20. října 2014 • 09:49

Golfista Martin oslavil v Las Vegas premiérový triumf na PGA Tour

0
Americký golfista Ben Martin vyhrál turnaj v Las Vegas a připsal si premiérové vítězství na PGA Tour. Sedmadvacetiletý hráč v průběhu posledního kola ztratil nadějný náskok, ale šance soupeřům sebral na závěrečných čtyřech jamkách. Zahrál na nich dvakrát birdie a jednou dokonce eagle, když pětiparovou jamku číslo 16 zahrál na tři rány.

Premiérového triumfu se Martin dočkal při 56. startu mezi elitou a získal za něj prémii 1,116 milionu dolarů. Zvítězil o dvě rány před krajanem Kevinem Streelmanem, o další dva údery více zahrál Skot Russell Knox.

Německého golfistu českého původu Alexe Čejku dělily dvě rány od prvního umístění v desítce po více než čtyřech letech. Po třech kolech byl ještě devátý, nakonec se podělil o 18. místo.