ZOH - Curling - Muži - dopolední program -  ONLINE PŘENOS -  20. února 2018   01:05

10. Itálie 2/6
V dopoledním programu byly k vidění celkem dvě jasné výhry. O tu první se postarali suverénní Švédi, kteří proti Itálii potvrdili roli velkého favorita a od začátku nedali italským curlerům šanci.

Možná trochu nečekaně zvítězila vysoko Velká Británie, která se s Norskem utkala v přímém souboji o naději na play-off a od začátku měla zápas ve svých rukou. Navíc jim pomohla i výhra Kanady nad Japonskem, jež zapříčinila, že na druhém děleném místě jsou nyní tři týmy s mírným odstupem před ostatními soupeři.

Nečekaně totiž Švýcaři prohráli s domácími Korejci a nechali si k sobě dohnat Brity a Kanaďany. Všechny tři celky mají shodně nyní bilanci pěti výher a tří porážek a kompletní trio by si mělo pohlídat postup do play-off, protože v závěrečných kolech hrají buď s Američany nebo Dány, jež už nemohou postoupit.
Konečné výsledky

Velká Británie – Norsko 10:3
Japonsko – Kanada 4:8
Jižní Korea – Švýcarsko 7:6
Itálie – Švédsko 3:7
Desáté kolo curlingového turnaje mužů právě skončilo.
10'
Kámen skončil těsně v zadní části, ale byl nejlepší ze všech. Korejci v dramatickém závodě berou bod a vítězí.
10'
Švýcaři posledním draw ohraničili T-line a poslední kámen Korejců musí být buď čistě doprostřed a Korejci se musí těsně o jeden opřít, aby byli lepší.
10'
Korejci bránili guardem vlastní nejlepší kámen, Švýcaři ho však hned odstranili.
9'
Průběžné výsledky po 9. endu

Velká Británie – Norsko 10:3 (konečný výsledek)
Japonsko – Kanada 4:8 (konečný výsledek)
Jižní Korea – Švýcarsko 7:7
Itálie – Švédsko 3:7 (konečný výsledek)
9'
Švýcarům se naopak závěrečné draw podařilo a srovnávají krok s domácím Korejci. Jedná se o jediný zápas, který se bude rrozhodovat až v desátém endu.
9'
Japoncům se nepodařilo závěrečným draw dostat vlastní kámen před kanadský a Kanada další jedničkou ukončuje zápas. Japonci si šli vzápětí potřást rukami, protože před závěrečným endem prohrávali 4:8 a nemohli zámořského soupeře dohnat.
9'
Hrají se už tedy pouze dva zápasy a výrazně blíž ke konci devátého endu mají Japonci s Kanaďany. Tým skipa Kevina Koeho mají na kruzích momentálně lepší dva své kameny.
9'
Švédsko závěrečným draw získalo bod a ukončuje zápas s Itálií.
8'
Průběžné výsledky po 8. endu

Japonsko – Kanada 4:7
Itálie – Švédsko 3:6
8'
Korejcům se podařil dvojnásobný hit, který pouze odstrčil švýcarské kameny tak, že byli horší než korejské a domácí tým se dostává rázem do vedení.
8'
Kanada nakonec se štěstím získává jeden bod a drží si svůj odstup před Japonci.
8'
Kanaďané zahráli takové draw, které se bude muset měřit, protože mezi jejich a japonským kamenem rozhodnou centimetry.
8'
Japonci ale razantním kamenem dokázaly vyrazit kanadský kámen rázem jsou na kruzích lepší.
8'
Kanaďané útočí na zisk minimálně bodu. Před kameny skipů mají momentálně nejlepší kámen, který je chytře schován za těmi japonskými.
8'
Italové se Švédy už mají odehraný o jeden více než Korejci se Švýcary a Itálie získala pouze jeden bod, což je v jejím případě hodně málo. Pokud Švédsko získáv následně při vlastní výhodě dva body, zápas vyhraje.
7'
Průběžné výsledky po 7. endu

Japonsko – Kanada 4:6
Jižní Korea – Švýcarsko 5:6
Itálie – Švédsko 2:6
7'
Švýcarům se podařil závěrečný double take-out a jdou opět do těsného vedení před Korejci.
7'
Korejci se pokouší o zisk více bodů. Momentálně mají tři kameny na kruzích, ale vzápětí přijde důrazný take-out Švýcarů
7'
Japonci závěrečným draw získávají bod proti Kanadě a stahují manko na na rozdíl dvou bodů.
7'
Norům se závěrečné draw nepovedlo a naopak posunuly blíže ke středu další britský. Vzhledem k dalšímu bodovému zisku soupeře už vzdávají zápas.
7'
Italové zahráli se Švédy čistý end bez bodu a přenášejí si výhodu posledního kamene do další fáze zápasu. Začínají si ale hodně zahrávat s osudem zápasu.
7'
Britové závěrečným draw na T-line hodně zkomplikovali Norům cestu za body a ti budou muset být ještě přesnější. Ani take-out by v jejich pozici nebyl dobrým řešením.
6'
Průběžné výsledky po 6. endu

Velká Británie – Norsko 9:3
Japonsko – Kanada 3:6
Jižní Korea – Švýcarsko 5:5
6'
Korejci se vzpamatovali po přestávce z velmi nepovedeného předchozího endu a bodem a srovnávají skóre se Švýcary.
6'
Kanada zaváhání Japonců využila a jde do vedení o tři body.
6'
Japoncům se double take-out nevydařil, byť jen o centimetry. Kanada směřuje k zisku dvojky.
6'
Kanaďané si před závěrečnými kameny připravili pozici pro zisk dvojky. Japonci musí zahrát těžký double take-out, aby donutili Kanadu k čistému endu.
6'
Švédi získali po přestávce pouze bod a ještě nechávají ve hře Italy.
6'
Britové si další trojkou vytváří velmi slušný náskok po šestém endu vedou o šest bodů. Směle tak míří k pojištění pozice, která jim zajišťuje play-off.
6'
Britové přišli po přestávce výborně naladěni a hned v šestém endu útočí na další vícebodový zisk v zápase s Nory.
5'
Průběžné výsledky po 5. endu

Velká Británie – Norsko 6:3
Japonsko – Kanada 3:4
Jižní Korea – Švýcarsko 4:5
Itálie – Švédsko 2:5
5'
Naopak Korejcům se závěrečné draw vůbec nevydařilo a darovali Švýcarům trojku, kteří se tak nečekaně dostali před přestávkou do vedení 5:4.
5'
Taktéž Japonci závěrečným draw získávají jedničku a do druhé poloviny zápasu půjdou s jednobodovou ztrátou.
5'
Také Itálie připisuje pouze jeden bod a na pauze bude mít o čem přemýšlet. Švédi mají totiž stále bezpečný náskok.
5'
Norové byli donuceni zahrát další povinnou jedničku při vlastní výhodě, ale nutně potřebovali získat více bodů. Británie vede v polovině zápasu 6:3.
5'
Itálie sice pomýšlí na zisk dvou bodů, Švédi si však hlídají situaci přesnými double take-outy.
5'
Švédové s Italy spěchají hodně na pauzu a mají nejrychleji rozehraný pátý end.
4'
Průběžné výsledky po 4. endu

Velká Británie – Norsko 6:2
Japonsko – Kanada 2:4
Jižní Korea – Švýcarsko 4:2
Itálie – Švédsko 1:5
4'
Japoncům se naopak nepodařilo závěrečné draw a kanadský kámen zůstal o centimetry lepší. Kanaďané tak utíkají Japonocům na rozdíl dvou bodů.
4'
Švýcaři nakonec byli donuceni Korejci uhrát závěrečným draw povinnou jedničku a snižují náskok domácího družstva, i když chtěli bodovat věším počtem bodů rozhodně.
4'
Italové se konečně dočkali premiérového bodu proti Švédům a snižují na 1:5.
4'
Britové opět odskakují Norům a odpovídají jim na jejich dvojku rovněž dvěma body a berou si zpět čtyřbodový náskok.
4'
Švýcaři se snaží vzpamatovat ze selhání v předchozím endu a střádají plány na zisk dvojky.
4'
Totéž se děje i mezi Japonskem a Kanadou. Oba týmy mají však kameny v mezikruží.
4'
Norsko s Brity se ve čtvrtém endu přetahují o přesnější draw a bojují o T-line.
3'
Průběžné výsledky po 3. endu

Velká Británie – Norsko 4:2
Japonsko – Kanada 2:3
Jižní Korea – Švýcarsko 4:1
Itálie – Švédsko 0:5
3'
Utkání Japonska a Kanady se přelévá ze strany na stranu a nyní Kanaďané dvěma body dostávají utkání na svou stranu.
3'
Norové naopak získávají první body a stahují náskok Britů na polovinu.
3'
Švédsko dál drtí Itálii a ani ve třetím endu ji nedovolilo získat bod a naopak navyšuje už na 5:0.
3'
Korejci tak činí a čtyřmi body se dostávají do výrazného vedení.
3'
Velká chyba švýcarského skipa Schwarze, který netrefil ani jeden ze tří korejských kamenů a domácí tým má tak rázem možnost zaútočit na čtyřku.
3'
Korejci nadále pomýšlí na více bodů a před kameny skipů se přiblížili středu dvěma kameny. Mezi nimi je však nejlepší jeden švýcarský.
3'
Podobná situace je i na vedlejší dráze mezi Británií a Norskem, kde Britové mají opět nejlepší kámen na kruzích.
3'
Japonsko má pouze jeden kruh na T-line, který chrání překvapivě kanadský guard.
3'
Korejci tentokrát už přesunuli boj na kruhy a v polovině endu obléhají T-line třemi kameny.
2'
Průběžné výsledky po 2. endu

Velká Británie – Norsko 4:0
Japonsko – Kanada 2:1
Jižní Korea – Švýcarsko 0:1
Itálie – Švédsko 0:4
2'
Stejně jako Britové si vedou si vedou i Švédi a také oni po druhém endu navyšují náskok o bod.
2'
Japonci si závěrečným double take-outem zajistili dvojku a prozatím otáčí vývoj s Kanadou.
2'
Ulsrudovi však tah nevyšel a Británie odskakuje opět Norům, tentokrát už na rozdíl čtyř bodů.
2'
Korejci místo jedničky raději zvolili čistý end a výhodu posledního kamene si přenášejí do dalšího průběhu zápasu.
2'
Norové si připravují pozici pro závěrečnou dvojku a norský skip Thomas Ulsrud musí nyní vymyslet překvapivý tah, aby jim tyto plány pokazil.
2'
Kanaďané s Japonci začínají bojovat na kruzích. Zámořskému celku se nyní podařil double take-out a má tři kameny u T-line oproti žádnému japonskému.
2'
Korejci se Švýcarskem opět taktizují v polovině endu a zatím nechávají kruhy prázdné. Před nimi má každý zatím pouze jeden guard.
1'
Průběžné výsledky po 1. endu

Velká Británie – Norsko 3:0
Japonsko – Kanada 0:1
Itálie – Švédsko 0:3
1'
Kanada začíná zápas povinnou jedničkou nad Japonskem.
1'
Další favorit ze Švédska rovněž potrestal chybu soupeře a stejně jako Velká Británie i Švédi začínají zápas třemi body.
1'
Britové posledním kamenem dokázali zapsat hned trojku a výborně vstupují do klíčového zápasu s Norskem.
1'
Švýcaři nakonec závěrečným draw připisují jedničku a jdou proti Korejcům do vedením.
1'
Korejci se Švýcary na úvod nechávají kruhy prázdné.
1'
Britové s Nory přesouvají boj zatím na vnější kruhy.
1'
Japonsko s Kanadou naopak od počátku bojují na kruzích, kde mají v těsném kontaktu hned tři kameny oproti soupeřovým dvěma.
1'
Švédsko ukazuje v souboji s Itálií už od začátku, kdo je v zápase favoritem a nenechává ji žádné kameny na kruzích.
Desáté kolo curlingového turnaje mužů právě začalo.
Program 10. kola

Velká Británie – Norsko
Japonsko – Kanada
Jižní Korea – Švýcarsko
Itálie – Švédsko
Podobný duel čeká i Velkou Británií a Norskem, kde je situace stejná jako u Kanady s Japonskem. Britové jsou na tom stejně jako Kanaďané a Norsko se dělí o páté místo s Japonci.

Pokud Britové zvítězí a současně vyhraje i Kanada, o postupové čtyřce bude téměř rozhodnuto. Naopak jejich porážky ještě výrazně zkomplikují zejména boj o třetí a čtvrté místo. Proti Norům hovoří fakt, že v případě prohry bude jejich šance minimální, protože sice budou mít o jeden zápas odehraný méně, ale na závěr základní skupiny je čekají Švédi.
Boj o play-off se dá čekat mezi Kanadou a Japonskem, kdy se spolu utkají průběžně třetí a pátý tým. Oba celky mají na kontě již tři porážky, což zejména u Kanady je poměrně překvapivé. Kanaďané mají ale o jednu výhru více a taktéž o jeden odehraný zápas navíc oproti Japoncům. Kdo z nich vyhraje, téměř jistě si zajistí play-off, protože ve zbytku základní části každého čekají soupeři, kteří už nemohou zasáhnout do vyřazovacích bojů. Poražený bude muset čekat na případné zaváhání dalších protivníků.
Na Švédsko dnes čeká domácí Itálie a vzhledem k tomu, že už mají oba týmy jasné, jak po konci základní skupiny dopadnou, dá se čekávat, že oba budou hrát poměrně v klid. I když Švédům jde ještě o první místo.

Švédy totiž ve včerejším vzájemném duelu porazili Švýcaři, kteří jsou za nimi hned druzí. Mají pouze o jednu porážku méně a v případě zaváhání dosavadního lídra by se Švýcaři mohli dostat na první místo. Musí k tomu ale nejprve porazit domácí Korejce a čekat na zaváhání švédských protivníků.
Před dnešním dnem už je také potvrzených pár jistot. Doposud první švédský tým sice včera poprvé prohrál, ale i tak má zatím jako jediný zajištěn postup do play-off. Kdo už naopak o vyřazovací boje nemůže ve zbylých zápasech, jsou domácí Korejci, Italové a Dáni.
V korejském Pchjongčchangu začíná jedenáctý den v rámci zimních olympijských her a tradičně je odstartují curlingové zápasy. V tamějším curlingovém centru zahájí dnešní program muži, na které čeká již desáté kolo v rámci základní skupiny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 01:05.