Slavia nestačila na Frýdek-Místek, Vary daly Benátkám osm gólů

0
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

Hokejisté Frýdku-Místku díky výhře 2:0 na ledě Slavie přeskočili o bod Kladno v čele prvoligové tabulky. Oproti Středočechům, kteří doma porazili Ústí nad Labem 2:1 až v prodloužení, odehráli ale o zápas víc. Karlovy Vary i zásluhou hattricku Matice Podlipnika rozdrtily Benátky nad Jizerou 8:1. Kadaň neuspěla ani v šestém zápase sezony a zůstává na dně první ligy bez jediného bodu.

Frýdek-Místek rozhodl o triumfu v Edenu už v úvodních sedmi minutách hry, kdy stanovil konečný výsledek, a vyhrál potřetí v řadě. Slavia naopak prohrála potřetí z posledních čtyř duelů a v tabulce se propadla na 10. místo.

Kladno se na svém ledě představilo potřetí v sezoně a znovu bylo úspěšné, byť poprvé ztratilo bod. Hosté z Ústí dotáhli zápas do prodloužení, v něm se ale nechali vyloučit za příliš mnoho hráčů na ledě. Nabídnutou šanci domácí zužitkovali, když v 63. minutě rozhodl o bodu navíc David Tůma.

O bod za Kladnem zaostávají Karlovy Vary, které smetly Benátky. Slovinský obránce Podlipnik se díky třem gólům posunul do čela tabulky střelců. V pěti soubojích se trefil už šestkrát. Třemi asistencemi se na úspěchu Karlových Varů podílel útočník Martin Kohout. Benátky vyšly poprvé v ročníku bodově naprázdno.

Dařilo se i Českým Budějovicím, které po dvou porážkách v normální hrací době doma porazily Prostějov 5:3. O osudu utkání rozhodla prostřední část, ve které hokejisté Motoru otočili nepříznivý stav z 1:2 na 4:2.

Havířov si bez problémů poradil s Kadaní, která za šest utkání inkasovala 32 branek a jako jediná ze všech týmů dosud nezískala ani bod.

Vsetín prohrál potřetí v řadě, po Kladnu a Přerovu byly nad jeho síly Litoměřice, které vyhrály 4:3 v prodloužení. O vítězi rozhodl v 62. minutě jednadvacetiletý útočník Patrik Miškář, jenž v extraligové soutěži nastupuje v dresu Hradce Králové.

Třebíč dokázala uspět v Přerově, přestože na něj před zápasem ztrácela sedm bodů. Po úvodních třech prohrách Horácká Slavia uspěla podruhé za sebou, přesto zůstává předposlední.

5. kolo první hokejové WSM ligy:

Kladno - Ústí nad Labem 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 33. Machač, 63. D. Tůma - 49. Gengel. Rozhodčí: Luczków, Obadal - Votrubec, O. Doležal. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 2021.

Karlovy Vary - Benátky nad Jizerou 8:1 (2:1, 4:0, 2:0)
Branky: 15., 26. a 33. Podlipnik, 13. a 58. Beránek, 25. T. Rachůnek, 32. Skuhravý, 41. Stloukal - 4. Bittner. Rozhodčí: Grech, Barek - Malý, Šimán. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 2139.

Přerov - Třebíč 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Branky: 8. R. Pšurný, 26. Pala - 14. Dolníček, 23. Bartejs, 54. Horký, 59. R. Zohorna. Rozhodčí: Čech, Skopal - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 6:10, navíc Čejka (Třebíč) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1892.

Motor České Budějovice - Prostějov 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
Branky: 40. a 53. Kutlák, 9. M. Čermák, 30. Šulek, 31. F. Vlček - 7. M. Drtina, 23. Zabloudil, 53. Dvořáček. Rozhodčí: Zubzanda, Veselý - Jílek, Šperl. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. Diváci: 6082.

Litoměřice - Vsetín 4:3 v prodloužení (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 19. Komárek, 32. Jirásek, 52. Kantner, 62. Miškář - 10. R. Hruška, 38. Březina, 60. Kucharczyk. Rozhodčí: Wagner, Valenta - Coubal, Špringl. Vyloučení: 2:10. Bez využití. Diváci: 1040.

Havířov - Kadaň 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Branky: 8. a 55. Tomi, 9. Kalus, 60. Maruna - 8. Rob. Rozhodčí: Fiala, Kostourek - Wesley, Gančarčík. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. Diváci: 1698.

HC Slavia Praha - Frýdek-Místek 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
Branky: 2. Piegl, 7. M. Kovařčík. Rozhodčí: Jílek, Würtherle - Čížek, Kis. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1. Diváci: 670.

1. Frýdek-Místek 6 4 0 1 1 15:12 13
2. Kladno 5 3 1 1 0 17:7 12
3. Karlovy Vary 5 2 2 1 0 20:8 11
4. Přerov 5 3 0 0 2 17:9 9
5. Motor Č. Budějovice 5 3 0 0 2 17:12 9
6. Benátky nad Jizerou 5 2 1 1 1 14:16 9
7. Litoměřice 5 2 1 0 2 19:17 8
8. Ústí nad Labem 5 1 1 2 1 14:15 7