0:0
To je pro tuto chvíli ze zpravodajství z olympijských her vše, volejbalový program žen pokračuje krátce po třetí hodině posledním čtvrtfinálovým zápasem mezi domácí Brazílií a Čínou. Loučí se s vámi Petr Dejnožka.
0:0
Nečekané se stalo skutečností! Srbsko se dokázalo postavit mírnému favoritovi na postup, ruské volejbalistky dokonale zaskočilo a v nejkratším možném čase si vybojovalo postup mezi čtyři nejlepší týmy turnaje! Rusky naopak po jasném průletu základní skupinou, kde podlehlo pouze Brazilkám, končí již ve čtvrtfinále a boje o medaile se tak nezúčastní.
21:25
Třetí set skončil.
21:25
Následně již nikoliv, Srbsko postupuje do semifinále olympijského turnaje!
21:24
První mečbol odvrácen, Rusko se ještě drží.
20:24
Rázem z toho máme po hodině hry čtyři mečboly na postupu do semifinále!
20:23
Srbky se ale každým úderem přibližují nečekanému postupu do semifinále, nyní přesnou smečí na lajnu zaúřadovala Stevanovićová.
20:22
Voronkovová vykřesala mírnou naději.
19:22
Velmi důležitý blok na síti přináší tříbodové srbské vedení! Rusky se začínají dostávat do kritických obtíží!
19:21
Drobný odstup Srbek ale zůstává, konec mače se přibližuje.
19:20
O konci zápasu nechce ani slyšet Malyginová, která opět dostává Rusky na dostřel.
18:20
Maleśevićová dostala možnost dvakrát za sebou zaútočit, čehož využila náramně! Srbkám chybí pět bodů k bojům o medaile.
18:19
Nevýhodu podání nyní Rusky pocítily, soupeř po rychlém útoku znovu těsně vede.
18:18
Ne, dnes to bude ještě zajímavé, věřte mi. Opět srovnáno.
17:18
Po krátké přestávce se Rusky snaží o udržení se srbského rychlíku. Kdo bude v závěru třetího setu šťastnější?
16:18
Tak to je neuvěřitelné! Labilní Rusky znovu přepnuly na režim spánku, dovolily svému soupeři sérii čtyř bodů, která výrazně přibližuje srbský tým postupu do semifinále!
16:17
Otočka přichází znovu, tentokrát na straně druhé! Zisk tří bodů v řadě přináší opět srbské vedení.
16:16
A za stavu 16:16 se bude startovat od nuly! Také Srbsko dokázalo umazat tříbodové manko a je připraveno se poprat o zisk třetího setu!
16:15
Na snížení z ruky Stevanovićové jsme nemuseli dlouho čekat.
16:14
Přece jen má Rusko v současné době mírně navrch, což nyní potvrdila přesným úderem Gončarovová.
15:14
A je to tu, oba celky jsou znovu v těsném závěsu a řítí se do důležité koncovky třetí sady.
15:13
Přesto se ale srbské mužstvo ještě nevzdává, dnes již samo prohospodařilo daleko větší náskok.
15:12
To již vypadá se srbskými ambicemi ve třetím setu bledě, Rusky se rozehrály k parádnímu výkonu.
14:12
Rusky si však berou zásluhou Malovové dvoubodové vedení zpět na svoji stranu.
13:12
Čas na poradu si vzal taktéž srbský trenér, léčba pomohla. Nikolićová získala na stranu Srbska snížení.
13:11
Z ničeho nic se do velkých potíží dostávají srbské volejbalistky, které prohospodařily nadějné vedení. Zřejmě nás dnes čeká ještě velmi vyrovnaný boj.
12:11
A rázem se Rusko dnes poprvé ujímá v průběžném skóre setu vedení! Uvidíme, jak zareaguje soupeř.
11:11
Téměř v polovině třetího setu začínáme znovu od nuly, ruská mašina dokázala stáhnout čtyřbodovou ztrátu a srovnala stav třetí sady.
10:11
A Rusko je ve třetím setu definitivně zpět ve hře!
9:11
Rozhodčí nakonec opravili svůj verdikt, který může znamenat velkou změnu! Z náskok čtyř bodů je rozdíl rázem pouze dvoubodový.
8:12
Ze strany Srbska dnes sledujeme parádní výkon, který si postup do semifinále rozhodně zaslouží. Srbkám chybí v tuto chvíli ještě třináct bodů.
8:11
Rusky mají jasno a snaží se na svého soupeře opět dotáhnout.
7:11
I ve druhém setu dokázalo Rusko téměř umazat drtivý rozdíl, nyní ho čeká velmi podobná práce. Dočkáme se zdramatizování třetího čtvrtfinále nebo je o vítězi již rozhodnuto?
6:11
Další přesná smeč přináší již rozdíl pěti bodů!
6:10
Desátý bod přichází jako první na straně Srbek, které jsou stále blíže a blíže k historickému postupu do semifinále.
6:9
Drobná pauza ruskému celku pomohla, Voronkovová snižuje ranou přesně na lajnu.
5:9
Náskok Srbek znovu činí již devět bodů, Rusky reagují oddechovým časem.
5:8
Rusky se sice výrazně přiblížily, další chyby ale znamenají navýšení srbského vedení.
5:7
Čtyřbodový náskok je sice pryč, i přesto se ale Srbsko drží vpředu. Důležitý bod připsala na konto mírného outsidera Rašićová.
5:6
Tři body v řadě definitivně vrací Rusky do hry ve třetím setu.
4:6
Tak přece jen se srbský trhák, který jsme viděli již v prvním a druhém setu, tentokrát nekoná. Kosjanenková se štěstím zachytila srbskou kombinaci.
3:6
Nyní půjde o každý bod, Malyginová Rusky soupeři znovu přibližuje.
2:6
Na šestý bod jsme nemuseli dlouho čekat, Rusky znovu v obrovských problémech, které se mohou stát, co se týče olympijských her, existenčními.
2:5
Další bod pro Srbsko! Na síti zaúřadovala neomylná Nikolićová, Srbky se ujímají ve třetím setu tříbodového vedení!
2:4
Čtvrtý bod zapsala na konto Srbska dobrým blokem hned trojice hráček.
2:3
Na další ostrý servis již dokázala odpovědět pohotová Vetrovová.
1:3
A to se znovu navyšuje, ruský favorit znovu nedokázal podchytit začátek setu a dostává se do kritických problémů.
1:2
Nikolićová znovu strhává vedení na srbskou stranu.
1:1
Rusko okamžitě srovnává zásluhou Gončarovové.
0:1
Jak je to zvykem, lépe do začátku setu vstupují Srbky.
0:0
Začal třetí set.
0:0
Favorizované Rusky jsou i nadále v problémech a po dvou sadách jsou jediný set od konce v turnaji! Proti skvěle hrajícímu Srbsku musí výrazně zabrat, jinak se mohou s Riem rozloučit.
22:25
Druhý set skončil.
22:25
Druhý již nikoliv, Srbky tím pádem získávají druhou sadu v poměru 25:22!
22:24
První setbol odvrátila přesná Malyginová.
21:24
Dotáhnout velký srbský náskok se ale ruskému celku úplně nedaří, následují tři setboly!
21:23
Malovová ihned po servisu neomylně úřaduje.
20:23
Zřejmě klíčový bod však získaly Srbky a rázem jsou znovu na koni.
20:22
Srbsky ve druhé sadě vedly již o sedm bodů, rázem je rozdíl pouze dvoubodový. Na vině je dobrý blok Rusek na síti.
19:22
Ani z ruské strany ale není vidět nějaký pokus šetřit síly, favorit stále věří v obrat.
18:22
Důležitý bod připsala na srbskou stranu Mihajlovićová.
18:21
Teď ale přišla chyba v srbském útoku, která nám koncovku druhého setu výrazně dramatizuje!
17:21
Rusky se znovu přibližují na dostřel, času na zvrat ve druhém setu jim ale již moc nezbývá.
16:21
Okamžitý time out srbské lavičky přinesl zlepšení, Rašićová soupeřku včas zablokovala.
16:20
A nebo ne? Mírné polevení ze srbské strany okamžitě trestá aktivní Fetisovová.
15:20
Přece jen teoretická naděje na zisk druhého setu žije a Rusky se jí nechtějí vzdát. Za současného stavu je ale rozdíl pěti bodů prostě moc.
14:20
Vetrovová svým chytrým úderem již ve druhém setu mnoho nezachrání.
13:20
Další krok k cíli přichází po ostré smeči Mihajlovićové.
13:19
Podobný průběh čekal málo kdo, každopádně to vypadá, že si Srbsko dokráčí i pro vítězství ve druhém setu!
13:18
A další zisk na straně Srbek! To již s ruskými ambicemi ve druhém setu znovu vypadá více než bledě.
13:17
Času je málo, odpor veliký. Veljkovićová přehodila blok a vrací Srbsku čtyřbodový náskok.
13:16
Tonoucí se stébla chytá. Podaří se Ruskám dotáhnout ztrátu ze druhého setu?
12:16
Malyginová taktéž vytáhla ze své sbírky jeden skvostný úder přímo na lajnu.
11:16
Na druhé straně zatím ostře podává Nikolićová, která přesným podáním přináší šestnáctý bod na stranu Srbska.
11:15
S bídným průběhem čtvrtfinále nic neudělala ani neomylná smeč Fetisovové.
10:15
Další bod do výhody pro Srbsko, Rusky dnes evidentně nemají svůj den.
10:14
Srbsko si i za polovinou druhé sady drží hodně pohodlný náskok, který mírného outsidera přibližuje překvapivému postupu do semifinále olympijského turnaje.
10:13
A znovu dochází k tradičnímu střídání bodů na obou stranách, což srbskému výběru rozhodně vadit nemusí.
9:13
Maleśevićová našla mezírku mezi dvěma blokujícími hráčkami a umístila míč přímo doprostřed hřiště.
9:12
Rusko právě vyrovnalo svůj zisk z první sady a jeho stíhací jízda za jistými Srbkami pokračuje.
8:12
Odpověď Ognjenovićové byla více než razantní.
8:11
Že by přece jen Rusky ještě neřekly poslední slovo? Náskok Srbska je rázem "pouze" tříbodový.
7:11
Dlouhá výměna nakonec přinesla po šťastném úderu Košeljovové bod na stranu Ruska.
6:11
Po krátké pauze zaúřadovala Mihajlovićová.
6:10
Malyginová přispěchala se snížením, při její smeči se nedokázaly dvě srbské hráčky dohodnout.
5:10
Zdá se však, že Srbsko přistoupilo ke čtvrtfinálovému zápasu daleko zodpovědněji a velmi svědomitě si jde za vítězstvím i ve druhém setu.
5:9
Vrátit ruský stroj na vítěznou vlnu ze základní skupiny se pokusila přesně mířenou smečí Fetisovová.
4:9
Dobrý blok smeči Gončarovové přináší náskok pěti bodů v podání Srbska.
4:8
Čtyřbodový náskok v průběhu druhého setu znamená pro Rusky velké potíže! Pomůže oddechový čas?
4:7
A pozor, další chyba v ruské hře! Srbsko znovu odskakuje svému soupeři.
4:6
Další body již přicházejí podle očekávání, na světelné tabuli však stále svítí drobný náskok třetího celku skupiny B.
4:5
Podobně si vedla i na druhé straně Vetrovová.
3:5
Boškovićová lehkým přehozem dvojbloku vrací dvoubodový náskok na stranu Srbska.
3:4
Ruská mašina nechce dopustit průběh první sady a bleskurychle přesnou ranou snižuje.
2:4
A máme tu první změnu skóre, znovu se do vedení dostává Srbsko! Rychlá rozehra na pravou stranu a přesná smeč opět sráží Rusky do kolen!
2:3
Vzápětí si však Srbsko bere vedení zpět na svoji stranu.
2:2
Ježovová měla velké štěstí, nakonec však srovnala stav druhého setu na 2:2.
1:2
Zatím sledujeme očekávaný volejbalový průběh bez zisku bodu po vlastním podání.
1:1
Protentokrát si však Rusko nechce začátek setu nechat ujít, přesnou a prudkou smečí srovnává Vetrovová.
0:1
I do druhého setu vstoupily lépe volejbalistky ze Srbska, pomohla jim k tomu nepřesnost ze strany soupeře.
0:0
Začal druhý set.
0:0
Po krátké pauze se bude pokračovat, ve druhé sadě nás již ze strany Rusek čeká mnohem zodpovědnější přístup. Zatím mají rozhodně navrch Srbky.
0:1
Třetí čtvrtfinále ženského volejbalového turnaje v brazilském Riu začalo hodně nečekaně! Třetí tým skupiny B ze Srbska totiž v úvodní sadě jednoznačně přejel Rusko, dovolil mu pouze devět bodů a má nakročeno k bojům o medaile!
9:25
První set skončil.
9:25
A hned napoprvé je hotovo, Srbsko vede 1:0!
9:24
Po úspěšné smeči Stevanovićové má Srbsko v prvním setu hned patnáct setbolů!
9:23
Blíží se konec prvního setu, překvapivě jsou výrazně blíže k vítězství Srbky. Očekávané drama se nekoná, alespoň prozatím.
9:22
Dobrý blok opět prohlubuje zmar ruského celku.
9:21
Po smeči Maleśevićové chybí Srbsku k zisku první sady již jen čtyři body.
9:20
Alespoň o snížení propastného rozdílu se postaraly nepřesným útokem samy Srbky.
8:20
Ruské hráčky již dohrávají první sadu na půl plynu, dohnat propastné skóre je nemožné. Rozdíl navýšila znovu Maleśevićová.
8:19
Chvíli na to se již kolegyni Fetisovové při útoku příliš nedařilo.
8:18
Dobrá hra v defenzívě z ruské strany nabídla šanci Malyginové, která jí neomylně využila.
7:18
Nepřesnost ve hře srbského týmu znamená sedmý bod pro ruský tým. Žádná zásadní změna ale s největší pravděpodobností nepřijde.
6:18
Rusky první set očividně nezvládají, nyní již šetří síly a pokusí se začít ve druhé sadě od nuly.
6:17
Nikolićová byla zablokována, avšak mimo hrací plochu. Další bod pro Srbky.
6:16
Tak to již začíná zavánět debaklem pro Rusky! V první sadě již totiž vede Srbsko o deset bodů, podobný průběh si ruské volejbalistky rozhodně nepředstavovaly ani v těch nejhorších snech!
6:15
Série čtyř bodů přináší zřejmě definitivní rozhodnutí prvního čtvrtfinálového setu.
6:14
Tak to již vypadá s ambicemi Rusek v prvním setu hodně špatně, nepomohl ani oddychový čas. Znovu hodně neomylně promluvila Maleśevićová.
6:13
A další série bodů na straně outsidera opět navyšuje bodový rozdíl na sedm.
6:12
Už to vypadalo, že se ruský celek dostane na koně, Srbsko si ale hlídá vybudované vedení. Veljkovićová zasmečovala více než přesně.
6:11
Odpověď soupeře se nesla po pravé straně a sraženém míči mimo vyhrazené území.
6:10
Chvíli na to přichází úspěšná smeč Fetisovové, která zaznamenává šestý bod Rusek v první sadě.
5:10
Rusky se přece jen postupem času začínají dostávat z letargie a snižují již na rozdíl "pouhých" pěti bodů. Stále to ale není žádná hitparáda.
4:10
Vzápětí se po dobré kombinaci prosadila Fetisovová.
3:10
Mašina ze Srbska však neponechává nic náhodě, dobrý dvojblok na síti přináší zisk desátého bodu.
3:9
Že by ještě ruské hráčky neřekly v první sadě poslední slovo? Nyní se těší ze zisku dvou bodů v řadě.
2:9
Tak přece jen přichází drobné snížení z pravačky Malovové.
1:9
Tak podobný průběh se rozhodně nečekal, bleskurychle se zdá být o vítězi prvního setu rozhodnuto. Srbky přistoupily k zápasu mnohem zodpovědněji a v současné době se těší již z osmibodového náskoku.
1:8
Ruské mužstvo i nadále zůstává myšlenkami v kabině a i nadále v úvodu zápasu výrazně ztrácí.
1:7
A Srbsko pokračuje v kanonádě! Maleśevićová znovu ostrou smečí poslala míč do volné části kurtu a náskok nyní činí již šest bodů!
1:6
Podobný průběh úvodní sady si ruští příznivci rozhodně nepředstavovali, rozdíl v úvodu prvního setu činí již pět bodů.
1:5
A další bod pro Srbky! Nyní dobře zafungovala obrana třetího týmu skupiny B.
1:4
Tak to je poměrně nečekaný úvod dnešního zápasu! Favorizované Rusky ztrácí v prvním setu již o tři body, naposledy se ujala přesná smeč Stevanovićové!
1:3
Mírný outsider dnešního mače si bere "výhodu" podání zpět na svoji stranu.
1:2
Rusky rázem kontrují zásluhou Malyginové.
0:2
Rázem následuje první zisk bodu při vlastním podání a srbské mužstvo se hodně rychle dostává do dvoubodového vedení.
0:1
Aktivně začaly Srbky, které se hodně rychle dostaly do vedení. Zaúřadovala smeč Mihajlovićové.
0:0
0:0
Plánovaný začátek je v současné době stanoven na 23:15.
0:0
Začátek zápasu je ještě o několik minut posunutý, očekávané čtvrtfinále číslo tři však za chvíli vypukne.
0:0

Rusko: Ščerbanová, Ježovová, Zarjažková, Malyginová, Gončarovová, Vetrovová, Kosjanenková, Fetisovová, Košeljovová, Voronkovová, Malovová, Šljachovajová

Srbsko: Busaová, Brakočevićová, Živkovićová, Maleśevićová, Mihajlovićová, Ognjenovićová, Veljkovićová, Nikolićová, Stevanovićová, Rašićová, Popovićová, Boškovićová..
0:0
Právě Srbsko vstupuje do čtvrtfinále olympijského turnaje ze třetího místa, na kontě má tři vítězství a dvě porážky. Drobnou zajímavostí je, že Srbky při svých výhrách neztratily ani set, dokázaly v poklidu přehrát Portoriko, Itálii i Čínu. V základní skupině nestačily pouze na hráčky ze Spojených států a Nizozemska, nyní je čeká složitý oříšek v podobě Rusek! Kdo se bude nakonec radovat z postupu do bojů o medaile?
0:0
Rusky půjdou do čtvrtfinále z pozice papírových favoritek, ve skupině A totiž obsadily druhé místo. Právě ruské mužstvo dokázalo porazit bez ztráty jediného setu Japonsko, Argentinu a Kamerun, jeden set favorizovanému týmu vzala Jižní Korea. Nad síly Rusek byly až v posledním zápase ve skupině domácí Brazilky, které porazily svého soka poměrem 3:0. Rusko ale rozhodně touží po medailovém úspěchu, což by znamenalo přejít přes volejbalistky ze Srbska.
0:0
Příjemný úterní večer při sledování olympijského volejbalu! V ženské části volejbalového turnaje nám skončily základní skupině, osmička nejlepších se vydala na strastiplnou cestu vyřazovacími boji! V pořadí třetí je na programu duel týmů Ruska a Srbska!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.