30. září 2016 • 21:36

Hlasy trenérů po zápase 8. kola extraligy Plzeň - Hradec Králové

0
Hlasy trenérů po zápase 8. kola hokejové extraligy HC Škoda Plzeň - Mountfield Hradec Králové:

Ladislav Čihák (Plzeň): "Chtěli jsme do zápasu dobře vstoupit, ale inkasovali jsme rychle gól a třetinu jsme skončili za nepříznivého stavu 0:2. V kabině potom nebyla vůbec dobrá nálada. Udělali jsme trochu bouřku. Do druhé třetiny jsme chtěli vstoupit úplně jinak, být aktivní na puku a střílet. Podařilo se nám stav otočit a kluci se nadechli. Třetí třetina byla z naší strany nervózní a Mountfield měl víc ze hry. Snažili jsme se vedení ubránit, ale bohužel jsme dostali gól šťastnou tečí čtyři minuty před koncem. Soupeř byl v prodloužení dlouho lepší, ale Kuba Lev jednoduchou střelou přes beka dal vítězný gól. Dva body bereme, v naší situaci jsou zlaté."

Václav Sýkora (Hradec Králové): "Neměli jsme špatný vstup do utkání a začali jsme aktivně. Potom se ale aktivita přenesla na hole soupeře. Domácí nás začali hodně napadat. Vytěžili jsme z minima maximum, když jsme ze dvou rychlých protiakcí dali dva góly. Plzeň tam měla dvě gólové šance, ale jinak tolik střel neměla. Druhá třetina byla z naší strany nejhorší. Tam jsme si nechali zbytečně vývoj zápasu otočit. Pár šancí jsme měli, ale po dvou inkasovaných gólech to pro nás negativně vyvrcholilo gólem soupeře při naší přesilovce. Špatně jsme to zahráli, nezajistili jsme se a Plzeň těsně před koncem skóre otočila. Třetí třetina byla z naší strany nejlepší. Hodně jsme bojovali o výsledek a vyrovnali jsme. V prodloužení jsme byli aktivnější, ale prováhali jsme své příležitosti. Mrzí mě, že jsme víc nestříleli. Překombinovávali jsme akce a soupeř nám ukázal, jak jednoduše skórovat."