23. září 2016 • 22:00

CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Boleslav 1:2. Hosté jsou v čele ligy

Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále
Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku

Fotbalisté Mladé Boleslavi válí. V 8. kole ePojisteni.cz ligy si poradili s domácím Jabloncem 2:1. O branky utkání se postarali hostující GolGol Mebrahtu a Tomáš Přikryl. Za domácí se trefil Stanislav Tecl, který ve druhém poločase neproměnil pokutový kop. Domácí tak čekají už 6 zápasů na výhru, Boleslav se díky třem bodům dostala na první místo neúplné tabulky.

Jabloneckému kouči Frťalovi vypadli před zápasem oba elitní stopeři Beneš s Pernicou a ve středu obrany tak nastoupila dvojice Vojtěch Kubista a Kouřil. A právě po zaváhání druhého jmenovaného otevřela Boleslav skóre.

Hostující Douglas da Silva poslal dlouhý balon na nabíhajícího Mebrahtua, který si šikovně obhodil Kouřila a přízemní střelou na zadní tyč překonal Hrubého. Australský útočník skóroval v pátém z posledních šesti soutěžních duelů a ve čtvrtém po sobě.

Mladé Boleslav po rychlém vedení dobře bránila a nepouštěla soupeře k velkým šancím. Z domácích v první půli zahrozili jen hlavičkující Doležal a po něm Mehanovič, jehož střelu ve 20. minutě vyrazil brankář Diviš.

CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Mladá Boleslav 1:2. O výhře rozhodl Přikryl

To hosté byli nebezpeční hlavně po brejcích a dvakrát mohl zvýšit Mebrahtu. Nejprve z protiútoku po Chramostově přihrávce zamířil mimo a pak v 31. minutě sám před bránou trefil jen domácího gólmana.

Do druhé půle poslal jablonecký trenér střídajícího Tecla a domácí přidali. V 52. minutě pálil Doležal a Diviš pak vyrazil na roh. Po něm ve vápně po souboji s Kúdelou spadl Kouřil a rozhodčí Marek nařídil proti hostům pokutový kop. Tecl však z penalty překopl branku.

Po hodině hry měl další velkou šanci Mebrahtu, jenže znovu trefil jen domácího brankáře. Z následného rohu se neprosadil ani Hůlka a hosty pak zahozené možnosti mrzely. Na levé straně se totiž v 63. minutě probil Hybš, poslal centr do vápna a Tecl s pomocí břevna překonal Diviše. Dal první gól v lize od dubna.

720p 480p 360p 240p
Jablonec - Mladá Boleslav: Tecl napravil svou chybu a vyrovnal na 1:1

Kouč hostů Kalvoda zareagoval na narůstající domácí převahu střídáním a nasadil zkušeného Mageru. Mladoboleslavští ožili a v 75. minutě znovu vedli. Pauschek se pustil do odvážného průniku, nacentroval do šestnáctky a Přikryl dostal balon z voleje přes domácího brankáře do sítě. Stejně jako Tecl skóroval v lize poprvé od dubna.

Za minutu tentokrát vyhrál další souboj s Přikrylem gólman Hrubý, který se v 84. minutě blýskl i proti Vukadinovičově střele a především Magerově dorážce. K vyrovnání to už ale Jablonci nepomohlo.

8. kolo první fotbalové ligy:

FK Jablonec - FK Mladá Boleslav 1:2 (0:1)
Branky: 63. Tecl - 9. Mebrahtu, 75. Přikryl. Rozhodčí: Marek - Ratajová, Peřina. ŽK: Masopust, Mehanovič, Mihálik, Hybš - Kúdela, Přikryl. Diváci: 1741.

Jablonec: Hrubý - Nový, V. Kubista, Kouřil, Hybš - Hübschman - Masopust (46. Tecl), Jiráček, Mihálik (77. Wágner) - Mehanovič (61. Pospíšil) - Doležal. Trenér: Frťala.

M. Boleslav: Diviš - Pauschek, Douglas da Silva, Hůlka, Fleišman - Přikryl, Kúdela, Mareš (87. Takács), Kalabiška (64. Vukadinovič) - Mebrahtu, Chramosta (67. Magera). Trenér: Kalvoda.

Klíčové momenty utkání:

Jablonec - Mladá Boleslav: Wágner měl tutovku, zblízka ale hlavičkoval jen do Diviše

Jablonec - Mladá Boleslav: Hrubý čaruje – vychytal Vukadinoviče i Mageru

Jablonec - Mladá Boleslav: Zase pálil Přikryl, tentokrát měl navrch Hrubý

Jablonec - Mladá Boleslav: Přikryl prostřelil Hrubého a Mladá Boleslav zase vede

Jablonec - Mladá Boleslav: Kúdela stáhl Kouřila a Marek nařídil penaltu. Tecl překopl bránu

Jablonec - Mladá Boleslav: Doležal vypálil z úhlu, Diviš vyrazil na roh

Jablonec - Mladá Boleslav: Mlha přede mnou, mlha za mnou. Zápas přerušily dýmovnice

Jablonec - Mladá Boleslav: Mihálik zajel Přikrylovi do kotníku a dostal tmavou žlutou

Jablonec - Mladá Boleslav: Mebrahtu zase obelstil Kouřila, ale Hrubý ho vychytal

Jablonec - Mladá Boleslav: Chramosta připravil šanci pro Mebrahtua, ale ten netrefil bránu

Jablonec - Mladá Boleslav: Mehanovič vypálil přímo na Diviše, ten balon vyrazil

Jablonec - Mladá Boleslav: Boleslav vede – Mebrahtu obešel Kouřila a prostřelil Hrubého

1.  Plzeň 21 15 4 2 32:12 49
2.  Slavia 21 14 6 1 44:15 48
3.  Sparta 21 11 6 4 33:17 39
4.  Zlín 21 9 8 4 28:20 35
5.  Ml. Boleslav 21 9 7 5 32:22 34
6.  Teplice 21 8 6 7 25:19 30