CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Jihlava 5:0. Kanonádu řídil dvougólový Tecl

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

To byla střelnice! Jablonec v neděli doznal názvu svého stadionu a proti Jihlavě si s chutí zastřílel. Hosté hráli od 12. minuty jen v deseti, po penaltovém zákroku byl vyloučen obránce Tlustý. Kanonádu řídil dvougólový Stanislav Tecl, který se s pěti brankami dostal do pozice nejlepšího střelce HET ligy. Další branky přidali Vladimir Jovovič, Michal Trávník a Ondřej Mihálik.

CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Jihlava 5:0

Domácí: 13. Tecl, 33. Tecl, 55. Jovović, 71. Trávník, 86. Mihálik

Hosté:

Domácí: V. Hrubý – Matěj Hanousek, Hübschman (C), Pernica, Janković – Jovović (78. Zelený), Trávník, V. Kubista (46. Janetzký), Masopust – Tecl, Doležal (68. Mihálik).

Hosté: Rakovan – Keresteš, Rosa, Tlustý, Nový – Vaculík (C) – Popović (60. F. Novotný), Dvořák, Zoubele, Fulnek (78. Záviška) – Klíma (14. Kryštůfek).

Domácí: Bárta, Diviš, Janetzký, Holeš, Kysela, Mihálik, Zelený

Hosté: Daníček, Hanuš, Kryštůfek, Novotný, Pecháček, Urblík, Záviška

Hosté: Tlustý (č), Rakovan

M. Matějček – O. Pelikán, J. Paták (O. Lerch)

Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou

2215 diváků

Fotbalisté Jihlavy v sedmém ligovém kole utrpěli v Jablonci debakl 0:5 a klesli na poslední místo tabulky o skóre za Brno a Karvinou.

Vysočina, která hrála téměř osmdesát minut bez vyloučeného stopera Petra Tlustého, ani ve čtvrtém venkovním duelu sezony nebodovala. V prvním poločase se trefil z penalty a ze hry Stanislav Tecl, po změně stran domácí triumf zvýraznili Vladimir Jovovič, Michal Trávník a střídající Ondřej Mihálik.

Jihlava držela s Jabloncem krok jen v úvodní desetiminutovce. Poté Tlustý v pokutovém území stáhl Doležala, dostal červenou kartu a nařízenou penaltu ve 13. minutě proměnil Tecl.

Domácí měli v početní výhodě velkou převahu i šance, ale Doležal hlavičkoval těsně vedle a ve 28. minutě Jankovič v ideální pozici přestřelil odkrytou branku. Po půlhodině hry si volný Tecl naskočil na Hanouskův centr a hlavou přidal druhý gól.

Jablonečtí se v 56. minutě prosadili potřetí. Z dálky napřáhl černohorský záložník Jovovič a povedou ranou zaznamenal premiérovou branku v české lize. Severočeši dál dominovali. V 71. minutě Teclovu střelu vyrazil Rakovan, ale Masopust vrátil míč před branku a Trávník se z voleje nemýlil. O chvíli Tecl nevyužil další šanci na hattrick, když napálil břevno.

Zmar Jihlavy korunoval čtyři minuty před koncem brankář Rakovan, jehož nepovedený odkop se od střídajícího Mihálika odrazil do sítě. Jablonec tak doma v lize popáté za sebou porazil Vysočinu bez inkasovaného gólu.

Klíčové okamžiky zápasu

Jablonec - Jihlava: Záviška mohl dát čestný gól Jihlavy, Hrubý byl proti

Jablonec - Jihlava: Neuvěřitelný gól! Rakovan trefil odkopem Mihálika a je to 5:0 pro Jablonec

Jablonec - Jihlava: Masopust z malého vápna přestřelil bránu

Jablonec - Jihlava: Další Jovovičovu dělovku Rakovan chytil

Jablonec - Jihlava: Břevno! Teclově bombě z hranice šestnáctky chyběly centimetry

Jablonec - Jihlava: Trávník doklepl míč do brány a Jablonec vede 4:0

Jablonec - Jihlava: To bylo o fous – Keresteš Rakovanovi malou domů pořádně zavařil

Jablonec - Jihlava: Tecl to zkusil zpoza vápna, jeho rána proletěla těsně vedle

Jablonec - Jihlava: Jovovič vypálil neskutečnou raketu – 3:0 pro Jablonec

Jablonec - Jihlava: Herec Fulnek – skácel se na zem jako střelený, Hanousek se ho nedotkl

Jablonec - Jihlava: Další velká šance – Pernica z úhlu míč do brány nedostal

Jablonec - Jihlava: Po rychlé kombinaci vystřelil Fulnek, Hrubý dával pozor

Jablonec - Jihlava: Hanousek vypálil před vápnem, ale přestřelil bránu

Jablonec - Jihlava: Tecl se hlavou trefil podruhé a Jablonec vede 2:0

Jablonec - Jihlava: To se jen tak nevidí! Jankovič zahodil stoprocentní šanci

Jablonec - Jihlava: Doležal po Hanouskově centru hlavičkoval vedle brány

Jablonec - Jihlava: Do šance se hnal Masopust, na poslední chvíli ho zastavil Rosa

Jablonec - Jihlava: Tlustý fauloval v šanci Doležala, dostal červenou a Tecl proměnil penaltu – 1:0 pro Jablonec

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46
7. Bohemians 1905 30 9 11 10 30:29 38
8. Ml. Boleslav 30 9 7 14 31:43 34