1. září 2016 • 20:50

Třinec vyhrál v generálce nad Zlínem a Chomutov nad Litvínovem

Ondřej Dlapa z Chomutova
NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem
Tři generace Fuksů na jedné lodi. Pojedeme takhle mistrovství republiky, smál se dědeček Martina Fuksy Tři generace Fuksů na jedné lodi. Pojedeme takhle mistrovství republiky, smál se dědeček Martina Fuksy

Hokejisté Třince porazili doma v generálce na nový ročník extraligy Zlín 5:3. Po dvou gólech vítězů vstřelili útočníci Jiří Polanský a Rastislav Špirko. Chomutov vyhrál rovněž v posledním testu před startem nejvyšší soutěže doma v severočeském derby nad Litvínovem 3:1.

Úvodní dějství v Třinci přineslo šest branek. Oceláře dostal do vedení v přesilovce Dravecký a ve 12. minutě upravil Polanský na 2:0. Za 59 vteřin sice snížil Roman Vlach, ale Polanský se Špirkem zvýšili už na rozdíl tří branek.

Ještě šest vteřin před koncem úvodní třetiny Zlín odpověděl v přesilovce trefou beka Bořuty a v závěru druhé části v další početní výhodě zkorigoval stav zadák Kotvan. Výhru Ocelářů pojistil v 58. minutě Špirko.

Pro Třinec to byl poslední test před extraligou, do které vstoupí v pátek 9. září doma proti Pardubicím. Zlín hostí na úvod soutěže Kometu Brno. V pátek jej čeká exhibiční utkání proti výběru zlínských legend.

Chomutov s Litvínovem také zakončily sérii přípravných duelů. Piráty dostal do vedení v úvodní třetině Sklenář a ve 25. minutě zvýšil v přesilovce Valach. Za hosty se sice trefil 32 vteřin před koncem druhé třetiny v přesilovce Kristian Reichel, ale v 51. minutě potvrdil výhru domácích v početní výhodě Koblasa.

Chomutov do extraligy vstoupí doma proti Karlovým Varům a Litvínov se představí na ledě Olomouce.

Přípravné hokejové zápasy:

HC Oceláři Třinec - PSG Zlín 5:3 (4:2, 0:1, 1:0)
Branky: 12. a 17. Polanský, 18. a 58. Špirko, 4. Dravecký - 13. Roman Vlach, 20. Bořuta, 39. Kotvan.

Piráti Chomutov - HC Verva Litvínov 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 14. Sklenář, 25. Valach, 51. Koblasa - 40. K. Reichel.