0:0
Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera.
0:0
Italové si zahrají ve finále s vítězem druhého semifinále mezi domácí Brazílií a Ruskem.
0:0
Dvě a půl hodiny fantastického volejbalu přinesl první semifinálový souboj!

První sada měla jít na stranu USA, ale Italové v koncovce zvládli stáhnout náskok několika bodů, odvrátili i setboly a svůj první proměnili. Největší zásluhu na tom měl především Osmany Juantorena, který v prvním setu exceloval. Ve druhém setu to byla téměř identicky naopak. Italové měli celý set náskok, ale ten promrhali v závěru i díky několika fantastickým blokům Maxwella Holta. Třetí sada jako by vůbec nepatřila do tohoto zápasu. Italové se v úvodu nezachytili soupeřů a ti je smetli z kurtu jednoznačně. Čtvrtý set znovu byl v režii hráčů ze zámoří, ale v koncovce přišel na podání Ivan Zajcev, který udržel svůj tým ve hře o postup do finále, když dal hned pět kvalitních servisů v řadě a vybojoval pátou sadu. V ní byli v lepším psychickém rozpoložení Italové a po sérii bodů ve středu setu si vybudovali náskok, který udrželi do konce.
15:9
15:9
Itálie si zahraje o zlato! Emanuele Birarelli na podání. Na americké polovině mohl útočit Anderson, ale poslední slovo měl David Lee, který napálil míč jen do bloku Butiho.
14:9
Pět mečbolů! Aaron Russell smečuje z hlavního kůlu jen do lajny a Italové se už skoro radují. Velká chyba amerického smečaře v koncovce setu.
13:9
Italové si jdou pro postup. Holt na podání. Colaci příjmul míč na polovinu USA, ale Russell ho nechal dopadnout na lajnu.
12:9
Američané ještě bojují. Anderson ještě vytlouká blok z pozice univerzála.
12:8
A už je to o čtyři body. Osmany Juantorena přidává eso!
11:8
Sander na servisu. Ale i smečař USA kazí své podání do autu.
10:8
Právě Gianneli na podání. Ale jeho podání jde jen do autu.
10:7
Ale Itálie si drží vedení. Christenson na podání. Dal ho o pásku, ale Gianneli byl pozorný. Birarelli blokuje Sandera. Skvělá výměna od Gianneliho.
9:7
Po oddechovém čase již bodují Američané. Simone Buti poslal plachtící podání jen do autu.
9:6
Itálie si jde pro postup! V pátém setu vede již o tři body! Buti znovu na podání. A znovu je z toho přímý bod. Russell nezvládl příjem podání. Druhý oddechový čas amerického trenéra.
8:6
A je to o dva body. Buti na podání a jsou z toho komplikace, který potvrdit Zajcev povedenou smečí do diagonály. Je tu oddechový čas Američanů.
7:6
David Lee na servisu, ale do útoku se dostal Zajcev a vše dokončil Juantorena na síti.
6:6
Ale opět je vyrovnáno. Nyní smečař Itálie také chybuje na podání.
6:5
Poprvé jdou do vedení Italové. Po servisu Lanzy se netrefil do kurtu Sander.
5:5
Velmi rychle jde pátý set. A opět je srovnáno. Juantorena nedal smeč na zem, to ale napravuje Lanza.
4:5
Zajcev na podání. Ale nyní přichází jen do sítě.
4:4
Série bodů na obou stranách. Anderson chybuje do sítě.
3:4
Birarelli na servisu. Ale po rychlé souhře smečuje Lee ze středu.
3:3
Znovu je srovnáno. Italové nemusí hrát po servisu Holta jen do autu.
2:3
Holt nejdříve nedal, ale poté dává bod Russell.
2:2
Stav je opět vyrovnaný. Sander na podání. Gianneli vytáhl míč ze sítě a Juantorena smečuje přesně.
1:2
Přetahovaná o body začíná. Gianneli na podání. A kazí ho jen do sítě.
1:1
Christenson na podání. Anderson mohl přidat další bod, ale Zajcev dává míč přesně na zem.
0:1
Vyvrcholení dnešního zápasu může začít. Lépe do pátého setu vstupují Američané. Russell sice nedal bod z první smeče, ale poté je zablokovaný Juantorena a Zajcev smečuje do autu.
0:0
Začal pátý set.
25:22
Čtvrtý set skončil.
25:22
Fantazie! Tento fantastický zápas bude mít ještě pokračování. Ivan Zajcev přidal ještě jeden přímý bod z podání a drží svůj tým ve hře o olympijské finále!
24:22
Zajcev poslal míč do autu, ale Italové si vzali na pomoc video a to ukazuje míč na lajně. Dva setboly!
23:22
Itálie jde dokonce do vedení. USA naprosto nezvládá koncovku. Zajcev přidává eso na Erika Shojiho. Druhý oddechový čas pro Američany. Ivan Zajcev září na servisu.
22:22
Je vyrovnáno! Italové jsou zpět ve hře o čtvrtý set. Zajcev znovu zaškodil na servisu. Poté zasáhl v poli Colaci. A Anderson znovu posílá míč jen do autu.
21:22
A je to už jen o jeden bod. Zajcev na podání zatlačil na soupeře. Anderson zastaven Lanzou na bloku. Oddechový čas také pro tým USA.
20:22
Dvacátý bod pro Itálii. Buti vytlouká blok také ze středu sítě.
19:22
Russell právě vytloukl blok z hlavního kůlu.
19:21
Italové ještě žijí. Birarelli jako správný kapitán boduje po útoku středem.
18:21
Američané jsou blízko. Přidávají další bod. Holt na podání. Nepřesný příjem Italů a Russell jen sklepl míč.
18:20
A je to o dva body! Američané jsou blízko postupu do finále. Zajcev nepoložil míč na zem. Lanza se ještě dostal k útoku, ale přepálil míč do autu. Důležitý bod. Itálie si bere oddechový čas.
18:19
Juantorena na podání. Holt na dva pokusy nedal, ale USA má ještě Andersona, který už dává bod.
18:18
Stále je to vyrovnané. Nyní se dostal do útoku Birarelli a boduje.
17:18
Američané znovu ve vedení. Po chybě Gianneliho na servisu.
17:17
Christenson na podání. Juantorena nesložil míč. Ani na druhý pokus, ale Gianneli dává bod z druhé přes.
16:17
Stále je to jen o bod. Buti na podání. Holt vyhrál souboj nad sítí.
16:16
16:16. Gianneli chtěl hrát na druhou přes, ale musel mu pomoci Juantorena.
15:16
Lanza přidává další nepovedené podání.
15:15
Opět vyrovnáno. Zajcev byl sice zablokován, ale Sander byl v síti.
14:15
Set jde pomalu do závěrečné fáze. Zajcev na podání. A Anderson vytlouká blok ze zóny číslo jedna.
14:14
Itálie ale hned vyrovnává. Anderson na podání a kazí.
13:14
USA je ve vedení! Souboj opravdu se vším všudy. Anderson trefuje aut, ale video našlo teč bloku.
13:13
A je srovnáno. Christenson nedal míč z druhé přes na zem a to trestá Ivan Zajcev.
12:13
Italové se drží v závěsu. Holt na podání. Lanza měl jednoduchou úlohu proti bezbloku.
11:13
Nyní ale již bodují Američané. Lanza je odevzdal bodovku. Ani Zajcev se nedostal k útoku a tak přichází až chyba Juantoreny z pipu.
11:12
Američané si vedou skvěle. Juantorena na podání. Lanza i Zajcev mohli přidat bodovku a to také dělá univerzál Itálie.
10:12
Birarelli smečuje přesně kolem bloku středem sítě.
9:12
A už je to o tři body! Američané odskakují. Zajcev smečoval z vysoké nahrávky a to přichází chybu.
9:11
Set pokračuje vyrovnaně. Juantorena to měl těžké, ale jeho úder končí v kurtu. Osmany Juantorena byl však v síti. Itálie si ihned bere oddechový čas.
9:10
Také Gianneli na podání. Sander si poradil s nalepenou nahrávkou.
9:9
Ale přichází podání Christensona jen do zámezí.
8:9
Buti na podání. Anderson znovu do diagonály boduje.
8:8
Set je stále naprosto vyrovnaný. Zajcev dostal nahrávku na bezblok a nemá problém bodovat.
7:8
Právě Lanza na podání. Ale i on nedává servis.
7:7
Russell na podání. Lanza nejdříve nedal bod, ale poté ho propaluje.
6:7
A také USA je ve vedení. Juantorena si nepřišel na Christensona na síti.
6:6
Ale je znovu srovnáno. Nyní již Anderson přestavil nahrávku v bod.
6:5
Itálie otáčí skóre. Anderson byl hodně vysoko, ale netrefuje se do kurtu.
5:5
A je srovnáno. Zajcev na podání. Sander neprošel blokem z pipu.
4:5
Itálie odpovídá. Zajcev si sám vybral míč v poli a poté také sám zasmečoval po lajně z pozice univerzála.
3:5
A je to o dva body. Anderson přidává eso po postranní lajně.
3:4
Birarelli na servisu. Anderson měl těžkou pozici, ale ze záklonu vytlouká blok soupeře.
3:3
Holt právě na podání. Ale i on se netrefil do vymezeného prostoru.
2:3
Juantorena na podání. Holt se dostal k útoku a je znovu bezchybný.
2:2
Čtvrtý set začíná vyrovnaně. Sander také kazí servis do zámezí.
1:2
A USA znovu ve vedení. Russell jen pohlídal míč na síti a je to bod.
1:1
Ale Američané přidávají hned rychlý bod. Gianneli kazí servis do sítě.
1:0
Čtvrtý set začíná. Obvyklá sestava Itálie je zpět na palubovce. Zajcev dává první bod v setu.
0:0
Začal čtvrtý set.
9:25
Třetí set skončil.
9:25
A hned první z patnácti setbolů využívají. Antonov nesložil míč a Micah Christenson ukončit tento set na druhou přes. Naprosto suverénní vítězství v setu pro Američany.
9:24
Mraky setbolů pro Američany. Lee přidává také bod po útoku ze středu sítě.
9:23
Anderson na podání. Nyní se prosazuje také Buti ze středu sítě.
8:23
Anderson jen protáhl ruku a poslal míč do středu kurtu. Míč padá na zem.
8:22
Ještě bod pro Itálii. Znovu Lanza si pomohl úderem po lajně a vytloukl blok.
7:22
Tři body do konce setu pro tým USA. Birarelli kazí servis do autu.
7:21
Nyní už se Italové probouzejí. Lanza vytlouká blok z hlavního kůlu.
6:21
Američané stále jsou při chuti. Z pipu se prosadil Russell.
6:20
Nyní již nahrávač USA kazí podání do sítě.
5:20
Christenson na podání. Sottile chtěl hrát na druhou přes, ale míč končí v síti.
5:19
Sander musel smečoval z velké dálky, ale i to stačilo nyní na soupeře.
5:18
Až nyní přichází bod pro Itálii. Antonov vytloukl blok soupeře z hlavního kůlu.
4:18
To už snad ani není možná, že Italové nemohou otočit postavení. Další bol Holta, nyní se neprosadil střídající Vettori.
4:17
Trápení Itálie ve třetím setu pokračuje. Antonov se dostal na palubovku. Ale ani on nesložil míč. Naopak je do další aut Italů.
4:16
David Lee pokračuje stále na podání. Anderson přidává bod po útoku z pozice univerzála.
4:15
Naprostá destrukce Itálie pokračuje. Holt si připisuje další blok na středu sítě.
4:14
Deset! Ani Juantorena nedal bod. Chtěl míč otečovat o blok, ale poslal míč do autu.
4:13
Devítibodový rozdíl! Itálie je naprosto mimo hru. Buti nedal bod po útoku středem a Anderson jen umístit útok do středu kurtu.
4:12
Je to o osm! David Lee na podání. A znovu Ivan Zajcev přidal útok jen do autu. Italský univerzál nyní není ve formě.
4:11
Už je to o sedm bodů. Italové jsou ve třetím setu úplně bez šance. Zajcev přestřelil smeč jen do autu.
4:10
A je tu i desátý bod. Lanza nedal bod z pipu, ani Juantorena si nepřišel na Holta u sítě. Je tu už druhý oddechový čas pro Itálii.
4:9
Devátý bod pro USA. Christenson dává bod po úderu na druhou přes.
4:8
Výborná hra Italů. Zajcev nedal míč na zem, ale Anderson na jistotu poslal míč do autu.
3:8
Američané si však pohodlně drží svůj náskok. Russell dává úder po lajně také přesně do kurtu.
3:7
Anderson na podání. Musel útočit Zajcev, ale poradil si na zadní lajnu.
2:7
Zajcev na podání. Juantorena zasáhl v poli, ale ještě dostal jednu šanci Sander s je to další bod.
2:6
Nyní již bodují také Italové. Podání Holta končí v síti.
1:6
Holt pokračoval na podání. A bude pokračovat dál. Bodují totiž Američané. Buti nedal míč na zem a Russell smečuje přesně kolem bloku.
1:5
Američané vstoupili do třetího setu velmi aktivně. Vedou již o čtyři body. Holt na servisu zatlačil Colaciho. Zajcev přesáhl přes síť. Je tu první oddechový čas pro Itálii.
1:4
A je to už o čtyři body. Holt přidal tvrdé podání a Lanza smečuje jen do autu.
1:3
Ale Sander však také nemá problém položit míč do diagonály.
1:2
Nyní již boduje Filippo Lanza po útoku z hlavního kůlu.
0:2
Lanza měl míč těsně u bloku a nedokázal se vyhnout.
0:1
Jdeme na třetí sadu. První bod si připisují Američané. Juantorena na podání. Lanza mohl dát bodovku, ale byl ubráněn v poli a poté již přichází útok Andersona.
0:0
Začal třetí set.
26:28
Druhý set skončil.
26:28
Druhý set jde na konto Američané. Matthew Anderson dal eso na konec sady. Stav setů je srovnán!
26:27
Drama pokračuje. Američané bodují. Emanuele Birarelli chybuje na podání.
26:26
Znovu je vyrovnáno. 26:26. Holt nyní přešlápl při podání.
25:26
A znovu je ve vedení tým USA. Holt na podání. Juantorena trefil z pipu jen blok Leeho.
25:25
Ale USA se nevzdává. Nyní již Anderson dává míč přes italský blok.
25:24
Osmany Juantorena na podání. A Italové mají také setbol! Anderson měl těžkou pozici v útoku a toho využil Lanza k bodu.
24:24
Ani tento set neskončí pětadvacátým bodem. Juantorena poslal míč přesně do rohu kurtu.
23:24
Američané mají setbol i ve druhém setu. Gianneli na podání. Anderson poslal technický úder na střed kurtu.
23:23
Znovu je srovnáno. Christenson na servisu. Juantorena nedal bod, ale po skvělé výměně boduje znovu Osmany Juantorena.
22:23
A Američané jdou do vedení. Giannelli chtěl hrát na druhou přes, ale na Holta si nepřišel.
22:22
Drama je i v druhém setu. Znovu je vyrovnáno v koncovce. Nepomohl tomu ani Antonov na podání. Holt dává bod i ze smeče.
22:21
Nyní již bodují Italové. David Lee na podání, ale do útoku dostal Buti a Holt je v síti.
21:21
Je dokonce vyrovnáno. Ani Juantorena si nepřišel na blok. Holt ho zastavil nekompromisním blokem. Gianlorenzo Blengini bere oddechový čas.
21:20
A už je to jen o bod! Američané hrají o druhý set. Lee na servisu. Zajcev je znovu zablokován a Američané se radují.
21:19
Lanza ošetřil podání. Juantorena však mohl dostat Itálii dál. Je však zablokovaný.
21:18
Jednadvacátý bod. Russell na podání a ani on nedává míč přes síť.
20:18
Stále jsou hráči USA v kontaktu. Zajcev kazí své podání do autu.
20:17
Nyní již bodují Italové. Anderson na podání. Zajcev se dostal do útoku z univerzálu. Anderson mohl ještě snížit, ale smečuje jen do autu.
19:17
Američané to již budou mít hodně těžké. Russel útočil jen do bloku. A na druhý pokus trefuje jen aut, ale je tam teč na bloku.
19:16
A tříbodové vedení je zpět. Birarelli znovu zkomplikoval soupeřům příjem a Russell chybuje v útoku. Také Američané si berou oddechový čas.
18:16
Italové chtějí druhý set pro sebe. Přidávají osmnáctý bod na svou stranu. Juantorena smečoval z pipe přesně do zadní části kurtu.
17:16
Právě Holt na podání. A je to už o jeden bod. K bodovce se dostal univerzál Anderson a je to bod. Také Italové si berou oddechový čas po dvoubodové sérii soupeřů.
17:15
Stále je to jen o dva body z pohledu Američanů. Holt snad dnes nezkazil smeč ze středu sítě.
17:14
Zajcev nepoložil míč z hlavního kůlu, ale na druhý pokus si poradil.
16:14
Američané se drží v závěsu. Gianneli na podání. Christenson musel obíhat kůl, ale zvládl to a Anderson útočil.
16:13
Ale Itálie si drží vedení. Christenson na podání. A Gianneli je ve velké formě. Znovu na druhou přes poslal míč na palubovku soupeře.
15:13
Po oddechovém čas boduje USA. Buti nyní poslal míč jen do sítě.
15:12
A je to o tři body! Italové odskakují ve skóre. Buti poslal plachtící podání přesně do rohu kurtu. Je tu první oddechový čas ve druhém setu.
14:12
Ale Italové stále mají do nabídnout. Gianneli poslal míč na druhou přes a dává bod.
13:12
Američané chtějí ale odčinit promrhaný první set a bojují v tom druhém. Anderson po útoku do diagonály připisuje bod.
13:11
Itálie si stále drží náskok svou bodů. Russell na podání. Lanza jen potáhl míč za blok a dává bod.
12:11
Zajcev na servisu. Zatlačil na soupeře, ale Američané se výborně vykryli. Do útoku se dostali Zajcev, ale sestřelil ho Lee blokem.
12:10
Anderson na podání. Ale i on podává jen do pásky.
11:10
Stále na větší vedení čekáme ve druhém setu. Sander dostal nahrávku do pipu, ale nedal. Musel ještě zabojovat na kurtu Anderson.
11:9
Ale nyní na podání dělá chybu do sítě.
10:9
USA rychle snižuje. Holt je dnes ve velké pohodě. Přidává bod po útoku středem.
10:8
Ale náskok Itálie pokračuje. Zajcev musel blokovat Andersona, ale právě univerzál USA ještě tečoval míč.
9:8
Ale Američané velmi rychle snižují. Anderson nyní již v útoku je stoprocentní.
9:7
První dvoubodové vedení. Anderson nečistě nahrál a je to bod pro Itálii.
8:7
Christenson na podání. Také Birarelli nemá problém položit míč na palubovku.
7:7
Také na druhé straně je to velmi tvrdý úder. Holt si počkal na druhou možnost a již boduje.
7:6
Zajcev se dostal po delší době do útoku a po úderu do diagonály boduje.
6:6
Stále je vyrovnáno. Filippo Lanza přidává chybu na podání.
6:5
A Itálie jde znovu do vedení. Lanza na podání. Anderson je zablokován Juantorenou.
5:5
Stále je do bez většího náskoku. Juantorena nepoložil pipe, ale Lanza už vytlouká blok útokem po lajně.
4:5
Zajcev podával o pásku. Russell vytloukl blok soupeře z hlavního kůlu.
4:4
Srovnáno. Anderson nyní na podání zatlačil, ale Birarelli se dostal do útoku středem a boduje.
3:4
Body se stále přesouvají. Anderson však posílá míč z podání přesně do kurtu. Video potvrzuje bod pro Američany.
3:3
Vyrovnaná začátek druhého setu pokračuje. Russell nedal bod, ale ani Lanza se neprosadil. Až Lee dává bod.
3:2
Holt na servisu. Ale jeho podání končí jen v autu.
2:2
Juantorena na podání. Russell první smeč nedal, ale Holt dostal ještě jeden pokus a již dává.
2:1
Juantorena je nyní pánen na palubovku. Přihrál si a také dokázal zaútočit.
1:1
Také bod pro USA. Holt si poradil s blokem na středu sítě a vytlouká ho.
1:0
Druhá sada může začít. První bod jde na stranu Itálie. Gianneli našel Juantorenu a ten po zkrácené nahrávce boduje.
0:0
Začal druhý set.
30:28
První set skončil.
30:28
A je konec! Emanuele Birarelli přidal přímý bod z podání a první set končí. Italové se radují jako kdyby již postoupili do finále, ale je za námi teprve první set.
29:28
Bodová série pokračuje. Kapitán Itálie podal po lajně. Po velké hádce jde míč na stranu Itálie. Postranní rozhodčí poradil hlavnímu. Míč byl tečovaný. Itálie má první setbol.
28:28
Ale Itálie je pořád ve hře. Ztrátování jde všem perfektně. Birarelli si poradil s nečekanou nahrávkou na střed sítě.
27:28
Osmany Juantorena na podání. Sander po útoku z pipu boduje.
27:27
Itálie odpovídá velmi rychle. 27:27. Juantorena měl znovu míč proti trojbloku, ale poradil si útokem přes.
26:27
Čtvrtý setbol pro USA. Gianneli na servisu. Ale Holt si počkal na nahrávku a dává bod.
26:26
Ale Itálie nechce dát první set zadarmo. Juantorena proti trojbloku z velké výšky vytlouká bloky.
25:26
Američané mají třetí možnost na ukončení setu. Holt smečoval středem přesně do kurtu.
25:25
Drama v prvním setu pokračuje. Lanza je zpět na palubovce. Christenson na podání, ale do útoku se dostal Buti, ten nedal. Anderson mohl ukončit první set. Nakonec ukončit výměn Zajcev. No to je první set jako hrom.
24:25
Druhý setbol pro Američany. Sottile přišel na podání. Italové měli na ruce další bodovku, ale Juantorena znovu neproměňuje.
24:24
Zajcev bez problému vyrovnává smečí kolem amerického bloku.
23:24
Setbol má přece jenom tým USA. Anderson ale znovu nesložil míč. Lanza proti trojbloku neuspěl s další bodovkou.
23:23
Je to tak. 23:23. Ivan Zajcev úřaduje na podání. Lee nepoložil smeč na středu kurtu a Lanza vytlouká blok z hlavního kůlu.
22:23
Itálie je zpět ve hře o první set. Je to jen o jeden bod. Znovu Zajcev zatlačil servisem a je to dokonce eso na podávací lajnu.
21:23
A už je to jen o dva body. Zajcev začal výměnu podáním. A Lanza vytloukl blok z hlavního kůlu na bodovku. Američané si berou oddechový čas před úplným koncem setu.
20:23
Itálie je znovu jen tři body od soupeře. Russell zvolil jen podání plachtící a Zajcev útočí přes blok.
19:23
Kapitán Itálie Birarelli na podání. Russel však neměl problém útočit z hlavního kůlu a přidává třiadvacátý bod.
19:22
Také univerzál USA kazí svůj servis za základní lajnu.
18:22
Juantorena na podání. Lee však dává velmi zkušeně míč kolem bloku do kurtu Itálie.
18:21
Stále je to jen o tři body. Juantorena nyní táhne svůj tým. Přidává bod z univerzálu.
17:21
Ale Sander dostal pipe proti jednobloku a proměňuje ho bez problému.
17:20
Sander na servisu. Po útoku Juantoreny přidává bod na italskou stranu velmi lehce.
16:20
A je to už jen o dva body! Oleg Antonov znovu rozhodil servisem soupeře a Sander smečuje jen do zámezí ze zóny číslo dvě. Video však potvrzuje teče na bloku.
16:19
A možná je zaděláno na drama v první setu. Antonov přišel na servis a Anderson je zablokovaný na hlavním kůlu. A John Speraw si bere ihned oddechový čas.
15:19
Juantorena nejdříve poslal míč jen do bloku, ale poté už boduje Gianneli na druhou přes.
14:19
Ale Američané mají sále velký náskok. Další bod přidává Anderson z velké výšky.
14:18
Lee na servisu. Zajcev nedal, ale po pipu Juantoreny už je to bod Itálie.
13:18
Nyní ale už univerzál Itálie kazí své podání do autu.
13:17
Zajcev přidává přímý bod z podání a Itálie ještě bojuje.
12:17
Dvanáctý bod pro Itálii po kombinaci do kůlu. Zakončil jí Lanza smečí do diagonály.
11:17
Birarelli na podání. Ale Christenson hrál na druhou přes a dává bod na svou stranu.
11:16
Itálie se drží po zkaženém servisu Andersona do sítě.
10:16
Ale náskok Američanů je velký. Sander ještě pipe nepoložil, ale vše dokončil Russell.
10:15
Italové se ještě snaží s prvním setem něco udělat. Russel nedal bod ani na dva útoky z hlavního kůlu.
9:15
Devátý bod Italů přidává Juantorena povedenou smečí kolem bloku.
8:15
Američané si jdou pro první set. Už je to o sedm bodů. Musel nahrávat Juantorena a Zajcev poslal míč daleko do autu.
8:14
Holt na servisu. A jsou z toho znovu potíže na příjmu. Anderson měl k dispozici bodovku a Zajcev je při ní v síti. Oddechový čas pro Itálii.
8:13
Ale nyní již bodují Američané. Italský nahrávač kazí servis do sítě.
8:12
Je tu snížení. Gianneli zatlačil servisem a Zajcev proměnil možnost z bodovky útokem přes blok.
7:12
Birarelli se poprvé prosazuje v dnešním zápase po útoku středem sítě.
6:12
Právě Buti na servisu. Nyní už útočil Anderson a je to bod pro USA.
6:11
Christenson dal povedené podání. Juantorena nesložil, ale Russell chybuje při bodovce.
5:11
Právě Lanza na podání. Ale i jeho ošetřený servis končí daleko v autu.
5:10
Lee na podání. Lanza si poradil s blokem a vytlouká ho úderem po lajně.
4:10
A už je to o šest bodů. Gianneli chtěl zachránit nepřesný příjem a dotkl se sítě.
4:9
USA ale znovu pohodlně boduje. Zajcev kazí podání jen za základní lajnu.
4:8
Po oddechovém čase již bodují také Italové. Čtvrtý bod přidává Buti po útoku středem sítě.
3:8
Američané jsou opravdu hodně nahoře. Zajcev nepřekonal vysoký blok soupeře z pozice univerzála a přichází první oddechový čas Itálie.
3:7
Je to stále o čtyři body. Poprvé se dostal k útoku kapitán USA Lee a je to bod.
3:6
Lanza přihrál a Juantorena ze zadní pozice snižuje úspěšným pipem.
2:6
USA v úvodu tlačí. Znovu se o to postaral Anderson a Italové jsou bez příjmu.
2:5
Už je to o tři body. Anderson na servisu přidal přesné podání, míč tečoval Colaci na příjmu.
2:4
Juantorena nyní na podání. Ale jeho servis jde jen do sítě.
2:3
Itálie snižuje náskok soupeře po útoku Juantoreny z pozice univerzála.
1:3
Je to o dva body. Colaci měl problémy s příjmem a Zajcev je zablokován.
1:2
Gianneli na podání. Hot na první pokus nesložil, ale poté se již prosazuje Russell.
1:1
Nyní ale kazí podání druhý smečař USA Sander.
0:1
Semifinále může začít. První na podání jsou Američané. Úvodní bod jde ale na konto Američanů. Christenson si vybral pro první útok Russella z pipu.
0:0
0:0
Volejbalisté obou reprezentací dokončují rozcvičení na palubovce. První semifinále volejbalového turnaje olympijských her v Riu může za několik málo okamžiků odstartovat.
0:0

Itálie: Gianneli, Sottile – Antonov, Juantorena, Lanza – Birarelli (C), Buti, Piano – Vettori, Zajcev – Rossini, Colaci
Trenér: Gianlorenzo Blengini

USA: K. Shoji, Christenson – Russel, Sander, Priddy, Jaeschke – Lee (C), Holt, Smith – Anderson, Troy – E. Shoji
Trenér: John Speraw

Rozhodčí: Arturo Di Giacomo (BEL) – Hernan Gonzalo Casamiquela (ARG).
0:0
USA

Američané se na olympijský turnaj kvalifikovali jako aktuální vítězové Světového poháru, který se odehrál v roce 2015. V něm z jedenácti zápasů jen jednou odešli poraženi, s Polskem, a zajistili si účast v Riu. Také v letošním roce Američané excelovali ve Světové lize, kde se dostali po skvělých výkonech v základní skupině až do finálové skupiny. Tam ale nestačili na Itálie a Brazílie a do Final Four se nepodívali.

Před čtyřmi lety v Londýně Američané obsadili páté místo, když je ve čtvrtfinále vyřadili právě Italové. Byli u toho také zkušení blokaři David Lee a David Smith, univerzál Matthew Anderson a smečař William Reid Priddy.

Výsledky amerického týmu ve skupině

USA – Kanada 0:3 (23:25, 17:25, 23:25)
USA – Itálie 1:3 (26:28, 25:20, 23:25, 23:25)
USA – Brazílie 3:1 (25:20, 25:23, 20:25, 25:20)
USA – Francie 3:1 (25:22, 25:22, 14:25, 25:22)

Itálie

Italové se do Ria kvalifikovali jako druhý tým ze Světového poháru, který se v loňském roce odehrál v Japonsku. V roce 2015 se hráči Itálie představili v dobrém světle také na Mistrovství Evropy, kde brali bronzové medaile. V letošním roce se Italové ukázali jen ve Světové lize. V první skupině se dostali až do samotného Final Four, ale v něm se zmohli jen na dva vyhrané sety proti Srbsku. V boji o třetí místo už dominovali dnešní soupeři z Francie jasně 3:0.

Itálii by měl táhnout za pódiovým umístěním nahrávač Simone Gianneli. Hráč Trentina, který je jedním z nejlepších nahrávačů současnosti. O body z útoku by se měl starat především univerzál Ivan Zajcev z Dynama Moskva a smečař Osmany Juantorena, který obléká dres v italské Serii A1 Lube Civitanova.

Kapitán Itálie Emanuele Birarelli a univerzál Ivan Zajcev se účastnili už předešlé olympiády v Londýně a mohou se tak pyšnit bronzovou medailí.

Výsledky italského týmu ve skupině

Itálie – Francie 3:0 (25:20, 25:20, 25:15)
Itálie – USA 3:1 (28:26, 20:25, 25:23, 25:23)
Itálie – Mexiko 3:0 (25:27, 25:13, 25:17)
Itálie – Brazílie 3:1 (23:25, 25:23, 25:22, 25:15)
Itálie – Kanada 1:3 (23:25, 17:25, 25:16, 21:25)

Čtvrtfinále

Itálie – Írán 3:0 (31:29, 25:19, 25:17)

Předpokládaná základní sestava:

Gianneli, Juantorena, Birarelli, Zajcev, Lanza, Buti – Colaci
0:0
Krásné páteční odpoledne, vítám všechny příznivce volejbalu. Také mužský turnaj jde do konečné fáze. V boji o finále se střetne výběr Itálie a celkem z USA.