SESTŘIHY: Čech slavil s Chelsea, Liverpool padl ostudně 1:6

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Brankář Petr Čech odchytal nejspíš poslední zápas za Chelsea. Čisté konto zkušený gólman sice neudržel, přesto mohl slavit vítězství. Londýnský mistr totiž dokázal utkání proti Sunderlandu otočit a vyhrál 3:1. Naopak pořádnou ostudu si uřízl Liverpool. V posledním zápase Stevena Gerrarda prohrával na hřišti Stoke po poločase 0:5, nakonec padl v poměru 1:6. Výhru si pak připsaly Arsenal i Manchester City, United jen remizovali.

Čecha sice po půlhodině překonal Steven Fletcher, anglický mistr ale odpověděl po deseti minutách, kdy z penalty vyrovnal Diego Costa. Další branky Chelsea přidal po přestávce Loic Rémy a zajistil Chelsea tři body.

Londýnský tým tak mohl pohár pro vítěze Premier League převzít po dalším vítězném zápase. Petr Čech odchytal v brance londýnského týmu pravděpodobně poslední soutěžní zápas, v létě po 11 letech Chelsea nejspíš opustí.

Definitivně se s Blues rozloučil útočník Didier Drogba, kterého po střídání v 30. minutě odnesli mimo hřiště spoluhráči. V Premier League hráli naposledy také Frank Lampard a Steven Gerrard, přičemž oba při derniéře zaznamenali branku.

SESTŘIH Premier League: Chelsea - Sunderland 3:1

Zatímco Lampard ale pomohl k výhře Manchesteru City nad Southamptonem 2:0, Gerrard pouze zmírnil demolici Liverpoolu na hřišti Stoke. Byla to nejvyšší prohra, kterou liverpoolský kapitán v sedmnáctileté klubové kariéře utrpěl. "Reds" zároveň přišli o páté místo, na kterém je po výhře 1:0 na hřišti Evertonu vystřídal Tottenham.

V posledním kole se ještě hrálo o záchranu, kterou si nakonec po výhře 2:0 nad West Hamem zajistil Newcastle. Severoanglický tým zvítězil poprvé od února a k sestupu odsoudil Hull, jenž se s elitní soutěží rozloučil bezbrankovou remízou s Manchesterem United.

Vedle Stoke se střelecky zadařilo v posledním kole také Arsenalu a Leicesteru. Svěřenci Arsénea Wengera po hattricku Thea Walcotta porazili West Bromwich 4:1. V sestavě "Kanonýrů" se vůbec neobjevil Tomáš Rosický, kterému Arsenal tento týden prodloužil smlouvu. Leicester nasázel pět branek do sítě sestupujícího QPR (5:1).

Leicester - QPR 5:1
Branky: 16. Vardy, 44. Albrighton, 51. Ulloa, 52. Cambiasso, 86. Kramarič - 57. Austin

Manchester City - Southampton 2:0
Branky: 31. Lampard, 88. Agüero

Newcastle - West Ham United 2:0
Branky: 54. Sissoko, 85. Guttierez

Stoke - Liverpool 6:1
Branky: 22. a 26. Diouf, 30. Walters, 41. Adam, 45. N'Zonzi, 87. Crouch - 70. Gerrard