Další Jágrův gól = desátá výhra Floridy v řadě! Smetla Buffalo 5:1

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

SOUHRN | Hokejisté Floridy i díky gólu Jaromíra Jágra porazili v úterním utkání NHL Buffalo na jeho ledě 5:1 a prodloužili vítěznou sérii na deset zápasů. Dařilo se také brankáři Michalu Neuvirthovi z Philadelphie, který si díky výhře 4:3 nad Montrealem připsal devátou výhru sezony.

Jágr v 10. minutě otevřel skóre večera po útočné akci Jonathana Huberdeaua, který pronikl do útočného pásma, nalákal na sebe oba obránce a následně přihrál Jágrovi, jenž se prosadil pohotovou střelou z pravého kruhu pro vhazování. Hosté na začátku druhé třetiny vyrovnali v přesilové hře, jenže pak začala úřadovat čtvrtá útočná formace Panterů.

Ve 29. minutě dostal hosty znovu do vedení Derek MacKenzie po asistenci Corbana Knighta, ve 46. minutě si oba role vyměnili a Knight zvýšil na 3:1. Za dalších deset minut Huberdeau přidal čtvrtý gól a výhru pečetil trefou do prázdné branky při power play Brandon Pirri.

Historická tabulka střelců:
1. Wayne Gretzky - 894
2. Gordie Howe - 801
3. Brett Hull - 741
4. Jaromír Jágr - 736
5. Marcel Dionne - 731

Brankář Michal Neuvirth dostal podruhé za sebou příležitost v brance Philadelphie a 21 zákroky pomohl k výhře 4:3 nad Montrealem. Letci tak ukončili sérii tří porážek. Jakub Voráček, který vytvořil nově poskládanou první formaci s Claudem Girouxem a Waynem Simmondsem, se tentokrát do statistik nezapsal a byl na ledě u jednoho vstřeleného i inkasovaného gólu.

Výsledky:

Boston - Washington 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky: 36. Eriksson, 52. Bergeron - 16. Burakovsky, 33. Kuzněcov, 51. Johansson. Střely na branku: 27:29. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Kuzněcov, 2. Johansson (oba Washington), 3. Bergeron (Boston).

Buffalo - Florida 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)
Branky: 23. O'Reilly - 10. Jágr, 29. MacKenzie, 46. Knight, 57. Huberdeau, 59. Pirri. Střely na branku: 32:27. Diváci: 18.560. Hvězdy zápasu: 1. Huberdeau, 2. Luongo, 3. Knight (všichni Florida).

NY Rangers - Dallas 6:2 (2:1, 1:0, 3:1)
Branky: 2. a 45. Stepan, 15. Yandle, 38. Brassard, 48. Stalberg, 54. Megna - 14. Klingberg, 49. Roussel. Střely na branku: 29:23. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Stepan, 2. Nash, 3. Megna (všichni Rangers).

Calgary - Tampa Bay 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 4. Stajan, 36. Jones, 60. Bouma - 59. Stamkos. Střely na branku: 24:31. Diváci: 18.966. Hvězdy zápasu: 1. Rämö, 2. Brodie, 3. Jones (všichni Calgary).

Pittsburgh - Chicago 2:3 v prodl. (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)
Branky: 46. Crosby, 58. Letang - 29. a 64. Panarin, 39. Toews. Střely na branku: 36:30. Diváci: 18.658. Hvězdy zápasu: 1. Panarin (Chicago), 2. Letang (Pittsburgh), 3. Toews (Chicago).

Columbus - Minnesota 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky: 24. Atkinson, 60. Foligno - 18., 33. a 60. Parise, 60. Granlund. Střely na branku: 31:33. Diváci: 12.411. Hvězdy zápasu: 1. Parise, 2. Suter (oba Minnesota), 3. Forsberg (Columbus).

Nashville - Winnipeg 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky: 54. Wilson - 11. a 29. Stafford, 46. Chiarot, 60. Burmistrov. Střely na branku: 44:18. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Stafford, 2. Hellebuyck (oba Winnipeg), 3. Wilson (Nashville).

Philadelphia - Montreal 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Branky: 6. B. Schenn, 24. Gostisbehere, 29. Simmonds, 46. Couturier - 15. Galchenyuk, 38. Gallagher, 60. Carr. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, z 24 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Střely na branku: 31:24. Diváci: 19.163. Hvězdy zápasu: 1. Gostisbehere, 2. Schenn, 3. Couturier (všichni Philadelphia).