3. února 2009 • 18:38

Baník v Turecku podruhé remizoval

Autor: riš, ČTK
0
SESTŘIH: Slavia - Baník 5:0. Kanonáda na úvod nadstavby, zářili Schranz a Chytil
SESTŘIH: Arsenal - Bournemouth 3:0. Povinnost splněna, rozhodl Saka z penalty

Podruhé za sebou uhrál ostravský Baník v přípravném utkání v turecké Antalyi remízu, poprvé vstřelil gól. S ukrajinským Kryvbasem Krivoj Rog hrál i díky Zeherově brance 1:1.

Ostravský trenér Karel Večeřa nemohl počítat s Mariem Ličkou, který stále doléčuje zranění kolene, a René Bolfem, jehož trápí bolesti zad.

Také proto nastoupili do stoperské dvojice mladí Neuwirth s Pavlíkem. Ukrajinci se však s výjimkou gólové situace do další šance nedostali.

Baník si vypracoval tři. Dvě z nich měl útočník Střihavka, který běžel dvakrát úplně sám na brankáře. V prvním případě minul branku, ve druhém nevyzrál na gólmana.

O ostravský gól se nakonec postaral Zeher. Tři minuty poté, kdy Ostravané inkasovali, si jesličkami poradil s bránícím soupeřem, načež přesně zakončil.

„Kromě toho, že mohu být spokojen s obrannou fází, jsem rád, že se naši hráči přesvědčili, že jim zadarmo nikdo nic nedá a že fotbalové zápasy někdy dost bolí,“ pravil Večeřa po utkání.

Ukrajinci se totiž s ostravskými hráči příliš nemazlili a tu a tam se na trávníku slušně zajiskřilo.

Baník Ostrava - Kryvbas Krivoj Rog 1:1 (1:1)
Branky:
26. Zeher – 23. Motuz. Rozhodčí Shampin (Tur.)
Baník: Vašek – Vácha, Neuwirth, Pavlík, Marek – Lukeš, Otepka, Hable, Tchuř – Zeher, Střihavka (79. Přecechtěl)

Další výsledky:
Ayia Napa (Kypr) - Viktoria Žižkov 0:5 (0:3)
Branky:
1. a 36. Kalod, 10. Hottek, 65. Vaculík, 86. Hušbauer
Žižkov:
Kolář - Vaculík, Hruška, Besta, Xavier - Korel (46. Vozábal), Hušbauer, Procházka, Hottek, Bae Hae Min (46. Naumov) - Kalod (46. Straka)

Trenčín - České Budějovice 1:1 (0:1)
Branky:
90. Bubenko - 21. Sedláček
České Budějovice: Kučera - Homoláč, Hunal (62. Žižka), Horejš, Leština - Hudson (46. Riegel), Hílek, Mezlík, Šíma (85. Jasanský) - Sedláček (80. Klavík), Svátek (55. Stráský)

1. FC Brno - Rad Bělehrad 2:0 (1:0)
Branky: 21. Šural, 48. Jílek
Brno
: 1. poločas: Bureš - Smutný, Živný, Jílek, Okleštěk - Szegedi, Schneider, Heinz, Borák - Šural, Pospěch
2. poločas: Bureš - Kuncl, Živný, Jílek, Čoupek - Szegedi (67. Hanák), Schneider (62. Švejnoha), Kalivoda, Lira - Borák, Pospěch (63. Došek)

Sigma Olomouc - Vojvodina Novi Sad 0:2 (0:2)
Olomouc:
Drobisz - Nuc, Škerle, Šuškačevič, Heidenreich (35. Onofrej) - Kaščák, Hořava - Kobylík (65. Janotka), Melinho (75. Nepožitek), Doležal (75. Štěpán) - Hubník (65. Petr)

0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.