a dozvíte se vše jako první.
17. července 2017 • 04:59

Co ukázala Slavia? Rozdílový Danny, uragán Van Buren, Altintop se hledá

• Vysoká výhra nad Nice. Jak se při ní předvedli hráči Slavie? Vysoká výhra nad Nice. Jak se při ní předvedli hráči Slavie?FOTO:

Takhle by to určitě šlo. Fotbalisté Slavie mají za sebou parádní generálku na novou sezonu, Nice porazili 4:1. O místo na slunci se jednoznačně přihlásil hlavně Nizozemec Mick van Buren, který oslnil výkonem ve druhém poločase. Nebyl ale jediný, kdo zanechal vynikající dojem. Ještě ale ne všechno bylo perfektní. A to se týká hlavně výkonu některých středních záložníků v čele s tahounem z minulé sezony Josefem Hušbauerem. Kdo nejvíce zazářil a kdo naopak musí přidat?

• Danny? Největší trefa mezi posilami

Nová posila Danny se poprvé ukázal fanouškům Slavie v EdenuNová posila Danny se poprvé ukázal fanouškům Slavie v Edenu

Trenér Jaroslav Šilhavý o něm mluvil jako o rozdílovém hráči a vystihl to přesně. Portugalec se poprvé předvedl v Edenu a fanouškům ukázal skvělé fotbalové myšlení, nejednou v zápase s Nice překvapil zajímavým řešením situace. Míč ho poslouchá na slovo. Ve druhém poločase mu nicméně trochu došla šťáva a na jeho poměry dost kazil. „Snažím se každým zápasem zlepšovat,“ tvrdil Danny. Celkově i přes horší druhou půli ukázal, že by mohl být z letních posil „sešívaných“ největším triumfem.

• Uragán Van Buren

Mick van Buren (uprostřed) byl ústřední postavou slávistické výhry nad NiceMick van Buren (uprostřed) byl ústřední postavou slávistické výhry nad Nice

Není to moc dlouho, co se spekulovalo o tom, že Van Buren odejde na hostování do Liberce, protože ve Slavii nedostával tolik prostoru. Jenže teď je všechno jinak. Van Buren nastoupil do druhého poločasu proti Nice jako uragán a byl jednoznačně nejlepším hráčem na hřišti. Svojí bojovností a rychlostí zařídil dva góly pro Milana Škodu, dvakrát ukázal i klid v koncovce a sám upravil výsledek na konečných 4:1. Tím strhnul celý Eden, který hodně hlasitě vyvolával jeho jméno. „Byl to můj nejlepší výkon ve Slavii, jsem šťastný,“ zářil po utkání.

720p 360p
    Slavia - Nice: Výborný Van Buren se prosadil i střelecky a je to 3:1

• Škoda působil svěže

360p
    Škoda: Mick van Buren byl dneska famózní

Milan Škoda je prostě střelec z povolání, a to potvrdil i proti francouzskému soupeři. Útočník Slavie se nejdříve odhodlaně postavil k penaltě a v úvodu druhého poločasu vyrovnal. Po skvělé akci Van Burena dokonce během dvou minut stav utkání pohotovou střelou z voleje otočil. I v jiných momentech působil svěžím dojmem. Když se nedařila kombinace, spoluhráči si pomohli nákopem na urostlého forvarda, který tvrdé souboje vyhrával a míč mnohokrát udržel či přesně sklepl. Hodně si rozuměl s Dannym, který se stahoval do jeho blízkosti.

• Altintop se ještě hledá

Halil Altintop v zápase proti NiceHalil Altintop v zápase proti Nice

Česká štace ostříleného borce z německé bundesligy zatím nemá ten nejlepší začátek. Zkušenému záložníkovi to nelepí. V generálce se dostal na hřiště až ve druhém poločase a potvrdil nevalné výkony z předešlých přátelský zápasů. Jeho přihrávky jsou až příliš často nepřesné, míč mu v některých situacích spíš překáží. Boduje zarputilostí, ale Slavie si od něj slibuje určitě víc.

• Rotaň tentokrát nevýrazný

360p
    Šilhavý: Věřím, že se budeme ještě zlepšovat

Trenér Šilhavý dal ukrajinskému veteránovi šanci v základní jedenáctce. V prvním poločase nebyl příliš vidět, na svůj standard měl až příliš málo míč na kopačkách. Nemohl tak ukázat své rozehrávačské přednosti. Nezklamal, ale pro prosazení se v nadupaném středu zálohy bude muset ukázat víc.

• Hušbauerovi chybí klid

Josef Hušbauer v souboji o míč v přípravném zápase proti NiceJosef Hušbauer v souboji o míč v přípravném zápase proti Nice

Trenérský štáb mu po fantastické mistrovské sezoně věří. Jenže v přípravě není zrovna ve své kůži. Stagnující formu potvrdil i v posledním zápase před bojem o LM. I on má problém s přesností svých pasů, v zápase s Nice zabrzdil několik nadějně vypadajících akcí. Jakoby by mu po příchodu hvězdných spoluhráčů chyběl klid.