23. listopadu 2016 • 16:54

Baník - Olomouc 1:0. Ostrava přezimuje druhá, výhru vystřelil Azevedo

SESTŘIH La Ligy: La Coruňa - Real Madrid 2:6. Favorit si zastřílel SESTŘIH La Ligy: La Coruňa - Real Madrid 2:6. Favorit si zastřílel
LIGA NARUBY: Deliho opakovačka, sólo po čtyřech a konflikt v Hradci LIGA NARUBY: Deliho opakovačka, sólo po čtyřech a konflikt v Hradci

Fotbalisté Baníku Ostrava zvítězili v dohrávce 16. kola Fortuna národní ligy nad Sigmou Olomouc 1:0, když o vítězství rozhodl v první půli Azevedo. Svěřenci Vlastimila Petržely tak přeskočili České Budějovice i Opavu a přezimují na druhém místě tabulky. Hanáci naopak zůstávají i přes porážku v čele, kde mají náskok čtyř bodů.

Olomouc měla střeleckou převahu, ale padla

Zápas ve Vítkovicích rozhodl Brazilec De Azevedo, který v 26. minutě tečoval Mičolovu střelu. Dvě velké šance na vyrovnání měl v obou poločasech Chorý, ale nejprve vystřelil těsně vedle a pak po rohu zblízka nepropálil brankáře Vaška. Ostrava tak na svém hřišti zvítězila i v osmém duelu tohoto ročníku FNL.

16. kolo druhé fotbalové ligy:

Baník Ostrava - Sigma Olomouc 1:0 (1:0)
Branka: 26. De Azevedo. Rozhodčí: Berka - Dobrovolný, Hájek. ŽK: De Azevedo, Pokorný - Houska, Radakovič, Vepřek, Chorý. Diváci: 6702.

Ostrava: Vašek - Sus, Zápotočný, Pokorný, Hučko - Nerad (59. Chvěja), Hlinka - Helešic (69. Granečný), Mičola, Stáňa - De Azevedo (90. Urgela). Trenér: Petržela.
Olomouc: Buchta - Sladký, Radakovič, Šindelář, Vepřek - Zahradníček (59. Buchvaldek), Houska (82. Habusta), Petr (71. Yunis), Plšek, Falta - Chorý. Trenér: Jílek.

UNIKÁTNÍ VIDEO: Taková byla atmosféra druholigového šlágru podzimu

Petržela burcuje: Na jaře to teprve bude boj. My postoupíme!

Brankář Vašek před pauzou: Sedlo si to, odvedli jsme dobrou práci všichni

Smolař Chorý: Tohle musí útočník proměňovat!

1.  Olomouc 24 18 4 2 50:17 58
2.  Ostrava 24 14 8 2 38:18 50