30. listopadu 2015 • 23:12

Neapol porazila Inter 2:1 a je v čele ligy. Juventus stoupá

Fotbalisté Neapole slaví gól do sítě Interu Milán
Slavia je mistr! Takhle na Strahově převzala pohár pro ligového šampiona Slavia je mistr! Takhle na Strahově převzala pohár pro ligového šampiona
Šilhavý pod vodopádem! Hráči Slavie ho zlili na tiskové konferenci Šilhavý pod vodopádem! Hráči Slavie ho zlili na tiskové konferenci

ITALSKÁ SÉRIE A - SOUHRN 14. KOLA | Zápas o první místo v italské lize vyhráli fotbalisté Neapole. Inter Milán sesadili z čela vítězstvím 2:1 a vedou před ním tabulku o jeden bod. Oba góly domácího celku dal nejlepší střelec Serie A Gonzalo Higuaín. Třetí je Fiorentina, která se Sassuolem pouze remizovala 1:1. Mistrovský Juventus tabulkou stoupá, na půdě Palerma jasně vyhrál.

Neapol prohrála jen v srpnovém úvodním kole, od té doby ve všech zápasech bodovala. Proti Interu se dostala do vedení už ve druhé minutě, kdy se Higuaín prosadil ve vápně prudkou střelou z otočky.

Hosty pak krátce před poločasem oslabil vyloučený Nagatomo, který dostal druhou žlutou kartu za nebezpečný skluz. V 62. minutě vyhrál Higuaín běžecký souboj s oběma milánskými stopery a dvanáctým gólem v sezoně upravil na 2:0.

Inter rychle snížil, naději mu svižnou ránou k tyči vykřesal Ljajič. Oba střelci se pak dostali ještě do několika slibných šancí, ale výsledek se už nezměnil ani v dramatickém nastavení, kdy míč skončil dvakrát na tyči neapolské branky.

AC Milán jasně vyhrál

Další start za milánský klub si připsal teprve šestnáctiletý brankář Donnarumma a hned v první minutě při rozehrávce chyboval, Sorianovu šanci ale stihl povedeným zákrokem zneškodnit. Pak už úřadovali domácí. Mezi 16. a 49. minutou se prosadili třikrát a u všech branek byl dvacetiletý útočník Niang.

Nejprve asistoval záložníkovi Bonaventurovi, pak sám dva góly dal, z toho jeden z penalty. V dresu Rossoneri si zapsal první ligové trefy. Poslední přidal v závěru střídající Adriano, za hosty vstřelil čestný gól z penalty Eder a s deseti brankami se posunul do čela tabulky střelců Serie A k Higuaínovi z Neapole.

Sampdoria na tříbodový zisk čeká od 25. října, sérii bez výhry prodloužila na pět zápasů.

AS Řím překvapivě padl s Bergamem

Fotbalisté AS Řím doma překvapivě prohráli s Bergamem 0:2 a znovu ztratili na čelo tabulky. V pondělním utkání jim může odskočit třetí Fiorentina a také dvojice Inter Milán, Neapol, kterou čeká vzájemný duel o první příčku. Juventus zdolal Palermo 3:0.

Hráči AS před týdnem remizovali s outsiderem z Boloni a dnes místo nápravy rovnou prohráli. Pět minut před koncem prvního poločasu vystihl rozehrávku obrany římského týmu Alejandro Gómez a zdálky mířil přesně. V 82. minutě potrestal skluz Maicona na střelce první branky z penalty Germán Denis.

Juventus smetl Palermo

Juventus po špatném vstupu do sezony potvrdil zlepšenou formu čtvrtou výhrou v domácí soutěži v řadě. Po dnešním vítězství 3:0 nad Palermem, o které se postarali góly v 54. minutě hlavičkou Mario Mandžukič, minutu před koncem Stefano Sturaro a v závěru nastavení Simone Zaza, je v tabulce pátý.

Nováček z Frosinone v záchranářském duelu zdolal doma Hellas Verona 3:2. V tabulce poslední hosté, kteří zatím získali jen šest bodů za šest remíz, zdramatizovali zápas snížením z 0:3 na 2:3, i když už od 19. minutě hráli v oslabení.

Janov hrál proti Carpi v deseti dokonce už od šesté minuty. Dvě minuty nato se sice ujal vedení díky brance Dioga Figueirase, hosté ale během druhého poločasu skóre otočili na 2:1. Předposlední Carpi se tak vzdálilo Hellasu na tříbodový rozdíl.