Jonáš Bartoš
15. září 2014 • 20:39

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Při prohraném utkání na Slavii (0:1) se hráči Plzně rozčilovali, že jim sudí odepřel penaltu. O dvě kola později na trávníku v Liberci jim naopak rozhodčí k brance nejspíš pomohli. Opakované záběry svědčí spíš pro to, že vedoucí brance Václava Pilaře z 10. minuty předcházel hraniční ofsajd.

Dohrávka sedmého kola Synot ligy se od prvních minut hrála ve vysokých obrátkách. Domácí Liberec na nic nečekal a aktivním presinkem se snažil zaskočit západočeského favorita. Z náznaků solidních akcí si ale žádnou větší příležitost nevytvořil, a tak jako první udeřila Plzeň.

Vedoucí tým ligy se úvodní branky dočkal už v 10. minutě. Plzeň vytáhla jednu ze secvičených akcí, které hráči na tréninku pilují pod dozorem hrajícího asistenta Pavla Horvátha (v Liberci nebyl kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům připravený ani mezi náhradníky).

Liberec - Plzeň: Gól Václava Pilaře

Nakrátko rozehraný rohový kop se dostal ke Kolářovi. Střelu reprezentačního záložníka gólman Ondřej Kolář vyrazil. Míč k domácí brance bez dlouhého rozmýšlení znovu napálil Procházka, od Koláře se odrazil k osamocenému Pilařovi a ten už neměl problém skórovat.

Hosté se radovali, Liberečtí se naopak rozčilovali. Reklamovali totiž ofsajdové postavení, ve kterém měl být v době Kolářovy teče autor branky Pilař. Opakované záběry spíš nasvědčují tomu, že se skutečně jednalo o ofsajd. Šlo ale o hraniční, velmi těsnou situaci. Aktuální lídr Synot ligy každopádně šel do důležitého vedení.

Rozhodčí špatně posoudili situaci i při brance Slovanu, které rovněž předcházelo ofsajdové postavení.

Liberec - Plzeň: Gól Josefa Šurala na 1:1

Plzeň remizovala v Liberci 1:1 a o bod vede fotbalovou ligu

Pohotový zákrok libereckého gólmana proti Pilařově střele

Václav Pilař právě vstřelil gól Liberci.

Hosté: 10. Pilař

Domácí: Kolář – Coufal, Karišik, Pimpara, Fleišman (C) – Delarge (66. Hadaščok), Pavelka, Obročník (56. Dydowicz), Frýdek (87. Mudra) – Ďubek, Šural.

Hosté: Kozáčik – Řezník, Hejda, Procházka, Limberský (C) – Hrošovský, Vaněk – Petržela (61. Hořava), Kolář, Pilař (89. Kovařík) – Chramosta (79. Tecl).

Domácí: Hroššo, Mudra, Dydowicz, Hadaščok, Hamuľák, Luckassen, Bong

Hosté: Bolek, Hubník, Hořava, Kovařík, Tecl, Bakoš

Domácí: Delarge, Obročník, Pimpara, Karišik

Hosté: Procházka, Hejda, Limberský, Řezník