25. února 2017 • 21:10

CELÝ SESTŘIH: Příbram – Slavia 1:8. Pražané si zastříleli a jsou v čele ligy

Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude
Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič

To byla kanonáda! Raz, dva, tři, čtyři… Takhle by se dalo počítat až do osmi. Fotbalisté Slavie v 18. kole ePojisteni.cz ligy rozebrali poslední Příbram a zvítězili vysoko 8:1. Hattrickem se blýskl navrátilec Michael Ngadeu. Tři asistence a jeden gól zase přidala zimní posila Jan Sýkora. Pražané se tak vyšvihli do čela tabulky, druhá Plzeň má však jedno utkání k dobru. Červenobílí si připsali pátou výhru v nejvyšší soutěži po sobě a poprvé od pátého kola sezony 2014/15

Domácí: 59. Divíšek

Hosté: 8. Milan Škoda, 17. Sýkora, 29. Hušbauer, 55. Ngadeu, 61. Mešanović, 73. Ngadeu, 79. Ngadeu, 82. Bořil

Domácí: Hruška – Lupták, Jiránek, Chaluš, Divíšek – Květ (75. Krameš), Tregler – P. Pilík, T. Pilík (89. Januška), Rezek (C) – Ayong (81. Kacafírek).

Hosté: Pavlenka – Frydrych, Lüftner, Deli, Flo – Sýkora (81. Bořil), Hušbauer, Barák, Zmrhal – Mešanović (69. Tecl), Milan Škoda (C) (51. Ngadeu).

Domácí: Kvída, Holý, Januška, Krameš, Kacafírek, Trapp, Kočí

Hosté: Van Buren, Ngadeu, Tecl, Bořil, Bílek, Ščuk, Kovář

Domácí: Ayong, Rezek, Květ, Lupták, Hruška

Julínek – Moláček, Vysloužil

Na Litavce

Slavia si zapsala do dějin soutěže nejvyšší venkovní výhru a na jediný gól se přiblížila rekordu ligy, který drží ze sezony 1995/96 výhrou 9:1 nad Uherským Hradištěm.

Nedávný mistr Afriky Ngadeu si odpykal trest za čtyři žluté karty, slávistický trenér Šilhavý jej ale v úvodu nechal na lavičce a nasadil stejnou sestavu jako v prvním vítězném jarním kole s Jihlavou. Domácí kouč Tobiáš naopak musel improvizovat, neboť kvůli dohodě klubů nemohli nastoupit posily Bazal s Linhartem.

V souboji příbramské nejhorší ligové obrany se slávistickým nejlepším útokem kraloval favorit. V osmé minutě poslal Sýkora přízemní centr před bránu a Škoda pohotově překonal domácího gólmana Hrušku. Reprezentační kanonýr se trefil popáté za poslední tři kola a jedenáctou brankou se osamostatnil v čele tabulky ligových střelců.

CELÝ SESTŘIH: Příbram - Slavia 1:8

V 17. minutě hosté podporovaní početnou skupinou fanoušků vedli už 2:0. Z levé strany zacentroval Zmrhal a Sýkora se díky přesné hlavičce dočkal první soutěžní trefy ve slávistickém dresu po příchodu z Liberce. V 29. minutě po Frydrychově autu prodloužil míč Škoda a bývalý příbramský hráč Hušbauer s trochou štěstí zamířil přesně k tyči.

Po přestávce si Ngadeu, který byla na hřišti místo střídajícího Škody jen čtyři minuty, naběhl na centr z rohu a hlavou nedal Hruškovi šanci. Až poté se prosadila i Příbram, Divíšek v 59. minutě po narážečce s Rezkem zamířil přesně do horního rohu.

Slávisté však rychle odpověděli a po třetí Sýkorově gólové asistenci v utkání doklepl míč v 61. minutě do prázdné branky Mešanovič. Ngadeu se vrátil z afrického šampionátu ve velké formě. V 73. minutě nejprve technickou ranou z dálky zvýšil na 6:1 a v 79. minutě z penalty zkompletoval svůj premiérový hattrick v české lize. V 82. minutě kanonádu završil střídající Bořil.

Příbram - Slavia: Bořil je chvíli na hřišti a zvýšil na 8:1 pro Slavii

Příbram - Slavia: Lupták podrazil Tecla a Ngadeu má z penalty hattrick! 7:1 pro Slavii

Příbram - Slavia: Hušbauer mohl dát sedmý gól, Hruška byl na zemi včas

Příbram - Slavia: Mistr Afriky je při chuti! Ngadeu se trefil podruhé a je to 6:1

Příbram - Slavia: Hušbauer předvedl parádní “zidanovku”

Příbram - Slavia: Rezkova rána proletěla nad břevnem Pavlenkovy brány

Příbram - Slavia: Škoda prodloužil aut před Hušbauera a ten se trefil přesně. 3:0 pro Slavii

Příbram - Slavia: 10 let na tribunách – fanoušci Slavie roztáhli velké choreo

Příbram - Slavia: Deli jako velký šéf – pohrál si s Pavlem Pilíkem

Příbram - Slavia: Mešanovičovu střelu zblokovala obrana na roh

Příbram - Slavia: Příbram se rozkládá, Sýkora hlavou zvýšil na 2:0

Příbram - Slavia: Zmrhal šel sám na Hrušku, ale balon si předkopl příliš

Příbram - Slavia: Sýkora se krásně uvolnil a Škoda jeho přihrávku poslal do brány. 1:0 pro Slavii

Příbram - Slavia: Slávisté zapomněli na Treglera, ten hlavičkoval těsně vedle

Příbram - Slavia: Hrušku pozdravil Mešanovič, ale trefil jen prostředek brány