CELÝ SESTŘIH: Jablonec – Plzeň 2:2. Hosté vedli 2:0, ale nakonec ztratili

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Plzně hlásí další ztrátu v boji o titul. V utkání 27. kola ePojisteni.cz ligy remizovali v Jablonci 2:0, přestože o poločase vedli 2:0 zásluhou gólů Andrease Ivanschitze. V druhém poločase však domácí srovnali po dvou trefách Michala Doležala. Viktoria se dostala na první místo ligy o bod před Slavii, která ji může z čela opět sesadit po večerním derby na Bohemians.

Hosté: 11. Ivanschitz, 37. Ivanschitz

Domácí: Hrubý – Zelený, Beneš (C), Pernica, Janković – V. Kubista – Diviš (84. Považanec), Pospíšil (46. Doležal), Trávník – Mehanović (46. Masopust), Mihálik.

Hosté: Kozáčik – Matějů, Hejda, Hubník (C), Limberský – Hořava, Hrošovský – Petržela (70. J. Kovařík), Ivanschitz (65. Pilař), Kopic – Poznar (75. Krmenčík).

Domácí: Valeš, Breda, Doležal, Hübschman, Kysela, Masopust, Považanec

Hosté: Bolek, Janža, Řezník, Hromada, Kovařík, Krmenčík, Pilař

Domácí: Mihálik, Janković

Hosté: Hubník

Jílek – Molacek, Pochylý – Ginzel

Do plzeňské sestavy se po karetním trestu vrátil kapitán Hubník a při absenci potrestaného útočníka Bakoše dostal po devíti zápasech poprvé šanci v zahajovací jedenáctce Poznar.

Jako první zahrozil Jablonec, ale Kozáčik v sedmé minutě Mehanovičovu střelu z dálky vyrazil. O čtyři minuty později otevřeli skóre hosté. Severočeši odvrátili Petrželův roh jen na hranici vápna, kde se do balonu z voleje opřel Ivanschitz a trefil se přesně pod břevno.

Vzápětí vyhlavičkoval Kopicovu ránu obránce, stejného hráče pak vychytal domácí brankář a Hořavův pokus mířil vedle. Jablonec v první půli nenavázal na výkon ze Slavie a v ofenzivě nebyl příliš nebezpečný. Výjimkou bylo pár závarů po půlhodině hry, které ale Západočeši přežili a udeřili podruhé.

CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Plzeň 2:2. Hosté vedli 2:0, ale nakonec ztratili

Limberský v 37. minutě šajtlí vysunul Petrželu, který postupoval do otevřené obrany, přesně přihrál do běhu Ivanschitzovi a ten z malého vápna uklidil míč k tyči. Rakouský záložník dal svůj třetí gól v dresu Viktorie.

Jablonecký kouč Klucký v poločase hned dvakrát vystřídal, na trávník poslal Doležala s Masopustem a domácí ožili. Diviš ještě pálil po přečíslení vedle, ale v 58. minutě už Severočeši snížili. Kozáčik před Mihálikem balon jen vyrazil k Doležalovi, který zamířil k tyči a oslavil svůj první jarní gól.

Plzeňští jako by zůstali v šatně, na trávníku v tu chvíli téměř neexistovali a domácí toho za dalších pět minut využili k vyrovnání. Kozáčik nejprve vyškrábl Mihálikův pokus, ale dorážející Doležal elegantně přes hlavu dostal míč do sítě.

Plzeňský kouč Bečka okamžitě nasadil Pilaře , postupně přišli na trávník i Kovařík s Krmenčíkem, ale hosté už ztracené vedení nezískali zpět. Naopak mohli i prohrát, kdyby Masopust v 86. minutě nemířil těsně vedle.

Fanoušci Jablonce si transparentem připomněli šéfa českého fotbalu Miroslava Peltu, který je ve vazbě

Jablonec - Plzeň: Mihálik vypálil z úhlu, Kozáčik byl pozorný

Jablonec - Plzeň: A zase Ivanschitz! Doklepl do brány Petrželovu přihrávku a Plzeň vede 2:0

Jablonec - Plzeň: Choreo pro Peltu! Jablonecký kotel volá Pelta ven!

Jablonec - Plzeň: Zelený zul Petrželovi kopačku, ten si u Jílka vyhádal odpískání faulu

Jablonec - Plzeň: Kozáčik skvěle vychytal Mihálika, tomu sudí Jílek odpískal útočný faul

Jablonec - Plzeň: Kopicovu dělovku Hrubý vyrazil

Jablonec - Plzeň: Ivanschitzova paráda! Rakušan se trefil z voleje a Plzeň vede 1:0

Jablonec - Plzeň: Kozáčik se musel pořádně vymrštit proti Mehanovičově ráně

Jablonec - Plzeň: Jablonec ocenil hasiče, dal jim dvacet tisíc

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Zlín 30 11 8 11 34:35 41