+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Jakub Konečný
23. června 2017 • 10:40

Čermákův přestup do Plzně? Sparta za něj může dostat až 27 milionů

TOP VIDEA
Sparta - Arnhem: Sparta vyrovnala na 1:1 také po rohu, míč dotlačil do brány Šural Sparta - Arnhem: Sparta vyrovnala na 1:1 také po rohu, míč dotlačil do brány Šural
Krpálkovo zlato přitáhlo děti k judu! Šampion z Ria se nechal složit od 13letého kluka Krpálkovo zlato přitáhlo děti k judu! Šampion z Ria se nechal složit od 13letého kluka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pikantní přestup míří do finále. Pokud se nestane něco nepředpokládaného, Aleš Čermák v nejbližších dnech vymění Spartu za Viktorii Plzeň. Dvaadvacetiletý záložník je už na smlouvě v novém působišti domluven a ke shodě došly i oba kluby. Odstupné se podle informací deníku Sport může se všemi bonusy vyšplhat na milion eur, tedy téměř 27 milionů korun.Sparta velkoryse posiluje konkurenci – a nemíní s tím přestat. Nejprve si prostřednictvím odložených hráčů vybudovala silného protivníka v Plzni, pak pomohla uvolněním Simona Deliho a Josefa Hušbauera Slavii, a nyní už opět peče kšeft s Viktorií. Do týmu vicemistra má nakročeno odchovanec letenského klubu Aleš Čermák.

„Aleš se už na podmínkách své smlouvy s Plzní dohodl, nebyl v tom žádný problém,“ potvrdil deníku Sport dobře informovaný zdroj z hráčova okolí.

Pokud jde o odstupné, původní nabídku ve výši 550 tisíc eur (necelých patnáct milionů korun) považovala Sparta za nedostatečnou. Nakonec Plzeň zaplatí podle informací deníku Sport i s případnými bonusy milion eur, tedy necelých sedmadvacet milionů korun.

Jde o pikantní, nikoli však překvapivý transfer. Čermákův odchod z Letné totiž visel ve vzduchu už dlouho, neboť kreativní záložník odmítl prodloužit smlouvu, která mu končí příští léto. Ve Spartě se nedokázal trvale prosadit do základní sestavy a ztratil víru, že by se mu to kdy mohlo podařit, takže se rozhodl změnit vzduch.

Okamžitě o něj projevily zájem Plzeň i Slavia, tedy největší domácí rivalové Sparty, která proto z logických důvodů dávala přednost prodeji do zahraničí. Čermáka čekalo jako kapitána reprezentační jedenadvacítky EURO v Polsku, a tak se dalo celkem reálně s nějakou zahraniční nabídkou počítat.

Přetahovaná Slavie s Plzní

Tyto plány však razantně změnila noc z 27. na 28. května, v níž Čermák pod vlivem alkoholu havaroval a utrpěl zranění žeber, která ho na mistrovství Evropy v kategorii U21 nepustila. Ve hře zůstaly pouze Slavia s Plzní, přičemž hráč dával od samého začátku přednost spíš Viktorii. Byť šéf červenobílých Jaroslav Tvrdík tvrdil opak.

„Nebudu tajit, že jakkoli se spekulovalo o jeho přestupu do Plzně, Aleš Čermák projevil zájem přestoupit do Slavie,“ prohlásil Tvrdík na nedělním setkání s vybranými médii, na které nebyl deník Sport pozván.

„Nemůžete pominout osobnost, jakou je kapitán české jedenadvacítky, ale teď váháme. Autohavárie spokojená s alkoholem pro nás je překážkou. I kdyby se takový incident nestal, transfer mezi Spartou a Slavií by byl náročný. Zvažovali jsme ho, ale v tuto chvíli je Čermákův příchod spíš nepravděpodobný,“ vydláždil se šéf mistra ústupovou cestu, aby Slavia nevyšla z této tahanice jako poražený.

V podobných soubojích je totiž vršovický klub zvyklý v poslední době vítězit – v zimě vyfoukl Plzni libereckého Jana Sýkoru a před pár týdny pro změnu Spartě zlínského Jakuba Jugase.

Tentokrát to však zřejmě neklapne, k definitivnímu stvrzení Čermákova přestupu na západ Čech zbývají jen formality. „Je to zajímavý hráč, můžu říct, že je u nás na seznamu těch, kteří by byli případně zajímaví i s ohledem na svou perspektivu, na věk a na to, co umí. Trenérovi se líbí, mně taky,“ přiznal už před týdnem na začátku letní přípravy plzeňský generální ředitel Adolf Šádek.

Chcete mít přehled o všem důležitém, co se děje v Plzni? Zde sledujte všechny zprávy a zajímavosti ze svého oblíbeného klubu >>

Lavička o Čermákově autonehodě: Lidské selhání a velká komplikace pro jednadvacítku

720p 480p 360p 240p
Drsná nehoda fotbalisty Sparty Aleše Čermáka

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagram
Z V R P Skóre B
1.  Slovácko 0 0 0 0 0:0 0
2.  Sparta 0 0 0 0 0:0 0
3.  Bohem. 1905 0 0 0 0 0:0 0
4.  Ostrava 0 0 0 0 0:0 0
5.  Zlín 0 0 0 0 0:0 0
6.  Liberec 0 0 0 0 0:0 0
7.  Plzeň 0 0 0 0 0:0 0
8.  Jihlava 0 0 0 0 0:0 0
9.  Brno 0 0 0 0 0:0 0
10.  Dukla 0 0 0 0 0:0 0
11.  Jablonec 0 0 0 0 0:0 0
12.  Ml. Boleslav 0 0 0 0 0:0 0
13.  Teplice 0 0 0 0 0:0 0
14.  Karviná 0 0 0 0 0:0 0
15.  Olomouc 0 0 0 0 0:0 0
16.  Slavia 0 0 0 0 0:0 0