Další Čech ve finále. Bartošák poprvé v AHL chytal, prohře nezabránil

Bartošákův Manchester ve finálové sérii stále vede.
LIGA NARUBY: Lafatovo fair play, naštvaný Wágner a omluva od Podaného LIGA NARUBY: Lafatovo fair play, naštvaný Wágner a omluva od Podaného
Kubánci přejeli Evropu! Lucerna zažila při galavečeru boxerskou bitvu kontinentů Kubánci přejeli Evropu! Lucerna zažila při galavečeru boxerskou bitvu kontinentů

Český hokejový gólman Patrik Bartošák se ve třetím finálovém utkání bojů o Calderův pohár dostal poprvé v letošním play off nižší zámořské soutěže AHL do branky Manchesteru, ale porážce 2:3 na ledě celku Utica Comets nezabránil. Monarchs tak poprvé neuspěli a v sérii na čtyři vítězná utkání vedou 2:1. Utica hostí i další dva zápasy v pátek a v sobotu.

Bartošák chytal naposledy 19. dubna v závěrečném zápase základní části a potom kryl záda Jeanu-Francoisovi Berubemu. Ten se ale v osmé minutě středečního utkání zranil a na led musel za nepříznivého stavu 0:1 dvaadvacetiletý odchovanec Kopřivnice. Sedmadvaceti úspěšnými zákroky ale prohru neodvrátil.

Po úvodní trefě Cala O'Reillyho překonal Bartošáka v čase 18:58 Alexandre Grenier. Ještě na konci první třetiny sice snížil Adrian Kempe, ale v 27. minutě vrátil farmářskému týmu Vancouveru dvoubrankové vedení Nicklas Jensen. Za 64 vteřin se sice trefil opět Kempe, ale záložní celek Los Angeles už gólmana Jacoba Markströma i přes střeleckou převahu nepřekonal.