21. února 2017 • 17:32

Houdek a Zelinka si za chyby v lize nezapískají dva zápasy

0
Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR pozastavila delegaci na dva soutěžní zápasy hlavním sudím Jiřímu Houdkovi a Miroslavu Zelinkovi za chybné verdikty v sobotních utkáních 17. kola první ligy.

Houdek v duelu Slovácka s Jabloncem (0:0) v 72. minutě nesprávně vyloučil Vlastimila Daníčka za faul na Martina Pospíšila. Podle komise měl domácí záložník dostat pouze žlutou kartu.

Vedle Daníčkova vyloučení si vedení Slovácka v protestu proti Houdkovi stěžovalo, že arbitr v 47. minutě neodpískal ruku Jakuba Považance v pokutovém území Jablonce. Komise rozhodčích však upozornila, že ještě před tímto momentem domácí hráč držel soupeře za paži, takže měl Houdek proti Slovácku odpískat přímý volný kop.

Zelinka v 50. minutě zápasu Slavie s Jihlavou podle komise chybně nařídil penaltu, ze které Milan Škoda zvýšil na konečných 2:0 pro domácí Pražany. Kontakt hostujícího Davida Štěpánka se slávistou Janem Sýkorou se podle opakovaných záběrů odehrál ještě před šestnáctkou.