Nymburk na hvězdy nestačil. S CSKA prohrál v sérii 0:3 a končí

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Basketbalisté Nymburku prohráli ve třetím zápasu čtvrtfinále VTB ligy s favorizovaným CSKA Moskva 87:102 a v soutěži končí. I tak ale dosáhli na nejlepší umístění v historii, když poprvé došli do play off. V něm však obhájcům titulu podlehli 0:3 na zápasy.

Nymburk ruského giganta zaskočil v prvních dvou zápasech v Moskvě, kdy s nejbohatším týmem Evropy držel krok až do posledních minut a prohrál o osm a sedm bodů. Doma se na tyto výkony snažil navázat, ačkoli postrádal klíčového hráče Howarda Sant-Roose, který se v Moskvě zranil.

Domácí začali znovu velmi dobře v útoku, vydařený začátek měl Martin Kříž a Nymburk v úvodu vedl. Jenže po osmi minutách Moskvané jasně ukázali, že nehodlají sérii prodlužovat. Výrazně přidali v obraně, nutili domácí k chybám, navíc jim pomohli i rozhodčí několika spornými výroky. Výsledkem byla šňůra 19:0.

Vojtěch Hruban s Petrem Bendou sice únik hostů zastavili, ale CSKA již měl uklidňující náskok a nedával domácím šanci na zvrat. Až ve třetí čtvrtině se Nymburk rozstřílel z dálky, když se dařilo zejména Chassonu Randleovi s Martinem Peterkou, a přišlo snížení na 12 bodů. Víc ale účastník Final Four Euroligy českým mistrům nedovolil, znovu odskočil na 20 bodů a výhru už si pohlídal.

Třetí utkání čtvrtfinále basketbalové VTB ligy:

Nymburk - CSKA Moskva 87:102 (22:30, 38:57, 62:78)
Nejvíce bodů: Randle 20, Dixon 19, Hruban 13, Peterka 11 - Korobkov 24, Voroncevič a Higgins po 12, De Colo 11. Fauly: 18:20. Trestné hody: 15/15 - 23/19. Trojky: 16:11. Doskoky: 26:37. Konečný stav série: 0:3.