomas už má na Dumoulina více než minutový náskok a zároveň se ještě pokouší zabojovat o etapové prvenství.
5 km'
Peloton stále zrychluje a projíždí i okolo Warrena Barguila. O smrtící tempo hlavního balíku se stará především Michal Kwiatkowski, Chris Froome se opět může těšit ze skvělého výkonu svých kolegů.
5,5 km'
Pokus o únik dnes Alejandru Valverdemu nevyšel, alespoň malou útěchou může španělskému závodníkovi býti informace, že byl vyhlášen největším bojovníkem dnešní etapy.
6 km'
Propad Toma Dumoulina a Alejandra Valverdeho nahrává do karet Geraintu Thomasovi, jenž po dnešní etapě s nejvyšší pravděpodobností obleče žlutý dres. Druhý Dumoulin na něj ztrácí už 45 sekund.
7 km'
Peloton stupňuje tempo a dojíždí i dánského závodníka Valgrena. Tempu hlavního balíku naopak přestávají stačit i Ilnur Zakarin, Pierre Latour, aktuální držitel bílého trikotu, a Jakob Fuglsang.
7.5 km'
Peloton už Alejandra Valverdeho definitivně pohltil, španělský veterán se zařadil po bok svých týmových kolegů. Veškerá práce Valverdeho a Solera tak přišla vniveč, španělská dvojice zaútočila příliš brzy.
8 km'
Překvapení ve vedoucí skupině. Tempu ostatních závodníků nestačí Warren Barguil, jeden z nejlepších vrchařů současné cyklistiky, kterému začínají ujíždět i Herrada s Navarrem.
9 km'
Dumoulin se začíná vzdalovat Valverdemu, tomu tedy dnešní taktika s brzkým únikem s největší pravděpodobností nevyjde. Na čele se mezitím osamostatnil Mikel Nieve, jeho týmová kolega Adam Yates naopak odpadá z pelotonu.
9 km'
Michael Valgren se neudržel ve vedoucí skupince, na čele už tak pokračují jen Warren Barguil, Mikel Nieve a Damiano Caruso. Dojedou je Herrada a Navarro?
11 km'
Stíhat vedoucí čtveřici se vydali Herrada s Navarrem, týmoví kolegové z Cofidisu. Naopak Dumoulin s Valverdem už nejedou v takovém tempu a peloton vedený závodníky stáje Sky se k nim začíná přibližovat.
12 km'
Také Tom Dumoulin už přišel o svého pomocníka, Andersen zcela zastavil! Vypadá to, že už i Alejandro Valverde začíná mlít z posledního, naopak peloton vedený stájí Sky pokračuje v nastoleném ďábelském tempu.
13 km'
Damiano Caruso se pokouší osamostatnit se na čele pětičlenné vedoucí skupiny, Barguil a spol. jej ale zatím nepouštějí do trháku.
14 km'
Necelých patnáct kilometrů před cílem Marc Soler definitivně odpadl, mladík z Movistaru ale pro Alejandra Valverdeho odvedl obdivuhodnou černou práci.
15 km'
Situace na trati se začíná zamotávat, závěr etapy slibuje opravdu zajímavou podívanou! Ve vedení se aktuálně drží pětice závodníků, Warren Barguil má k dispozici týmového kolegu Moinarda, dále na čele figurují ještě Mikel Nieve, Damiano Caruso a Michael Valgren.
16 km'
Soler a Varverde už začali závěrečné stoupání na La Rosière, Tom Dumoulin a Søren Kragh Andersen jim už doslova dýchají na záda.
17 km'
Nástup Toma Dumoulina zatím slaví úspěch, nizozemský záložník získal na peloton zhruba půlminutový náskok, navíc má k ruce Sørena Kragha Andersena. Duo z týmu Sunweb se začíná blížit k Valveredemu.
19 km'
Z pelotonu se kousek za polovinou posledního sjezdu dnešní etapy odpoutala dvojice jezdců týmu Sunweb. Jedním z nich by měl být Tom Dumoulin, aktuálně jedenáctý závodník celkového pořadí.
20 km'
Vedoucí skupina se postupně rozpadá, na jejím čele momentálně operuje Damiano Caruso ze stáje BMC.
22 km'
Uff. Mathias Frank už je znovu na nohou a s obvázaným loktem pokračuje.
25 km'
To nevypadá dobře. Mathias Frank v zatáčce podklouzl a spadl z kola, podle aktuálních záběrů se zdá, že švýcarský cyklista přepadl přes svodidla.
27 km'
Valverde si ve sjezdu počíná hbitěji než Serge Pauwels, což ho posunuje do průběžného čela Tour. Pokud španělský veterán udrží nastolené tempo, poprvé po deseti letech oblékne žlutý dres!
28 km'
Alejandro Valverde s Marcem Solerem si ve sjedu počínají velice dobře, stále totiž drží téměř minutový náskok na hlavní balík a zároveň se pomalu přibližují vedoucí skupině.
30 km'
Peter Sagan, Rigoberto Urán a Greg van Avermaet se konečně protrápili na vrchol Cormet de Roselend, zhruba dvacetikilometrový sjezd je pro ně bezpochyby vítanou vzpruhou.
33 km'
Julian Alaphilippe sice v dnešní etapě opravdu trpí, už nyní je ale jasné, že o puntíkovaný dres nepřijde. Serge Pauwels, který na poslední vrchařské prémii nebodoval, se ale francouzskému závodníkovi hodně přiblížil.
Výsledky vrchařské prémie na Cormet de Roselend

1. Warren Barguil, 5 bodů
2. Jesus Herrada, 3 body
3. Elie Gesbert, 2 body
4. Mikel Nieve, 1 bod
36 km'
Vrchol Cormet de Roselend má za sebou už i Alejandro Valverde, jemuž výrazně pomohl pracant Marc Soler. Valverde a Pauwels nyní spolu bojují o pomyslný žlutý dres, kdo z něj po dnešku Grega van Avermaeta vysvleče?
38 km'
První závodníci už jsou v cíli již třetí vrchařské prémie této etapy. Jako první přetnul pomyslnou pásku Warren Barguil, jenž tak bere dalších pět bodů do boje o puntíkatý dres.
39 km'
Juliana Alaphilippea už dojel i peloton v čele s delfínem a žralokem – Pellizottim a Nibalim.
40 km'
Serge Pauwels stále virtuálně drží žlutý dres, Alejandro Valverde ale jede výtečně a nepříjemně mu dýchá na záda. Měnit by se po dnešku mohl i držitel bílého dresu pro nejlepšího mladého závodníka, nejblíže k němu momentálně má na čele jedoucí Guillaume Martin.
40 km'
Závodníci Sky zůstávají v klidu, čelo pelotonu navíc přepustili Francu Pellizottimu. Čtyřicetiletý jezdec stáje Bahrain-Merida s přezdívkou il Delfino di Bibione za sebou veze Vincenza Nibaliho.
41 km'
Alejandro Valverde a Marc Soler už prosvištěli kolem Juliana Alaphilippea, francouzský bojovník se tomu jen hořce zasmál. Valverde bojuje o žlutý dres, zareaguje na to Sky?
42 km'
Z vedoucí skupiny zničehonic odpadl Gorka Izagirre. Zkušeného španělského závodníka podle všeho postihla křeč. Velká nepříjemnost ...
43 km'
Valverde, Soler a Andersen už jsou dvě minuty před pelotonem, na propadajícího se Juliana Alaphilippea už zároveň ztrácí jen něco málo přes minutu.
45 km'
Kratičký sjezd z Col du Pré je za námi, trať se plynule mění v další stoupání, a to na Cormet de Roselend. Ke dvojici pronásledovatelů z Movistaru Valverde – Soler se nyní připojil i Søren Kragh Andersen ze stáje Sunweb, který bojuje o bílý dres pro nejlepšího mladého závodníka.
Výsledky vrchařské prémie na Col du Pré:

1. Warren Barguil, 20 bodů
2. Serge Pauwels, 15 bodů
3. Elie Gesbert, 12 bodů
4. Darwin Atapuma, 10 bodů
5. Jesus Herrada, 8 bodů
6. Damiano Caruso, 6 bodů
7. Tanel Kangert, 4 bodů
8. Mathias Frank, 2 bodů
47 km'
Julian Alaphilippe ztrácí na vedoucí skupinku už téměř dvě minuty, na vítězi včerejší etapy padla obrovská krize. Závodníci z čela závodu už mají za sebou druhý sjezd, za pár kilometrů je čeká stoupání na Cormet de Roselend.
49 km'
Alejandro Valverde podle očekávání spolupracuje s týmovým kolegou Marcem Solerem a i nadále si udržuje hodně slušný minutový náskok na zbytek pelotonu. Ztráta muže ve žlutém, Grega van Avermaeta, naopak stále narůstá.
50 km'
20 bodů za vítězství na druhé vrchařské prémii bere Warren Barguil, druhý na Col du Pré dojel Serge Pauwels. Belgický závodník by se po dnešku klidně mohl obléknout do puntíkovaného dresu, na trápícího se Alaphilippea ztrácí už pouhopouhých dvanáct bodů!
51 km'
Alejandro Valverde už nejede osamocen, kousek před koncem druhého stoupání dnešní etapy na něj počkal jeho týmový kolega Soler. Další španělský závodník by mohl být jednomu z lídrů stáje Movistar hodně nápomocen.
52 km'
Z vedoucí skupinky překvapivě odpadl Julian Alaphilippe, který toho už také má plné zuby. Vše tedy nasvědčuje tomu, že francouzský závodník na další vrchařské prémii žádné další body nezíská.
52 km'
Nestárnoucí Alejandro Valverde projel jako nůž máslem kolem několika odpadlíků a na čelo ztrácí už méně než pět minut. Španělský cyklista z Movistaru nyní šlape zhruba půl minuty před pelotonem a necelé tři minuty před grupettem, do nějž se propadl i Greg Van Avermaet. Pokud se nestane zázrak, Belgičan dnes o žlutý trikot přijde.
53 km'
Tak pozor, od zbytku hlavního balíku se zničehonic odpoutal Alejandro Valverde. Třetí muž celkové klasifikace míjí už hodně ztrácejícího Petera Sagana a začíná se svým úhlavním rivalům nebezpečně vzdalovat.
54 km'
Spolu s van Avermaetem se propadá také Rigoberto Urán, jenž upadl v nedělní etapě a znatelně se trápil už včera. Momentálně to vypadá, že by se stoupání na Col du Pré mohlo stát osudným i Baukemu Mollemovi.
55 km'
Sledujeme změnu na čele pelotonu, kde se začínají sjíždět jezdci stáje Movistar. Tým Sky jejich zvýšené tempo akceptuje, to samé ale nelze říci o Gregu van Avermaetovi, jenž se viditelně trápí.
56 km'
Sedmatřicetiletý Daniele Bennati se dostal na čelo pelotonu, ze skupiny uprchlíků se naopak již propadli Tejay van Garderen a Guillaume Martin.
57 km'
Trhat se začíná i vedoucí skupinka. Na jejím čele i nadále figuruje před chvílí zmíněná trojice ze stáje Fortuneo-Samsic, kterou následuje neúnavný vrchař Alaphililippe.
58 km'
Jezdci Sky se na začátku stoupání odtrhli od zbytku pelotonu, hlavní balík se začíná roztrhávat. Vedoucí muž Tour Greg Van Avermaet se propadá...
60 km'
Na čele závodu se drží hned trojice jezdců z týmu Fortuneo–Samsic. Warren Barguil má k ruce další dva francouzské kolegy, jmenovitě Maxima Boueta a Amaela Moinarda.
61 km'
Mezitím se z pelotonu pokusil utrhnout Tony Gallopin ze stáje AG2R, po pár desítkách sekund jej ale balík vedený jezdci Sky zase pohltil.
62 km'
Thomas De Gendt a Serge Pauwels přivedli třicetičlennou skupinu uprchlíků za hranice městečka Beaufort, stoupání na Col du Pré začíná.
63 km'
Vedoucí skupina má na pronásledovatele už jen deset sekund k dobru, zdá se, že před blížící se vrchařskou prémií se pořadí opět trochu promíchá.
68 km'
Thomas De Gendt s Warenem Barguilem spojili síly a ve sjezdu dokázali dostihnout vedoucího Alaphilippea. Náskok této trojice na skupinu pronásledovatelů čítá necelou půlminutu.
71 km'
Dnešní etapou se naopak, zdá se, protrápí Dylan Groenewegen. Vítěz dvou sprinterských etap nestíhá ani tempo hlavního balíku a ztrácí už téměř jedenáct minut. Spolu s ním jede i Marcel Kittel.
74 km'
Jelikož ztráta pelotonu na uprchlíky narostla již na šest minut, v pomyslném žlutém dresu je nyní Serge Pauwels. Změní na tom něco blížící se výšlap na Col du Pré?
76 km'
Julian Alaphilippe si před De Gendtem a Barguilem udržuje zhruba desetivteřinový náskok. Mezitím se na první kopec vyškrábal i peloton, jehož ztráta čítá už šest minut.
Výsledky vrchařské prémie na Montée de Bisanne

1. Julian Alaphilippe, 20 bodů
2. Warren Barguil, 15 bodů
3. Thomas De Gendt, 12 bodů
4. Serge Pauwels, 10 bodů
5. Rein Taaramäe, 8 bodů
6. Anthony Perez, 6 bodů
7. Mikel Nieve, 4 body
8. Darwin Atapuma, 2 body
80 km'
Vedoucí trojice ve složení Alaphilippe, Barguil a De Gendt maličko poodjela zbytku skupiny. Uvidíme, zda se jim povede ve zbytku prvního sjezdu této etapy získat větší náskok.
82 km'
O prvenství dlouho bojoval Warren Barguil, ďábelskému tempu Juliana Alaphilippea ale neměl šanci stačit. Držitel puntíkatého dresu tak ještě navýšil svůj náskok v boji o krále bodovací soutěže.
83.5km'
Těsně pod vrcholem dojel skupinu uprchlíků Jhon Darwin Atapuma, nechme se překvapit, kdo bude bodovat na blížící se vrchařské prémii hlavní kategorie. Vítěz bere 20 bodů!
84 km'
Zajímavostí je, že všichni čtyři držitelé jednotlivých trikotů svou první etapu v rámci Grand Tour vyhráli na Vueltě. Tejay van Garderen na španělské obdobě Tour poprvé triumfoval v roce 2008, Peter Sagan v roce 2011. Před dvěma lety si etapové prvenství připsal i Pierre Latour, loni zase uspěl Julian Alaphilippe.
85 km'
Julian Alaphilippe a spol. jsou dostiženi skupinou pronásledovatelů, na čele se tedy momentálně drží zhruba dvanáct závodníků. Nechme se překvapit, kdo ovládne první vrchařskou prémii této etapy.
86 km'
Zatímco Rolland s Gallopinem začínají ztrácet, na čelo se místo nich dotáhli Anthony Perez a Pawel Poljanski.
87 km'
Skupina pronásledovatelů se začíná rozpadat, nastolenému tempu nestačí třeba Pierre Rolland či Tony Gallopin. Na čele pelotonu mezitím podle očekávání operuje tým Sky.
89 km'
Julian Alaphilippe a Tejay van Garderen už dojeli vedoucí skupinku, ve které jsou i Romain Barguil, Dani Navarro, Romain Sicard a van Garderenův parťák ze stáje BMC Damiano Caruso. Van Avermaet, Froome a spol. už ztrácí téměř čtyři minuty!
90 km'
Skupina pronásledovatelů už podle očekávání dojela Petera Sagana, kolem kterého se jako vítr prohnali Julian Alaphilippe s Tejayem van Garderenem. Vypadá to, že tato silná dvojice se vydává na stíhací jízdu Barguila a spol.
92 km'
Barguil, Navarro, Sicard a Caruso zůstávají na čele skupiny uprchlíků, která se utrhla těsně po startu. Jejich náskok na peloton je už více než tříminutový.
93 km'
Výsledky sprinterské prémie na Villard sur Doron:

1. Peter Sagan, 20 bodů
2. Damiano Caruso, 17 bodů
3. Warren Barguil, 15 bodů
4. Dani Navarro, 13 bodů
5. Romain Sicard, 11 bodů
6. Andrea Pasqualon, 10 bodů
7. Serge Pauwels, 9 bodů
8. Philippe Gilbert, 8 bodů
9. Jesus Herrada, 7 bodů
10. Elie Gesbert, 6 bodů
11. Tanel Kangert, 5 bodů
12. Michael Valgren, 4 bodů
13. Pawel Poljanski, 3 bodů
14. Niki Terpstra, 2 bodů
15. Thomas De Gendt, 1 bod
94 km'
Peter Sagan svůj dnešní cíl splnil. Po vítězství na sprinterské prémii slovenský jezdec odpadl z vedoucí skupiny, během chvilky by jej tedy měli dostihnout pronásledovatelé.
96 km'
Vedoucí skupina právě projela jedinou sprinterskou prémií této etapy. Vše dopadlo podle očekávání, pro dalších dvacet bodů v soutěži o zelený trikot si dojel Peter Sagan.
97 km'
Skupina pronásledovatelů vypadá hodně silně. Kromě vrchaře Alaphilippea v ní figurují ještě Serge Pauwels, Tejay van Garderen, Philippe Gilbert, Thomas De Gendt či Sylvain Chavanel.
98 km'
Necelé dva kilometry před sprinterskou prémií bojují o body Sagan, Navarro, Caruso, Sicard a Barguil, startovní pole se mezitím rozdělilo už na čtyři skupiny.
100 km'
Z hlavního balíku se utrhla další skupina zhruba dvaceti jezdců, ve které se drží i Julian Alaphilippe, vítěz včerejší etapy. Ztráta pelotonu mezitím narostla už na padesát vteřin.
101 km'
Náskok uprchlíků na peloton postupně nabobtnal až na 16 sekund, v čele balíku šlapou tradičně cyklisté stáje Sky.
102 km'
Vedoucí pětice vypadá hodně silně, spolu se Saganem se na čele drží ještě Warren Barguil, Damiano Caruso, Romain Sicard a Daniel Navarro.
104 km'
Vedoucí skupinka se smrskla na pět závodníků. Na jejím čele se stále pohybuje Peter Sagan, jasný lídr bodovací soutěže. Jeho motivace je jasná, zhruba za devět kilometrů uprchlíci dojedou k jediné sprinterské prémii dnešní etapy.
106 km'
Okamžitě po startu se utrhla skupina zhruba deseti uprchlíků, v níž vidíme i zářivě zelený dres Petera Sagana či vítěze včerejší etapy Juliana Alaphilippea.
108 km'
11. etapa Tour de France právě začala!
Průběžné pořadí:

1. Greg Van Avermaet 40h 34' 28''
2. Geraint Thomas + 2'22''
3. Alejandro Valverde + 3'10''
4. Jakob Fuglsang + 3'12''
5. Bob Jungels + 3'20''
6. Chris Froome + 3'21''
7. Adam Yates + 3'21''
8. Mikel Landa + 3'21''
9. Vincenzo Nibali + 3'27''
10. Primož Roglič + 3'36''
Profil etapy

Jedenáctá etapa letošní Tour nabídne strhující podívanou. Trasa mezi Albertville a La Rosière Espace San Bernardo měří jen 108.5 kilometrů, což je pro zkušené cyklistické nadšence už dostatečnou nápovědou – pojede se v horách. Krátce po startu závodníky čeká kruté stoupání na Montée de Bisanne, které je prudké téměř jako výšlap na legendární Alpe d’Huez. Poté přijde na řadu téměř 13 kilometrů dlouhé šlapání na Col du Pré a divácky velmi atraktivní (pro závodníky už méně) sjezd do městečka Bourg-Saint-Maurice. Tento tradiční sešup se na Tour stal osudným mnoha závodníkům: Iñaki Gastón zde spadl v roce 1992, Johan Bruyneel v roce 1996 a Michael Rogers a Stuart O’Grady o 11 let později. Zato finální výšlap na La Rosière je na Tour úplnou novinkou. Sečteno a podtrženo, máme se na co těšit!
Včerejší etapa

V úterý čekal peloton první opravdu náročný test, na své si konečně přišli i závodníci, jejichž hlavním cílem je zisk puntíkovaného dresu. Desátá etapa měřila 158,5 kilometru a obsahovala čtyři vrchařské prémie, jednu hlavní kategorie a hned tři první kategorie. Krátce po startu se od zbytku balíku oddělila početná skupina, ve které se držel i aktuální lídr van Avermaet. Náročnou trasu nakonec nejlépe ze všech zvládl Julian Alaphilippe, který si dojel pro premiérový triumf na Tour de France a po dvou prvenstvích sprintera Gavirii zároveň zajistil třetí etapové vítězství na letošní Tour de France pro stáj Quick-Step Floors. Již zmiňovaný Greg van Avermaet skončil na čtvrtém místě, navíc dokázal navýšit svůj náskok na hlavní favority, ve žlutém dresu jej tedy uvidíme i dnes.

Výsledky 10. etapy

1. Julian Alaphilippe 4h 25' 27''
2. Jon Izaguirre Insausti + 1'34''
3. Rein Taaramäe + 1'40''
4. Greg Van Avermaet + 1'44''
5. Serge Pauwels +1'44''
6. Lilian Calmejane +2'24''
7. Daniel Martin + 3'23''
8. Primož Roglic +3'23''
9. David Gaudu +3'23''
10. Geraint Thomas + 3'23''
Hezké středeční poledne přejeme všem fanouškům světové cyklistiky! 105. ročník Tour de France se přehoupl už do své druhé poloviny, dnes je na programu jedenáctá etapa, která je, pokud nepočítáme časovky, se svými necelými 109 kilometry druhou nejkratší. Závodníky ale čekají hned čtyři výživná stoupání, tak se nechme překvapit, kdo si s náročnou trasou nejlépe poradí. Začínáme ve 12:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:00.
Články odjinud