CELÝ SESTŘIH: Karviná – Sparta 1:1. Venkovní trápení hostů pokračuje

0
PRVNÍ DOJEM: Bestiální Kacetl. Není člověk, ale robot
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal

Fotbalisté Sparty nezvládli utkání na půdě nováčka a remizovali 1:1. Pražany sice poslal do vedení v druhém poločase obránce Michal Kadlec, ale v poslední desetiminutovce vyrovnal prvním ligovým gólem teprve 19letý Libor Holík. Sparta tak ztratila body v dalším utkání na hřišti soupeře, na jaře dokázala na cizím stadionu vyhrát jen v Příbrami.

Karviná do svého domácího vrcholu jara vstoupila v okleštěné sestavě bez zraněných opor Šislera, Košťála či vykartovaného Eismanna, ale nebýt výborného zákroku hostujícího gólmana Bičíka, technický pokus Budínského mohl už v 17. sekundě skončit gólem.

Hosté však zvolna přebírali taktovku a hlavně ze stran domácím dělali problémy. Konaté v sedmé minutě snadno přes Kalabišku vnikl do vápna, ale Laštůvka byl pozorný. Silně omlazená záloha Karviné se pak na čas dostala pod tlak Pražanů. Znovu aktivní Rumun Vatajelu si z levé strany seběhl na Váchův pas, ale Laštůvka jeho povedený volej vytáhl nad břevno.

CELÝ SESTŘIH: Karviná - Sparta 1:1. Hosté si v příští sezoně s jistotou LM nezahrají

Nováček se však z útlumu a optické převahy soupeře po půlhodině znovu vymanil. Pět minut před poločasem byl dokonce blízko vedoucímu gólu, ale míč za Bičíkem po obrovské skrumáži v malém vápně a několika dorážkách neskončil.

Hra se ve druhém poločase znovu srovnala i zklidnila. Dramatických momentů značně ubylo, ale Sparta dokázala znenadání udeřit ze signálu po rohovém kopu. Dvacet minut před koncem načechral Vácha balon na Lafatu, který centr prodloužil na zadní tyč, kde ho doklepl za Laštůvku Kadlec.

Z podobné situace mohl navýšit vedení Pražanů střídající Zahustel, ale hlavou tentokrát přestřelil. Hosty to vzápětí pořádně zabolelo. Panák napravo uvolnil Janečku a jeho přihrávku na malé vápno s přehledem uklidil za Bičíka Holík, který si tak nadělil nejlepší dárek k sobotním 19. narozeninám.

Sparta poslední dobou venku nevyhrává. I přesto, že se v závěru spíše bránila, to mohl změnit z poslední akce utkání Zahustel, ale jeho tutovku v třetí minutě nastavení bravurně kryl Laštůvka.

Hosté: 71. Michal Kadlec

Domácí: Laštůvka (C) – Jan Moravec, Jovanović, Hošek, Kalabiška – Panák, Weber (74. Janečka) – Dressler (90+1. Lingr), Budínský, Puchel (64. Holík) – Wágner.

Hosté: Bičík – Karavajev, Mario Holek, Michal Kadlec, Hybš – Sáček, Vácha – Konaté (87. V. Kadlec), Lafata (C), Vatajelu (80. Zahustel) – Josef Šural.

Karviná - Sparta: Wágner hlavičkou sparťanskou bránu minul

Karviná - Sparta: Puchel šel sám na Bičíka, ten mu šanci dobrým vyběhnutím sebral

Karviná - Sparta: Budínský dával povedený centr za obranu, Wágner na něj těsně nedosáhl

Karviná - Sparta: Vatajeluovu tečovanou ránu z přímého volného kopu Laštůvka lapil

Karviná - Sparta: Jovanovič zahrál rukou těsně vedle vápna, Sparta má zajímavou standardku

Karviná - Sparta: Bičíkův bleskurychlý skok – vyrazil Kalabiškovu dělovku

Karviná - Sparta: Nebezpečí před Bičíkem! Jovanovič ani Panák míč do prázdné brány nedostali

Karviná - Sparta: Vatajelu vypálil skvěle z voieje, Laštůvka vyrazil

Karviná - Sparta: Byly! Moravec dal jesle Lafatovi

Karviná - Sparta: Konaté mířil do šibenice, Laštůvka míč vyškrábl

Karviná - Sparta: Vatajelu se objevil ve vápně, ale z otočky těsně minul