CELÝ SESTŘIH: Sparta - Boleslav 2:2. Domácím nepomohl ani Rosický

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Velká sláva. Po 16 letech se vrátil do fotbalové ligy Tomáš Rosický. V 6. kole ePojisteni.cz ligy jeho Sparta remizovala na domácí půdě 2:2 s Mladou Boleslaví. Hvězdný záložník odehrál dvacet minut. Mužem utkání se stal brankář Tomáš Koubek, který sice inkasoval dvě branky, ale několik velkých šancí hostů zneškodnil. Letenští tak ztratili kontakt s vedoucím Zlínem.

Sparta tak udržela druhé místo v tabulce o bod před dnešním soupeřem, ztrácí však dva body na překvapivého lídra Zlín, na jehož hřišti se představí za týden. Boleslav s letenským týmem bodovala poprvé po sedmi prohrách.

Zápas nabídl hned několik velkých návratů. Vedle Kadlece a Rosického na straně Sparty se v sestavě Mladé Boleslavi objevil Tomáš Fabián, který po velkých zdravotních potížích nastoupil k prvnímu ligovému utkání po třech letech, když naposledy hrál v 10. kole sezony 2013/14. Oslavil tak dnešní 27. narozeniny. Trenér Leoš Kalvoda dal šanci i nové posile Marešovi, který zastoupil zraněného Radu. Navíc chyběl i kapitán Magera kvůli problémům se zády.

Nejdražší hráč v historii ligy Václav Kadlec na sebe poprvé výrazněji upozornil ve 12. minutě, kdy střelou z dálky prověřil brankáře Diviše. Jinak se však do hry moc nedostával, ačkoli měl na hřišti hodně volnosti a často měnil pozici na hřišti.

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Mladá Boleslav 2:2. Ani Kadlec s Rosickým nepomohli domácím k výhře

Spartě příliš nefungovala záloha a nebezpečnější tak byli hosté. Ve 14. minutě si Mebrahtu obhodil Michala Kadlece a běžel na Koubka. Stíhat se ho snažil Vácha a alespoň mladoboleslavského útočníka rozhodil a Mebrahtu nedůraznou střelou trefil jen brankáře Koubka. Ten chytil i střelou Hůlky po rohovém kopu.

Trenér Sparty Zdeněk Ščasný už po půlhodině udělal změnu v sestavě a místo Čermáka poslal do hry dalšího útočníka Juliše. Ve 36. minutě pak domácí udeřili ze standardní situace. Přímý kop tečoval na vlastní branku Hůlka, Diviš reflexivně vyrazil míč jen před sebe a Lafata hlavou vstřelil svůj třetí gól v sezoně.

Mladá Boleslav však měla odpověď. Chramosta dostal kolmou přihrávku za obranu, Koubka znovu nepřekonal, ovšem u míče byl jako první Mebrahtu a z úhlu trefil prázdnou branku. Ukončil tak 401 minut trvající ligovou neprůstřelnost brankáře Koubka v dresu Sparty.

Do druhé půle nastoupila Sparta aktivněji a přišla odměna. Marečka ještě vychytal Diviš, ovšem z následného rohu Karavajeva se hlavou prosadil Šural .

Sparta - Mladá Boleslav: Šural po rohu hlavičkoval mezi dvěma obránci a Sparta vede 2:1

Jenže vedení znovu Letenští dlouho neudrželi. Marešův centr přinesl závar ve vápně a Chramosta podstřelil vybíhajícího Koubka. Rozcvičovat se tak začal Rosický, což přineslo bouřlivou reakci publika, které se své hvězdy dočkalo v 72. minutě. Jeho střídání doprovodilo potleskem ve stoje a skandováním jména kapitána reprezentace.

Rozhodnout však mohla Mladá Boleslav, ovšem Přikryl sám před brankářem neprostřelil Koubka. Na druhé straně mířil těsně mimo Juliš.

6. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 2:2 (1:1)
Branky: 36. Lafata, 54. Šural - 42. Mebrahtu, 60. Chramosta. Rozhodčí: Hrubeš - Koval, Hrabovský. ŽK: Vácha, Lafata - Fabián, Diviš. Diváci: 14.091.

Sparta: Koubek - Karavajev, Holek, M. Kadlec, Costa - Čermák (30. Juliš), Vácha (72. Rosický), Mareček - V. Kadlec, Lafata, Šural (77. Pulkrab). Trenér: Ščasný.

M. Boleslav: Diviš - Pauschek, Da Silva, Hůlka, Fleišman - Přikryl, Kúdela, Mareš (89. Valenta), Fabián (84. Kalabiška) - Mebrahtu, Chramosta (86. Klobása). Trenér: Kalvoda.

Sparta - Mladá Boleslav: Mareček pálil z voleje, Diviš skvěle vyrazil

Sparta - Mladá Boleslav: Mebrahtu už se raduje. Dorazil Chramostovu střelu a je vyrovnáno

Sparta - Mladá Boleslav: Diviš vyrazil nepřesvědčivě a Lafata poslal Spartu do vedení 1:0

Sparta - Mladá Boleslav: Václav Kadlec je aktivní, jeho střelu placírkou lapil Diviš

Sparta - Mladá Boleslav: Ščasný brzy střídá, Čermáka stáhl už po půlhodině

Sparta - Mladá Boleslav: Z úhlu pálil Mareš, na poslední chvíli ho zablokoval Mareček

Sparta - Mladá Boleslav: Boleslav předvedla po rohu signál, střílel osamocený Hůlka

Sparta - Boleslav: Mebrahtu letěl sám na Koubka, ten ho skvěle vychytal

Sparta - Boleslav: Kadlec poprvé pálil – jeho střelu z dálky Diviš chytil

Sparta - Boleslav: Michal Kadlec v bolestech – srazil se hlavou s Golgolem

Sparta - Boleslav: Fanoušci Sparty přivítali Rosického pokřikem a obřím portrétem