4. března 2015 • 22:55

Klidný postup. Barcelona vyřadila Villarreal a je ve finále poháru

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Fotbalisté Barcelony postoupili do finále Španělského poháru. Svěřenci Luise Enriqueho v odvetném semifinále zvítězili na hřišti Villarrealu 3:1 a zopakovali výsledek z úvodního domácího duelu. Katalánci si o trofej zahrají 7. června proti lepšímu z dvojice Bilbao - Espaňol, které čeká druhý semifinálový zápas od 22 hodin.

Favorizovaní hosté čekali na úvodní branku jen do třetí minuty, kdy Neymar na zadní tyči zužitkoval centr Lionela Messiho. Před pauzou ale vyrovnal bývalý hráč Barcelony Jonathan dos Santos.

V 65. minutě Tomás Pina tvrdě zajel do Neymara a dostal ihned červenou kartu. Domácí záložník už v prvním poločase vyřadil ze hry barcelonského Sergia Busquetse, který musel být se zraněným kotníkem odnesen ze hřiště.

"Barca" využila početní výhodu už za osm minut. Javier Mascherano našel Luise Suáreze a uruguayský kanonýr sebevědomě překonal brankáře Asenja. Dvě minuty před koncem se ještě prosadil hlavou Neymar, jemuž připravil druhý zásah střídající Xavi. Barcelona venku vyhrála osmé soutěžní utkání po sobě.

Španělský fotbalový pohár - semifinále, odvety:

Villarreal - FC Barcelona 1:3
(39. J. dos Santos - 3. a 88. Neymar, 73. Suárez).
První zápas 1:3, postoupila Barcelona.

Espaňol - Bilbao 0:2
(13. Aduriz, 42. Etxeita).
První zápas 1:1, postoupilo Bilbao.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.