13. května 2017 • 18:24

CELÝ SESTŘIH: Liberec - Jablonec 1:1. Hosté srovnali poslední akcí v nastavení

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Jablonce ve 28. ligovém kole díky gólu Mirzada Mehanoviče ze čtvrté minuty nastavení zachránili remízu 1:1 v Liberci. Ten v podještědském derby vedl od 47. minuty po brance Radima Breiteho.

Hosté: 90+3. Mehanović

Domácí: Dúbravka – Kerbr, Kúdela, Karafiát, Mikula – Souček, Breite – Ekpai, Bosančič (90. Obročník), Vůch (85. Voltr) – Baroš (C) (89. Coufal).

Hosté: Hrubý – Zelený, Beneš (C), Pernica, Janković – V. Kubista – Masopust (62. Mehanović), Trávník, Diviš (83. M. Kysela) – Mihálik (73. Považanec), Doležal.

Domácí: Hladký, Coufal, Bartošák, Obročník, Ševčík, Graiciar, Voltr

Hosté: Valeš, Kysela, Hübschman, Breda, Považanec, Mehanović, Pospíšil

Domácí: Souček, Dúbravka

Hosté: Masopust, V. Kubista, Zelený, Trávník, Mehanović

Orel Pavel – Myška Michal, Melichar Vít

Stadion U Nisy

Jablonec, který v posledních dvou kolech remizoval se Slavií i Plzní, byl v úvodu mnohem aktivnější. Už v sedmé minutě mohl otevřít skóre Doležal, ale zblízka trefil břevno. Gól Beneše nebyl uznán kvůli ofsajdu a poté opět aktivní Doležal ve skluzu o kousek přestřelil.

Domácí až okolo 30. minuty vyrovnali hru a vypracovali si první šance. Tvrdou ránu Breiteho však vyrazil gólman Hrubý a Souček z voleje těsně minul branku.

Liberci skvěle vyšel vstup do druhého poločasu. Ve 47. minutě Vůch našel v pokutovém území Breiteho, jenž se zbavil bránícího Beneše a ranou k tyči překonal Hrubého.

CELÝ SESTŘIH: Liberec - Jablonec 1:1. Hosté z poslední akce zápasu vyválčili bod

Diváci v dalších minutách neviděli žádný pohledný ofenzivní fotbal. Hrálo se spíš ve středu hřiště a oběma týmům chyběla přesnost. V jedné z mála šancí selhal domácí bek Mikula, který se dostal sám před jabloneckou branku, ale špatnou přihrávkou nenašel žádného spoluhráče.

Jablonec si nevytvořil žádný drtivý tlak, ale z poslední akce přece jen dokázal vyrovnat. Souček nešťastně odvrátil míč k Mehanovičovi, který ho pohotově dostal do branky. Liberečtí domácí ligovou neporazitelnost natáhli na jedenáct zápasů, Jablonec venku nezvítězil poosmé za sebou.

Liberec - Jablonec: Barošovu přízemní střelu Hrubý lapil

Liberec - Jablonec: Breite si sklepl míč kolem Beneše, propálil Hrubého a Liberec vede 1:0

Liberec - Jablonec: Souček tvrdou ránou o kousek minul bránu

Liberec - Jablonec: Breiteho dělovku Hrubý vyrazil

Liberec - Jablonec: Kerbr ze slibného přímáku nepropálil zeď ani nadvakrát

Liberec - Jablonec: Beneš na výletě, jeho povedenou střelu chytil Dúbravka

Liberec - Jablonec: Bosančičovu ránu srazil Beneš na roh

Liberec - Jablonec: Doležal se vrhl po Jankovičově centru, míč poslal o kousek vedle

Liberec - Jablonec: Beneš se radoval z gólu, ale byl v ofsajdu

Liberec - Jablonec: Doležal si ve vápně zpracoval balon a trefil břevno