SESTŘIHY: United zdolali Tottenham. Chelsea dál řádí, Liverpool ztratil

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Chelsea porazili v 15. kole anglické Premier League West Bromwich 1:0 a vedou soutěž o tři body. Mistrovský Leicester, který měl v poslední době mizernou formu, si vyšlápl na Manchester City. Nad týmem Pepa Guardioly vedl už 4:0 a nakonec vyhrál 4:2. Druhý Arsenal pak prodloužil sérii bez porážky na 14 zápasů, když zdolal Stoke 3:1. Zabral i pátý Manchester United, který porazil Tottenham 1:0, o jedinou branku utkání se postaral Henrik Mchitarjan. Naopak Liverpool nedokázal vyhrát podruhé za sebou, doma jen remizoval s West Hamem 2:2.

Chelsea - West Bromwich 1:0

Branka: 76. Costa

West Bromwich favoritovi dlouho odolával, disciplinovaná defenziva svěřenců kouče Tonyho Pulise ale vydržela proti Chelsea jen do 76. minuty. Costa na pravém křídle snadno přetlačil Garetha McAuleyho, následně dovedl míč do vápna a pohlednou střelou na zadní tyč rozhodl o vítězství domácích.

Costa tak už v patnáctém kole vyrovnal svou gólovou bilanci z minulé sezony. Tehdy na tucet branek potřeboval 28 zápasů. O výborné formě španělského útočníka hovoří i skutečnost, že z jeho posledních šesti střel na branku padlo pět gólů.

SESTŘIH Premier League: Chelsea - West Bromwich 1:0

Manchester United - Tottenham 1:0

Branka: 29. Mchitarjan

United se v lize dočkali výhry po třech remízách a plný bodový zisk je v tabulce posunul na tři body právě za pátý Tottenham.

Mchitarjan navázal na svůj čtvrteční premiérový gól za United proti Luhansku v Evropské lize a nyní si letní posila manchesterského celku připsala i úvodní zásah v Premier League. V 29. minutě si arménský útočník naběhl za obranu soupeře a propálil gólmana Huga Llorise.

Krátce po změně stran zahodil Victor Wanyama dobrou příležitost k vyrovnání, následně nevyužili šanci ani svěřenci kouče Josého Mourinha . Paul Pogba po hodině hry trefil z přímého kopu pouze tyč Llorisovy branky. Francouzskou posilu United o pár minut později jeho krajan vychytal ve velké šanci i podruhé a skóre se už nezměnilo.

SESTŘIH Premier League: Manchester United - Tottenham 1:0

Leicester - Manchester City 4:2

Branky: 3., 20. a 78. Vardy , 5. King - 82. Kolarov, 90. Nolito

Leicesteru se dosud v lize příliš nedařilo, proti Manchesteru City se však dostal do vedení už ve třetí minutě. Mahrizovu přihrávku za obranu zužitkoval Vardy a ukončil sérii 16 soutěžních zápasů za Leicester bez branky. O dvě minuty později bylo se svěřenci Pepa Guardioly ještě hůře, neboť povedenou střelou zpoza vápna překonal gólmana Brava King.

Ve 20. minutě zafungovala poprvé od února spolupráce Mahriz - Vardy. Bleskový protiútok připomněl mistrovské tažení "Lišek" z minulé sezony, Mahriz z první přihrál před bránu Vardymu a anglický reprezentant vstřelil druhý gól v zápase.

Hosté sice v druhém poločase dominovali, gól ale slavil znovu Vardy, když 12 minut před koncem po chybě v rozehrávce hostů zkompletoval hattrick. V závěru pouze zkorigovali stav Kolarov a střídající Nolito.

SESTŘIH Premier League: Leicester City – Manchester City 4:2

Arsenal - Stoke 3:1

Branky: 42. Walcott, 50. Özil, 75. Iwobi - 29. Adam z pen.

Pro Arsenal zápas se Stoke nezačal vůbec dobře. V 27. minutě udeřil Xhaka ve vápně loktem záložníka hostů Allena, nařízený pokutový kop zužitkoval Adam a stylově oslavil dnešní 31. narozeniny. Už předtím navíc musel být kvůli zranění vystřídán obránce Mustafi, kterého nahradil Bellerín. Čerstvě zotavený pravý bek připravil ještě před přestávkou gól pro Walcotta.

Druhý poločas "Kanonýři" ovládli. Pět minut po změně stran Özil hlavou přehodil gólmana Granta po centru Oxlade-Chamberlaina. Čtvrt hodiny před koncem pojistil výhru Iwobi. Asistenci si připsal Sánchez, jenž se v posledních 26 utkáních Premier League přímo podílel na stejném počtu branek: 18 dal a na osm přihrál.

SESTŘIH Premier League: Arsenal FC – Stoke City 3:1

Liverpool - West Ham 2:2

Branky: 5. Lallana, 48. Origi - 27. Payet, 39. Antonio

Liverpool pouze remizoval s West Hamem 2:2 a podruhé za sebou nedokázal vyhrát. Tým kouče Jürgena Kloppa přitom začal dobře, už v 5. minutě dal gól Adam Lallana. Na Lallanův gól ale West Ham ještě do poločasu zareagoval brankami Dimitriho Payeta z přímého kopu a Michaila Antonia, jemuž míč do šance tečovala obrana Liverpoolu. Alespoň bod pak pro domácí celek zařídil na začátku druhého poločasu Divock Origi.

SESTŘIH Premier League: Liverpool - West Ham 2:2

Watford - Everton 3:2

Branky: 36. a 64. Okaka, 59. Prödl - 17. a 86. Lukaku

Watford porazil i díky dvěma gólům Okaky 3:2 Everton, což se mu povedlo po téměř třiceti letech. Hostům nepomohly ani dvě branky útočníka Lukakua, který se v pouhých 23 letech prosadil už proti 22 týmům anglické ligy.

SESTŘIH Premier League: Watford FC – Everton FC 3:2

Hull - Crystal Palace 3:3

Branky: 27. Snodgrass z pen., 72. Diomande, 78. Livermore - 52. Benteke z pen., 70. Zaha, 89. Campbell

Stejný počet soupeřů lovil míč ze sítě po střelách Bentekeho, který gólem z penalty přispěl k remíze Crystal Palace 3:3 na hřišti Hullu. Londýnský celek stanovil nový klubový rekord, když se v posledních třech zápasech prosadil vždy minimálně třikrát. Stačilo mu to ale pouze na zisk čtyř bodů.

SESTŘIH Premier League: Hull City AFC – Crystal Palace FC 3:3

Swansea - Sunderland 3:0

Branky: 54. a 80. Llorente, 50. Sigurdsson z pen.

Trenér Sunderlandu David Moyes vůbec poprvé podlehl Swansea. O jasný výsledek 3:0 ve prospěch velšského celku se v druhém poločase postarali dvěma góly Llorente a trefou z pokutového kopu Sigurdsson.

SESTŘIH Premier League: Swansea City – Sunderland AFC 3:0

Southampton - Middlesbrough 1:0

Branka: 53. Boufal

SESTŘIH Premier League: Southampton - Middlesbrough 1:0

Burnley - Bournemouth 3:2

Branky: 13. Hendrick, 16. Ward, 75. Boyd - 45.+2 Afobe, 90.+1 Daniels

SESTŘIH Premier League: Burnley FC – AFC Bournemouth 3:2