Autor: rjm, ČTK
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

ŠPANĚLSKÁ LIGA – SOUHRN 32. KOLA | Barcelona vede španělskou ligu o dva body. Na domácí půdě totiž vyhrála nad Valencií 2:0, když vítěznou trefu obstaral už v prvním poločase Uruguayec Suárez po přihrávce Messiho. Druhý gól přidal v úplném závěru Messi. Druhý tým tabulky, Real Madrid, porazil Málagu 3:1, i když Ronaldo neproměnil penaltu, a na vedoucí Barcelonu stále ztrácejí dva body.

Barcelonu opět zachránilo na domácí půdě ofenzivní komando. Udeřilo hned v první minutě. Argentinec Messi předložil míč do šance parťákovi z Uruguaye Suárezovi a ten skóroval. Šanci k vyrovnání odmítl po deseti minutách hry Parejo, když nedal penaltu.

Kdo čekal, že katalánská mašina přidá další góly, byl zklamaný. Pojistku přidal až v úplném závěru Messi, který šel z poloviny sám na gólmana. Chtěl ho přehodit, ale to se mu nepovedlo, míč se však k Argentinci vrátil a ten už ho dopravil do sítě.

Hlavní úkol v podobě zisku tří bodů tak Barcelona splnila.

Real byl od začátku duelu s Málagou aktivnější a v 24. minutě z tlaku vytěžil první branku, kterou po Ronaldově centru z přímého kopu vstřelil obránce Ramos. V 67. minutě dostal Ronaldo možnost zvýšit z penalty, trefil však pouze tyč, což se mu v Realu stalo poprvé.

Dvě minuty nato si ale připsal druhou asistenci v zápase, na konci pohledné kombinace byl Rodríguez. Chvíli poté Málaga vstřelila kontaktní branku, hlavou se prosadil Juanmi. Na víc se ale hosté nezmohli a v závěru uzavřel skóre na 3:1 Ronaldo.

Griezmann znovu potvrdil formu a v prvním poločase La Coruni vstřelil dvě branky a rozhodl o výhře třetího Atlética. Francouzský reprezentační útočník si připsal dvacátý ligový gól v sezoně, jen v dubnu se trefil už šestkrát.

V tabulce střelců La Ligy se osamostatnil na třetím místě s velkou ztrátou na Ronalda a Messiho. Za domácí v závěru pouze zkorigoval stav Riera, podesáté za sebou však La Coruňa nedosáhla na tři body.

Španělská fotbalová liga - 32. kolo:

Barcelona - Valencia 2:0
Branka: Suárez, Messi

Levante - Espaňol Barcelona 2:2
Branky: 21. Simao, 87. Casadesús - 18. Vázquez, 45. Caicedo.

La Coruňa - Atlético Madrid 1:2
Branky: 78. Riera - 5. a 22. Griezmann.

Real Madrid - Málaga 3:1
Branky: 24. Ramos, 69. Rodríguez, 90.+2 Ronaldo - 71. Juanmi.

20. Córdoba 38 3 11 24 22:68 20

Uruguayec Luis Suárez střílí první gól do sítě Valencie v utkání španělské ligy.