Plzeň - Fürth 1:5. Bída Západočechů, utkání předčasně ukončila bouřka

0
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

V úvodní přípravě na soustředění v Rakousku se Viktorii Plzeň vůbec nedařilo. Západočeští fotbalisté prohráli s druholigovým Fürthem 1:5, tři branky dostali během prvního poločasu. Skončila tak plzeňská série pěti výher v přípravě. Zápas po přestávce ovlivnilo špatné počasí - kvůli silnému dešti a bouřce byl nakonec duel po dohodě obou týmů v 75. minutě předčasně ukončen.

Domácí: 15. Dursun, 18. Dursun, 34. Omladič, 53. Dursun, 61. Ernst

Hosté: 60. Kopic

Domácí: Megyeri (46. Burchert) – Wittek (74. Sollfrank), Gugganig, Dursun (74. Guthörl), Caligiuri (46. Schao) , Pinter (46-56. Steininger (56. Torres)), Kirsch (46. Gjasula), Berisha (46. Ernst), Narey (46. Cigerci), Omladič (62. Scheuchenpflug), Sontheimer (46. Sama)

Hosté: Bolek – Řezník (72. Vacovský), Hejda, Hájek, Limberský (29. Kopic) – Hrošovský (46. Živulič), Hořava (46. Ivanschitz) – Petržela, Kolář, (46. Řezníček), Zeman (72. Pfeifer) – Bakoš (46. Krmenčík).

Westendorf

Výběr trenéra Pavla Vrby do utkání s Fürthem vyhrál všech pět předchozích přípravných zápasů. Český vicemistr rozstřílel Rokycany 10:1, Ústí nad Labem 8:1, České Budějovice 5:1, zatímco Sokolov zdolal 3:2 a Petřín Plzeň 2:0. Proti osmému celku minulého ročníku druhé bundesligy ale tvrdě narazil.

První poločas prohrála Viktoria 0:3 po dvou gólech Dursuna a zásahu Omladiče, už ve 29. minutě střídal obránce Limberský . Druhá půle nevyšla Plzni o moc lépe a Dursun v 52. minutě završil hattrick. Po hodině hry sice snížil Kopic, ale vzápětí dal pátou branku Fürthu Ernst. V 75. minutě byl duel po dohodě obou týmů kvůli bouřce ukončen.

Další zápas čeká Viktorii v sobotu proti Wolverhamptonu a o tři dny později nastoupí proti dalšímu anglickému celku Watfordu.

Milan Petržela nastoupil v zápase Plzně s Fürthem kvůli vysokému počtu zraněných hráčů na pravém obránci