Černá série brankáře Kováře, v KHL prohrál už čtyřikrát v řadě

Jakub Kovář čeká s Jekatěrinburgem na výhru už čtyři utkání (foto archiv)
Dočkal odchází do Číny. Podívejte se, čím se zapsal ve Spartě Dočkal odchází do Číny. Podívejte se, čím se zapsal ve Spartě
Kometa Brno - Třinec: Emoce na ledě! Takhle se servali Mallet s Krepsem Kometa Brno - Třinec: Emoce na ledě! Takhle se servali Mallet s Krepsem

Hokejisté Jekatěrinburgu s Jakubem Kovářem v brance nedokázali po třech porážkách na hřištích soupeřů přerušit černou sérii ani doma a Čerepovci podlehli 0:2. O druhý gól posledního týmu Západní konference KHL se v přesilovce v třetí třetině postaral Ondřej Němec.

Český obránce se v dresu Severstalu trefil popáté v sezoně. Čerepovec i díky jeho trefě podruhé za sebou zvítězil a poprvé od 19. listopadu naplno bodoval. V předchozím duelu přerušil čtyřzápasovou sérii porážek až po samostatných nájezdech.

Spolupráce českých útočníků Martina Erata s Vladimírem Sobotkou vynesla hokejistům Omsku výhru v Togliatti a návrat do čela Východní konference KHL. Erat po Sobotkově asistenci využil v 27. minutě přesilovou hru a vstřelil vítězný gól, Sobotka pak při závěrečné power play domácího týmu vyvezl puk z obranné třetiny a Ilja Michejev po jeho přihrávce upravil střelou do prázdné branky na konečných 0:2.

Omsk bodoval počtvrté za sebou a má na prvním místě konference o bod víc než Novosibirsk. Nejlepší český střelec v lize Sobotka přidal ke 14 gólům jedenáctou a dvanáctou asistenci, Erat se v ročníku trefil počtvrté. Místo Dominika Furcha se tentokrát do branky Avangardu postavil Denis Kostin a vychytal druhou nulu v sezoně.

Kontinentální hokejová liga:

Jekatěrinburg - Čerepovec 0:2 (Němec 1+0), Lada Togliatti - Omsk 0:2 (Erat 1+0, Sobotka 0+2).

Témata:  KHLSporthokej