Problémy zmítaná Slavia si vyšlápla na Kladno, Rytíři přišli o první místo

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Problémy neproblémy, hokejisté Slavie si ve šlágru 17. kola první ligy vyšlápli na dosud vedoucí Kladno. Slavia, která se kvůli vyhlášené ekonomické dietě zbavila nejdražších hráčů, porazila Rytíře 4:2 a do čela tabulky se po výhře 5:2 v Kadani vyšvihl Prostějov.

Slavia po zavedení ekonomických opatření a odchodu osmi hráčů základní sestavy dokázala po třech duelech se skóre 0:19 uspět v Havířově (3:2) a nyní i před domácím publikem proti favoritovi.

I když Slavia prošla razantním oslabením a obměnou kádru, oplatili Pražané Kladnu, s kterým se podle prognóz před sezonou měli prát o čelo tabulky, zářijovou porážku. Červenobílí nakročili ke třem bodům na samém začátku utkání. Už v 9. vteřině otevřel skóre kapitán Knota a v páté minutě zvýšil na 2:0 útočník Šafránek.

Hosté před 1825 diváky v Edenu snížili v prostředním dějství přesilovkovou trefou Zikmunda, už po pár vteřinách ale domácím vrátil dvougólový náskok Kadlec. Ve 44. minutě pak zápas zdramatizoval Cetkovský, v závěru ale střelou do prázdné brány zpečetil výhru Pražanů Dušek.

Prostějov bodoval pětkrát za sebou, ztratil v této sérii jen tři body a po úspěchu v Kadani mohl slavit posun do čela. Předposlední Severočeši sice dvakrát vyrovnali, ale ve 47. minutě vstřelil vítěznou branku Moskal. Výhru potvrdili Korhoň a svou druhou trefou v utkání Venkrbec.

Až v prodloužení dokázala Jihlava porazit Havířov, čímž přenechala třetí příčku Českým Budějovicím. Domácí přitom po první třetině vedli už 2:0, poté ale polevili a po 40 minutách bylo srovnáno. O výhře Dukly tak až v nastavení rozhodl Šidlík.

Roli favorita naopak zvládl českobudějovický Motor, jenž vítězstvím 4:3 v Mostě připravil domácím čtvrtou prohru v řadě. V utkání zazářil hlavně forvard hostů Čermák, který si připsal dva góly.

Přerov triumfoval 6:2 ve Frýdku-Místku. Ústí podlehlo doma Litoměřicím 3:4 v prodloužení a Benátky nad Jizerou zvítězily 2:1 v Třebíči.

Jihlava - Havířov 3:2 v prodl. (2:0, 0:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 12. Čachotský, 14. Kaláb, 64. Šidlík - 24. Anděl, 40. Petran. Rozhodčí: Hlinka - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 7:8, navíc Kalus (Havířov) 5 min. a trenér Vlk (Jihlava) do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 1354.

Slavia Praha - Kladno 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky: 1. Knot, 5. Šafránek, 29. M. Kadlec, 60. Dušek - 29. Zikmund, 44. Cetkovský. Rozhodčí: Hejduk, Veselý - Zídek, Polák. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 1825.

Třebíč - Benátky nad Jizerou 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Branky: 19. Dymáček - 43. Plodek, 45. J. Mikyska. Rozhodčí: Trombík - Ganger, Rožánek. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 1520.

Most - České Budějovice 3:4 (2:2, 0:1, 1:1)
Branky: 5. Rod, 16. Kubinčák, 43. J. Šimeček - 12. a 22. Čermák, 13. Heřman, 46. Nouza. Rozhodčí: Würtherle - Čížek, Svobodová. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 324.

Kadaň - Prostějov 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)
Branky: 26. R. Černý, 45. Trefný - 19. a 59. Venkrbec, 27. A. Holík, 47. Moskal, 51. Korhoň. Rozhodčí: Zubzanda - Coubal, Berko. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 402.

Frýdek-Místek - Přerov 2:6 (1:2, 1:2, 0:2)
Branky: 4. O. Kovařčík, 30. Jašek - 10. Sikora, 20. T. Sýkora, 34. Plášek, 38. Popelka, 56. L. Vágner, 59. Pšurný. Rozhodčí: Svoboda - Měkýš, Rampír. Vyloučení: 7:6, navíc Mil. Procházka (Přerov) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 2012.

Ústí nad Labem - Litoměřice 3:4 v prodl. (0:2, 2:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 34. Roubík, 35. Dalecký, 42. Merta - 11. Hanták, 15. Pletka, 45. Frühauf, 63. Valášek. Vyloučení: 2:4, navíc Brož (Ústí) 5 min. a do konce utkání. Rozhodčí: Luczków - Hejl, Podrazil. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1373.