Petrohrad v KHL znovu posunul rekord, Gusev se trefil čtyřikrát

0
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

Hokejisté Petrohradu vyhráli v Kontinentální lize i sedmnáctý zápas, svěřenci ruského reprezentačního trenéra Olega Znaroka tak znovu vylepšili vlastní rekord. Obhájce Gagarinova poháru otočil utkání v Jaroslavli a zvítězil 6:1, čtyřmi góly se blýskl Nikita Gusev.

Vedoucí celek Černyševovy divize Omsk vyhrál 6:0 v Soči, místo Dominika Furcha dostal v brance vítězů po měsíci přednost Oleg Šilin. Ten při třetím startu v sezoně zneškodnil 28 střeleckých pokusů a poprvé udržel čisté konto.

Novosibirsk vedl v Kazani po první třetině 1:0, domácí útočník Vladimir Tkačov pak ale překonal Alexandera Saláka dvakrát během necelých čtyř minut. Třetí gól přidal v 50. minutě Dmitrij Archipov a Kazaň se díky výhře 3:2 udržela v čele Východní konference o dva body před Omskem.