9. ledna 2016 • 06:42

Pastrňák se vrátil a byl u historické výhry nad New Jersey

LIGA NARUBY: Škoda vs. Škoda, Theo Hušbauer a rozvážný hasič LIGA NARUBY: Škoda vs. Škoda, Theo Hušbauer a rozvážný hasič
Volný den na MS florbalistů: Češi se saunovali a hráli stolní hokej Volný den na MS florbalistů: Češi se saunovali a hráli stolní hokej

SOUHRN | Mladý útočník David Pastrňák se po zranění a přestávce vyplněné účastí na MS do 20 let vrátil do sestavy Bostonu Bruins a pomohl k výhře 4:1 nad New Jersey. V utkání odehrál téměř 18 minut a nebodoval. Pro Bruins to byla 3000. výhra v historii a jsou tak druhým klubem NHL, který na tuto cifru dosáhl.

Boston, v jehož sestavě scházel zraněný David Krejčí, zaznamenal třítisící výhru v klubové historii. Více vítězství v základní části vybojoval v NHL pouze Montreal (3283). O jubilejní zápis se zasloužili trefami Frank Vatrano, Ryan Spooner, Jimmy Hayes a Colin Miller. Za domácí, v jejich dresu z utkání odstoupil Jiří Tlustý, pouze snižoval za stavu 0:2 Bobby Farnham.

"Tři tisíce je obrovské číslo, znamená to, že klub už je v soutěži nějaký pátek. Já osobně jsem vždy hrdý, když jsem součástí nějakého týmu z původní šestky. Tento tým v minulosti mnohé dokázal a já plně doufám, že na jejich úspěchy můžeme navázat i v budoucnu," prohlásil trenér Bostonu Claude Julien, jehož svěřenci přeskočili v tabulce Východní konference o bod New Jersey, které drží poslední postupovou příčku do play off.

Devils prohráli poprvé v sezoně tři zápasy po sobě v základní hrací době. Na vině je i vysoká marodka, na níž je s problémy s pravým kolenem i Patrik Eliáš. Trenér týmu John Hynes si však po utkání nestěžoval na rozsáhlou listinu zraněných hráčů, vadila mu absence charakteru a vnitřní síly vyhrát. "Aby tým vyhrával pravidelně a byl konkurenceschopný, musí být mentálně odolný. To je základ. A u našeho týmu jsem to poprvé v sezoně neviděl," zlobil se.

Tampa předvedla obrat

Ondřej Palát se před týdnem po zranění vrátil do hry a v Edmontonu byl velmi blízko třetímu gólu sezony, jenže jeho střelu z mezikruží zastavila tyč. Českého útočníka smolný okamžik nemusel mrzet, protože vzápětí jeho spoluhráči z Tampy Bay odstartovali v závěrečné třetině obrat a třemi góly otočili z 0:2 na konečných 3:2.

Klíčovou postavu zápasu byl obránce Tampy Bay Victor Hedman, který byl nepřehlédnutelný na obou stranách hřiště. V úvodní třetině fantastickým zákrokem rukavicí na brankové čáře zastoupil brankáře Bena Bishopa, který už byl mimo svou pozici. "Bylo to štěstí, nic jiného. Bishop nás mnohokrát v zápase podržel, jsem rád, že jsem mu to mohl takhle vrátit. Byl to důležitý moment. Skóre bylo stále 1:0 a nakoplo nás to do druhé třetiny," řekl Hedman.

V závěrečné části zase švédský bek gólem a dvěma přihrávkami řídil obrat. Byla mu připsána i důležitá vyrovnávací branka, při níž při přečíslení dva na jednoho hledal přihrávkou Paláta, ale dojíždějící Taylor Hall si vstřelil vlastní gól. "Byla to smůla, trefilo mi to přímo hokejku. Moc mě mrzí, že jsme promarnili skvělý výkon Cama (brankář Talbot) a několika odrazy si nechali utéct výhru," řekl domácí útočník Hall.

Ondřej Palát (18) si při výhře nad Oilers připsal jeden kladný bodOndřej Palát (18) si při výhře nad Oilers připsal jeden kladný bod

Do formy se dostává Chicago, které doma porazilo Buffalo 3:1 díky dvěma trefám z posledních pěti minut zápasu. Obhájci Stanleyova poháru si připsali šestou výhru v řadě a v tabulce Západní konference jsou druzí za Dallasem.

Poprvé v novém roce naskočil do hry Jiří Sekáč, který s Anaheimem zvítězil nad St. Louis 4:3 po nájezdech. Blues v zápase ztratili nejen vedení 3:1, ale i tři důležité hráče - útočníka Paula Stastného, obránce Jaye Bouwmeestera a brankáře Jakea Allena.

Výsledky:

New Jersey - Boston 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: 32. Farnham - 3. Vatrano, 25. Spooner, 39. Hayes. 47. C. Miller. Střely na branku: 20:31. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Spooner, 2. Seidenberg, 3. C. Miller (všichni Boston).

Carolina - Columbus 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 35. a 59. Lindholm, 17. J. Staal, 50. Terry - 30. Dubinsky. Střely na branku: 29:36. Diváci: 14.241. Hvězdy zápasu: 1. Ward, 2. J. Staal, 3. Lindholm (všichni Carolina).

Chicago - Buffalo 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky: 19. Hjalmarsson, 56. Danault, 60. Toews - 52. O'Reilly. Střely na branku: 45:29. Diváci: 22.142. Hvězdy zápasu: 1. Danault, 2. Crawford (oba Chicago), 3. Johnson (Buffalo).

Colorado - Nashville 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)
Branky: 15. Iginla, 18. McLeod, 28. Landeskog, 51. Barrie, 60. Skille - 3. Johansen, 23. Ellis, 37. Forsberg. Střely na branku: 27:22. Diváci: 17.680. Hvězdy zápasu: 1. Barrie, 2. Skille, 3. Comeau (všichni Colorado).

Edmonton - Tampa Bay 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)
Branky: 16. Schultz, 24. Pouliot - 44. Kučerov, 55. Hedman, 56. Stamkos. Střely na branku: 26:27. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Hedman (Tampa Bay), 2. Schultz (Edmonton), 3. Bishop (Tampa Bay).

Anaheim - St. Louis 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:3, 1:0 - 0:0)
Branky: 3. a 45. Kesler, 37. Perry, rozhodující sam. nájezd Getzlaf - 23. Reaves, 28. Brouwer, 37. Fabbri. Střely na branku: 39:28. Diváci: 16.250. Hvězdy zápasu: 1. Kesler, 2. Perry (Anaheim), 3. Pietrangelo (St. Louis).