23. března 2017 • 14:45

Sedmnáctka dostala na úvod kvalifikace ME pět gólů od Anglie

0
Česká fotbalová reprezentace do 17 let na úvod závěrečné kvalifikace o postup na mistrovství Evropy prohrála v Bijeljině s favorizovanou Anglií 3:5. Dva góly výběru trenéra Václava Kotala vstřelil záložník Matěj Majka, jeden dal Pavel Hezoučký.

Sedmnáctce vůbec nevyšel vstup do zápasu a po patnácti minutách prohrávala o tři branky. Majka ještě v prvním poločase snížil na 1:3 a krátce po přestávce na 2:4. V samém závěru upravil střídající Hezoučký na konečných 3:5. Českému týmu na tři góly stačily čtyři střely.

V dalším utkání čeká Kotalův výběr v sobotu domácí Bosna a Hercegovina, která dnes přežila penaltu a se Slovinskem remizovala 0:0. Na šampionát do Chorvatska projdou vítězové osmi kvalifikačních skupin a sedm nejlepších týmů z druhých míst.