Adam Sušovský
30. října 2015 • 21:35

Plzeňský Lev si rýpl do brankáře Dynama: Zápas se mu nepovedl

Tihle ovládli ligový galavečer! Podívejte se na společné focení Tihle ovládli ligový galavečer! Podívejte se na společné focení
Od Van Kessela ke Ngadeuovi. Podívejte se na 65 gólů Slavie na cestě za titulem Od Van Kessela ke Ngadeuovi. Podívejte se na 65 gólů Slavie na cestě za titulem

Velká pohoda vládne v Plzni, která pokračuje v sebevědomých výkonech. Formu Západočechů v pátek odnesly Pardubice, a i když jejich prohra 2:4 nevypadá tak jednoznačně, měli domácí zápas jasně pod kontrolou. Hvězdou večera byl útočník Jakub Lev, který si připsal tři asistence. Po zápase si navíc rýpl do gólmana Pardubic Maxwella: Loni se mu proti nám zápasy nepovedly. A myslím, že se mu nepovedl ani ten dnešní,“ řekl Lev.

Hosté: 36:04. Starý, 58:22. Tomášek

Domácí: Machovský (Polívka) – Moravčík, Jeřábek "A", Sklenička, Kadlec "A", Pulpán, Kubka, Chalupa – Kubalík, Kracík, Indrák – Johnson, Bližňák, Kratěna "C" – Schleiss, Preisinger, Sýkora – Poletín, Lev, Hollweg

Hosté: Maxwell (Kristan) – L. Havlík, Štajnoch, Čáslava "C", Nedbal, Ščotka, Bokroš, Šeda – Svoboda, Marcinko "A", Tybor – Rolinek "A", Redenbach, Poulíček – Starý, Nahodil, Moučka – Tomáše, Kaut, Kolář – Voženílek

Fraňo, Lacina – Brejcha, Suchánek

Home Monitoring Aréna

5 120 diváků

Jak moc vám pomohl gól na 1:0 hned ze 36. vteřiny zápasu?
„Rychlý gól vždycky pomůže. Začali jsme dobře a celý zápas drželi náš standard. Před koncem druhé třetiny jsme dostali hloupý gól, ale řekli jsme si, že do třetí třetiny musíme vstoupit lépe. A to se nám povedlo.

Bylo snížení Pardubic na 1:2 z vašeho pohledu kritickým momentem zápasu?
Já myslím, že ano. Kdybychom dostali hloupý gól na 2:2, z nějaké teče nebo po odrazu, bylo by to těžké.

Čím jste se o přestávce uklidnili? Hned v první minutě třetí třetiny jste totiž odskočili na 3:1 a bylo po zápase.
„Řekli jsme si, že musíme hrát aktivně, napadat, hrát u nich v pásmu. Hlavně nezalézt, protože to by byla jen otázka času, kdy bychom dostali další gól.“

SESTŘIH: 15. kolo extraligy, HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice 4:2

Tři ze čtyř gólů jste gólmanovi Maxwellovi dali relativně z dálky. To byla taktika?
„Bavili jsem se o tom v kabině před zápasem, že jak byl loni ještě ve Vítkovicích, tak se mu zápasy proti nám moc nepovedly. A myslím, že ani dnes se mu ten zápas moc nepovedl.“

V zápase jste si připsal tři asistence. Paradoxně to ale ani jednou nebylo na gól spoluhráče z vaši formace…
(Směje se) „To je asi náhoda.“

Před reprezentační pauzou vás ještě čeká zápas na ledě prvního Liberce. Už se na šlágr těšíte?
„Moc se nám nepovedl zápas s Libercem doma. Bavili jsme se s klukama, že bychom tam chtěli předvést, že na ně máme. Jedeme tam s velkým odhodláním, ještě když vedou ligu. Chtěli bychom tam prostě bodovat. Za každou cenu!“

Miroslav Preisinger (vlevo) z Plzně a Lukáš Nahodil z Pardubic.