Trenér japonských fotbalistů Aguirre má po neúspěchu dál důvěru

ČTK
Sport
Začít diskusi (0)
Neúspěch při obhajobě titulu na mistrovství Asie by neměl stát místo trenéra japonských fotbalistů Javiera Aguirreho. Mexický kouč má i po čtvrtfinálovém vyřazení důvěru svazového šéfa.

"Od té doby, co mužstvo převzal, odvádí dobrou práci," řekl prezident japonské federace Kunia Daini. Nezměnil své stanovisko ani s ohledem na korupční aféru ve Španělsku, v níž Aguirreho jméno figuruje v seznamu 41 osob, které státní zástupce obvinil z korupce v souvislosti s ligovým utkáním Levante - Zaragoza v sezoně 2010/11. "Ten případ se ještě vyšetřuje. Dokud nezazní oficiální verdikt, nebudeme to komentovat. Do té doby bude Aguirre pokračovat," řekl Daini.

Japonci v pátek vypadli z turnaje v Austrálii po penaltovém rozstřelu se Spojenými arabskými emiráty. Aguirre vede tým čtyřnásobných asijských šampionů od srpna 2014, kdy se stal po neúspěšném mistrovství světa nástupcem Itala Alberta Zaccheroniho.

Začít diskuzi