ZOH - Curling - Muži - odpolední program -  ONLINE PŘENOS -  21. února 2018   06:05

10. Dánsko 2/7

Američané porazili jak Brity, tak Švýcary a v jejich prospěch rozhodly vzájemné zápasy.

Na čtvrtém místě už vzájemné zápasy nerozhodují, a proto jdou do tie-breaku (předkola) Velká Británie a Švýcarsko

Umístění na 6. až 8. místě rozhodl závěrečný rozhoz jedním kamenem na střed. Nejblíže byli Norové, následně Korejci a pak Japonci.
Konečné výsledky 11. kola

Švédsko – Norsko 2:7
Japonsko – Korea 4:10
Velká Británie – USA 4:10
Kanada – Dánsko 3:8
Dvanácté kolo curlingového turnaje právě skončilo.
Základní část curlignového turnaje mužů a po ní známe tři jisté účastníky semifinále. K již jistému Švédsku, které nečekaně padlo s Norskem, se díky jasnému vítězství přidala Kanada a také Spojené státy americké.

Američané potřebovali nutně zvítězit nad Brity, což se jim po parádní druhé polovině podařilo, když je porazili vysoko 10:4. Navíc dostali ostrovního soupeře v tabulce pod sebe a poslali ho do tie-breaku.

Tie-break budou Britové absolvovat se Švýcary, kteří měli v posledním kole volno a zahrají si ho pouze tyto dva týmy, protože poslední aspirant Japonsko nezvládl zápas s domácími Korejci a končí až na osmém místě.

V tabulce nepřeskočili Japonce pouze Korejci, ale i Norové díky vysokému vítězství nad Švédskem v posledním skupině základní skupiny olympijského turnaje. V tomto kole se stalo vůbec poprvé, že všechny zápasy skončily předčasně.
11'
Jedenácté kolo curlingového turnaje mužů právě skončilo.
8'
Korejci útočili na čtyřku, nakonec o centimetry berou body tři. Nicméně i ty jim stačí, protože vítězí celkově 10:4. Loučí se tak s olympijským turnajem vítězně a hatí Japoncům naděje na play-off a dokonce končí před nimi v tabulce.
8'
Japoncům se však nepodařilo dostat pryč další z korejských kamenů a Korejci si jdou posledním kamenem pojisti vítěství.
8'
Korejci si však vrací zpět vyražený kámen. Zbývají poslední pokusy skipů.
8'
Japonci zatím vyráží pouze jeden z nich.
8'
Co nevidět může skončit i poslední zápas, protože Korejci útočí proti Japoncům na trojku.
8'
Britský kámen dojel ale pouze těsně na hranici vnějšího kruhu. Britové zahazují košťata a vzdávají zápas. Američané vítězí drtivě 10:4 díky závěrečné čtyřce a velké chybě jejich soupeře.
8'
Američané zahráli skvělý hit and roll a mají čtyři kameny na kruzích bez žádného britského a dostávají svého soupeře pod obrovský tlak. Pokud Britové nezahrají milimetrově přesné draw, pravděpodobně prohrají zápas.
8'
Američané cítí šanci na vítězství a chytají ji za pačesy. Momentálně mají tři nejlepší kameny na kruzích, každý v jiné části.
8'
V tuto chvíli už se hrají pouze dva zápasy. Británie s USA jsou za polovinou osmého endu a zatím mají každý po jednom kameni na kruzích.
7'
Průběžné výsledky po 7. endu

Švédsko – Norsko 2:7 (konečný výsledek)
Japonsko – Korea 4:7
Velká Británie – USA 4:6
Kanada – Dánsko 8:3 (konečný výsledek)
7'
Japonci v duelu s Korejci pouze snížili jedničkou a nadále jim na asijského soupeře chybí tři body.
7'
Dáni si závěrečným draw připisují jedničku, na Kanaďany ale stále výrazně ztrácí, i proto po domluvě vzdali zbytek zápasu. Kanada tak postupuje do semifinále z druhého místa.
7'
Američané plní svůj plán a opět o bod odskakují Britům.
7'
Američané takticky skvěle zvládají sedmý end a nutí Brity vyrážet kameny po kusu. Zámořský celek si tak s přehledem dojde pro jeden bod.
6'
Průběžné výsledky po 6. endu

Japonsko – Korea 3:7
Velká Británie – USA 4:5
Kanada – Dánsko 8:2
6'
Hotovo už je mezi Norskem a Švédskem. Norové proti výhodě uhráli bod a vedli 7:2. Švédi se ale rozhodli ukončit zápas a pošetřit síly do semifinále. Jasný taktický záměr švédského celku. Normálně by se ještě pokračovalo. Norsko se tak loučí s olympijským turnajem závěrečným vítězstvím.
6'
Mezi Dánskem a Kanadou došlo k čistému endu a Dáni si nesou výhodu posledního kamene do dalšího endu.
6'
Čtyřka se také Korejcům daří a ti vedou v závěrečném zápase základní skupiny olympijského turnaje nad Japonskem 7:3.
6'
Hodně velké chyby se dopustili Japonci, kteří si vyrazili vlastní kameny a Korejci mohou čtyřkou definitivně zničit naděje asijského soupeře na boj o tie-break.
6'
Britové byli donuceni Američany zahrát pouze "povinnou" jedničku při vlastní výhodě a jenom tedy stahují náskok Američanů.
6'
Naopak Kanaďané si už nepřipouští drama a vyráží jeden dánský kámen za druhým.
6'
Japonci se musí hodně snažit, aby získali body. Poslední draw se jim ale nepodařilo úplně podle představ a Korejci mohou pomýšlet stále na dvojku.
6'
Korejci se chtějí s turnajem rozloučit také vítězně a nedávají Japoncům nic zadarmo. Nyní útočí v šestém endu na zisk dvou bodů.
5'
Průběžné výsledky po 5. endu

Švédsko – Norsko 2:6
Japonsko – Korea 3:3
Velká Británie – USA 3:5
5'
S velkou jistotou míří do semifinále Kanaďané. Proti posledním Dánům připisují závěrečným draw další trojku. Průběžně vedou o šest bodů a jen naprostý kolaps by je mohl připravit o výhru.
5'
Norové výrazně zatápí Švédům. Dvojkou, o které rozhodlo měření, se dostávají do vedení o čtyři body a jsou na nejlepší cestě rozloučit se s olympijským turnajem vítězně.
5'
Američanům se totiž daří take-outem vyrazit nejlepší britský kámen a trojkou odchází na přestávku výrazně spokojenější.
5'
I Britové se ale dopouští chyby. Jejich draw za T-line a kámen se navíc dostal až za americký, což je značné komplikace pro Brity.
5'
Japonci s Korejci zahráli čistý end a do přestávky odchází smírně za stavu 3:3.
5'
Američanům se sice podařilo vyrazit jeden z britských kamenů, ten jejich však odroloval až moc do zadní části kruhů a je mimo hru.
5'
Norsko má před kameny skipů sice dva lepší kameny na kruzích, ty jsou však nechráněné a Švédi je snadno budou moci vyrážet.
5'
Stejně tak pomýšlí i Britové, kteří mají založeno na dvojku. Jejich kameny jsou každý na jiné straně a Američanům se nemůže podařit double take-out.
5'
Dánsko naopak pomýšlí na krádež proti Kanadě, kde má na kruzích tři kameny. Nejlepší z nich ale soupeří s tím kanadským.
5'
Japoncům se v polovině endu podařil double take-out korejských kamenů a kruhy jsou rázem čisté.
4'
Průběžné výsledky po 4. endu

Švédsko – Norsko 2:4
Velká Británie – USA 3:2
Kanada – Dánsko 5:2
4'
Dánsko opět při vlastní výhodě uhrálo pouze bod a zatím se mu nedaří zdramatizovat utkání s Kanadou.
4'
Japonci naopak v klíčovém zápase s Korejci smazali manko a po čtvrtém endu je skóre v tomto zápase srovnané.
4'
Norům se naopak povedlo v přetahované na vnitřním kruhu urvat tři body a odskakují Švédům.
4'
Američané kazí poslední take-out, který měl vytlačit britský kámen. Jenomže ho netrefili a Britové získávají bod proti výhodě a poprvé v zápase vedou.
4'
Mezi Švédy a Nory dochází k boji na vnitřním kruhu, kde má každý z týmů dva kameny. Oba celky se začínají přetlačovat.
4'
Mezi Brity a Američany dochází k bitvě na vnějším kruhu, kde na opačné straně Britové plánují útok na minimálně na dva body.
3'
Průběžné výsledky po 3. endu

Švédsko – Norsko 2:1
Japonsko – Korea 1:3
Velká Británie – USA 2:2
Kanada – Dánsko 5:1
3'
Naopak Britům se podařilo smazat manko na Američany od začátku zápasu a v tomto duelu je srovnáno.
3'
Více zvětšit náskok se nepodařilo Kanadě, jež při vlastní výhodě uhrála pouze bod a drží si čtyřbodový náskok.
3'
Utkání se mírně komplikuje Japoncům, protože Korejci získávají dvojku a dostávají se do vedení 3:1.
3'
Švédsko tentokrát při vlastní výhodě vytěžilo mnohem více a dvojkou se dostává v duelu s Norskem do vedení.
2'
Průběžné výsledky po 2. endu

Švédsko – Norsko 0:1
Japonsko – Korea 1:1
Velká Británie – USA 1:2
Kanada – Dánsko 1:4
2'
Dánsko při vlastní výhodě stejně jako většina týmů v tomto endu uhrálo pouze bod. Kanada má tak nadále utkání plně ve svých rukou.
2'
Japonci si závěrečným draw zajistili bod a srovnávají s Korejci.
2'
Britům se podařilo při vlastní výhodě pouze snížit s Američany a nadále ztrácí, nejen bodově, ale i výhodu posledního kamene.
2'
Také se tak děje a Švédsko si nese výhodu posledního kamene do další hrací části.
2'
Mezi Švédy a Nory dojde velmi pravděpodobně k čistému endu, protože oba týmy si navzájem vyrážejí kameny.
1'
Průběžné výsledky po 1. endu

Japonsko – Korea 0:1
Velká Británie – USA 0:2
Kanada – Dánsko 4:0
1'
Výborně podle očekávání rozehráli zápas Kanaďané. Okolo T-line čtyřmi kameny vyrobili pomslný kříž a hodně rázně vykročili za postupem.
1'
Totožné skóre je i mezi Švédskem a Norskem, kde Norové rovněž připisují bod na úvod zápasu.
1'
Korejci stejně jako Američané posledním kamenem rozhodli o jednom bodu na začátek zápasu proti Japoncům.
1'
Američané závěrečným draw získali dvojku a dostávají se v duelu s Brity do vedení.
1'
Kanaďané naopak dostávají dány hned zkraje utkání pod tlak, když mají na kruzích tři lepší kameny. T-lne však zatím zůstává volná.
1'
V asijském zápase zatím Japonci čistí kruhy od korejských kamenů.
1'
Britové s Američany na úvod bojují v zadní části kruhů.
1'
Švédové s Nory svádí v severské bitvě hned prvním endu boj na mezikruží, kde jsou naskládány jejich kameny vedle sebe.
Jedenácté kolo curlingového turnaje mužů právě začalo.
Program 11. kola

Švédsko – Norsko
Japonsko – Korea
Velká Británie – USA
Kanada – Dánsko
Jediný zápas, kde už není nic co podstatného řešit, se odehraje mezi Švédskem a Norskem. Jak již bylo napsáno, tak Švédi mají jistý postup z prvního místa a Norové jsou aktuálně sedmí společně s Korejci a pouze si mohou vylepšit konečné umístění.
O tie-break budou usilovat i Japonci, kteří se na závěr základní skupiny utkají v prestižním asijském souboji s Korejci. Domácí kvarteto už nemůže pomýšlet na postup a se třemi výhrami pravděpodobně obsadí konečné sedmé místo. Japonci musí bezpodmínečně vyhrát a následně doufat i v pomoc Američanů, jinak jejich šance budou minimální.
Hodně dramatický souboj se čeká mezi Velkou Británií a Spojenými státy americkými. Ostrovní velmoc, kterou pod vlajkou Británie reprezentuje na zimních olympijských hrách Skotsko má do play-off blíže, ale musí vyhrát. V případě porážky od Američanů se totiž může stát, že budou muset podstoupit tie-break společně s ostatními. Tam se může ocitnout klidně až kvarteto účastníků.
Nejlepší výchozí pozici má Kanada, která je sice na děleném druhém místě s Velkou Británií, ale na rozdíl od ní má lehčího soupeře. V závěrečném utkání ji čeká poslední Dánsko a obhájci zlata by si měli výhrou nad nejhorším týmem turnaje s přehledem zajistiti postup do semifinále. Dánsko totiž porazilo ve skupině pouze Itálii a Koreu, kteří už jsou rovněž mimo hry o postup.
Před posledním kolem je tabulka nesmírně zamotaná, protože jistý postup mají akorát Švédi, kteří s jistotou postoupí do semifinále z prvního místa. O dalších třech účastnících vyřazovacích bojů se rozhodne až v tomto závěrečném kole.
Hezké středeční ráno. Dvanáctý den v rámci XXIII. zimních olympijských her v korejském Pchjongčchangu je v plném proudu a nabídne také vyvrcholení základní skupiny v curlingovém turnaji mužů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 06:05.