Kladno zná soupeře pro čtvrtfinále, Ústí vyřadilo Kadaň

Favorizované Kladno ve čtvrtfinále narazí na Ústí, které vyřadilo Kadaň.
Duel Sparta - Plzeň se blíží! Co před ním říkají čísla? Duel Sparta - Plzeň se blíží! Co před ním říkají čísla?
Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona? Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona?

Hokejisté Ústí nad Labem zvítězili ve čtvrtém utkání předkola play off první ligy v Kadani 4:3, vyhráli sérii 3:1 na zápasy a ve čtvrtfinále je čeká vítěz základní části Kladno. Slovan sice prohrával už 1:3, ale výsledek otočil a odvrátil páteční rozhodující pátý duel na domácím ledě. Vítěznou branku zaznamenal v 52. minutě útočník Jan Kloz.

Hostující tým, který se po úterní výhře v Kadani 2:1 ujal podruhé v sérii vedení, se prosadil dnes jako první. Ústí dostal do vedení ve čtvrté minutě Pohl, ale do poloviny úvodního dějství otočili stav Šťovíček a Vrána.

Ve 31. minutě zvýšil ve vlastním oslabení na dvoubrankový náskok Hejcman, ale za 49 vteřin v pokračující přesilovce se prosadil Tenkrát a ve 36. minutě vyrovnal Roubík. V závěrečném dějství dovršil obrat Kloz. Pro Kadaň tak skončila sezona a Ústí se může těšit na pondělní začátek čtvrtfinále.

Ve skupině o udržení si zajistily po Třebíči jistotu záchrany také Benátky nad Jizerou, které mají čtyři kola před koncem před posledním Mostem náskok 13 bodů. Benátky vyhrály na ledě Třebíče 1:0 po samostatných nájezdech, zatímco Most podlehl v Šumperku 1:2 v prodloužení. Z druhé nejvyšší soutěže sestoupí jen nejhorší tým tabulky a Most nyní ztrácí na třináctý Šumperk čtyři body.

Předkolo začne v pondělí

Ústí začne boj o semifinále na ledě vítěze základní části Kladna. Ve středu postoupil z předkola po souboji s Litoměřicemi Havířov a bude hrát s druhou Jihlavou. Už po základní části vytvořili dvojice třetí České Budějovice s šestým Přerovem a čtvrtá Slavia s pátým Prostějovem.

Série se hrají na čtyři vítězné zápasy, skončí nejdříve v sobotu 5. března a nejpozději v pátek 11. března. Semifinálovými souboji, které rozhodnou o dvou účastnících baráže o extraligu, pak druhá nejvyšší soutěž vyvrcholí. Začnou v pondělí 14. března a skončí nejdříve v sobotu 19. března a nejpozději v pátek 25. března.

Vítěze čeká souboj s dvěma nejhoršími celky extraligy o dvě místa v nejvyšší soutěži. Baráž odstartuje v úterý 29. března a týmy se utkají čtyřkolově každý s každým (12 kol).

První hokejová WSM liga:

Předkolo play off - 4. zápas:

Kadaň - Ústí nad Labem 3:4 (2:1, 1:2, 0:1)
Branky: 6. Šťovíček, 10. L. Vrána, 31. Hejcman - 4. J. Pohl, 31. Tenkrát, 36. Roubík, 55. J. Kloz. Rozhodčí: Wagner, Schmejkal - Štofa, Beneš. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 750. Konečný stav série: 1:3.

Skupina o udržení - 2. kolo:

Třebíč - Benátky nad Jizerou 0:1 po sam. nájezdech
Rozhodující sam. nájezd: Zachar. Rozhodčí: Pražák - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 6:4, navíc Ulrych (Benátky) 10 min. Bez využití. Diváci: 630.

Šumperk - Most 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 57. Gewiese, 62. T. Sedlák - 46. Havlíček. Rozhodčí: Šír, Trombík - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 1016.