Karlovy Vary a Kladno zvítězily, Budějovice prohrály na Slavii

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Hokejisté Karlových Varů porazili v 15. kole první ligy Vsetín 3:0 a drží se v čele tabulky o bod před Kladnem, které zvítězilo nad Frýdkem-Místkem 4:1. Rytíři ale mají zápas k dobru. Nový trenér Českých Budějovic Marian Jelínek po pondělním úspěšném debutu v Litoměřicích (3:2) ve druhém zápase na lavičce Motoru musel strávit porážku na ledě pražské Slavie 1:2.

Karlovy Vary mají po patnácti odehraných zápasech na kontě 32 bodů. Proti Vsetínu poslal Západočechy do vedení v 12. minutě nejproduktivnější hráč soutěže Matic Podlipnik. Slovinský obránce vsítil osmou branku v ročníku, v poslední dvacetiminutovce pak přidal asistenci. V patnácti duelech nasbíral pětadvacetiletý zadák 19 bodů.

Před polovinou utkání zvýšil Petr Stloukal a v 57. minutě dovršil skóre v přesilové hře pěti proti třem Jaromír Kverka. Brankář Energie Tomáš Závorka si připsal premiérové čisté konto v sezoně a v šesti zápasech vychytal pět výher. Karlovarští doma uspěli i posedmé a vrátili Vsetínu venkovní prohru 2:3 v prodloužení. Šestinásobní mistři extraligy prohráli na kluzištích soupeřů pět ze šesti zápasů a se 14 body se nachází nováček soutěže nadále na předposledním místě tabulky.

Kladno si poradilo s Frýdkem-Místkem díky útočníkům Jakubu Strnadovi a Romanu Přikrylovi, kteří zaznamenali gól a asistenci. Kapitán Frýdku-Místku Milan Mikulík vyfasoval v zápase celkem 55 trestných minut. Mikulíkovi se nelíbila situace, jež předcházela třetí brance domácích. Kvůli protestům dostal desetiminutový trest plus trest do konce utkání. Při odchodu do kabiny navíc poničil dvířka od mantinelu, za což inkasoval trest ve hře. Druhá část musela být předčasně ukončena a dohrávala se před třetí třetinou.

České Budějovice doplatily na nedisciplinovanost - Slavia vstřelila obě branky v početní výhodě a oplatila Motoru porážku 1:5 z druhého kola. Jihočeský celek na třetím místě ztrácí na Karlovy Vary čtyři body. Pražané zvítězili ve třetím domácím souboji po sobě.

Jediný kanadský bod ztrácí na karlovarského zadáka Podlipnika útočník Antonín Melka z Ústí nad Labem, který gólem a asistencí pomohl k výhře 3:2 nad Třebíčí. Ústí dalo zapomenout na porážky ve Frýdku-Místku (5:6 po sam. nájezdech) a Vsetíně (2:7).

O výhře Prostějova 3:2 v Litoměřicích rozhodl ve 4. minutě prodloužení druhou trefou večera útočník Tomáš Nouza. Litoměřice prohrály potřetí v řadě.

Havířov dokázal obrátit nepříznivý stav 0:2 proti Benátkám nad Jizerou v prostřední části, kdy během šesti minut a tří vteřin vsítil tři branky. Havířov zvítězil počtvrté za sebou a na osmé příčce má 22 bodů podobně jako Ústí a Slavia, má však zápas k dobru.

Přerov doma přehrál poslední Kadaň 2:1 a díky lepšímu skóre se posunul na čtvrtou pozici před Frýdek-Místek. Trhači prohráli počtvrté v řadě a ztrácejí osm bodů na třináctý Vsetín, který má k dispozici ještě utkání navíc.

15. kolo první hokejové WSM ligy:
Karlovy Vary - Vsetín 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky:
12. Podlipnik, 29. Stloukal, 57. Kverka. Rozhodčí: J. Doležal, Kostourek - Toman, Coubal. Vyloučení: 3:6, navíc Frolo a Jonák (oba Vsetín) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2159.

Ústí nad Labem - Třebíč 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Branky: 19. Smolka, 31. Melka, 32. M. Vágner - 8. a 35. Paták. Rozhodčí: Zubzanda, Jechoutek - Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 1021.

HC Slavia Praha - Motor České Budějovice 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 5. Nedvídek, 39. Endál - 22. Crowder. Rozhodčí: Dědek, Obadal - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 5:6, navíc M. Heřman (České Budějovice) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 1658.

Litoměřice - Prostějov 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 7. Miškář, 41. Pavlas - 30. a 64. Nouza, 9. Divíšek. Rozhodčí: Kopeček, Barek - Jílek, Šperl. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváci: 810.

Přerov - Kadaň 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 4. T. Sýkora, 25. M. Procházka - 26. Šťovíček. Rozhodčí: R. Čech, Skopal - Bryška, Bubela. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 1620.

Havířov - Benátky nad Jizerou 3:2 (0:2, 3:0, 0:0)
Branky: 24. Pořízek, 29. M. Kalus, 30. Kotala - 15. Hrabík, 19. Pyrochta. Rozhodčí: Fiala, Zbořil - Reich, Měkýš. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. Diváci: 1440.

Kladno - Frýdek-Místek 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky: 24. J. Strnad, 13. Machač, 38. R. Přikryl, 51. Pekr - 53. Ovčačík. Rozhodčí: Luczków, Veselý - Malý, Šimán. Vyloučení: 8:5, navíc Mikulík (Frýdek-Místek) 10 min., do konce utkání a 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1613.

1. K. Vary 52 30 6 7 9 170:84 109
2. Č. Budějovice 52 30 4 3 15 158:104 101
3. Kladno 52 27 6 4 15 172:119 97
4. Slavia 52 26 5 4 17 149:117 92
5. Přerov 52 25 6 2 19 147:135 89
6. Prostějov 52 23 7 3 19 168:138 86
7. Havířov 52 22 5 5 20 138:133 81
8. Vsetín 52 20 8 4 20 168:144 80