Washington útočí na Prezidentský pohár, Pittsburgh v krizi. Kosí ho zranění

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

SOUHRN | Hokejisté Washingtonu uspěli ve středečním utkání NHL na ledě Colorada 5:3 a směřují k zisku Prezidentského poháru, který vybojovali i v loňském ročníku. Capitals mají v čele soutěže pětibodový náskok před druhým Columbusem a třetím Chicagem, které zvítězilo 5:1 v Pittsburghu.

Washington v souboji dvou týmů z opačných polů tabulky vedl ve 32. minutě 4:1 zejména zásluhou Jevgenije Kuzněcova, který zaznamenal gól a přihrávku. Colorado ale nesložilo zbraně a dvěma pohlednými akcemi zdramatizovalo zápas snížením na rozdíl jedné branky. Hosty uklidnil až při závěrečné power play trefou do prázdné klece Lars Eller.

Chicago rozhodlo o výhře už v první třetině, kterou ovládlo 4:0, a připravilo obhájci Stanleyova poháru čtvrtou prohru v řadě. Negativní sérii Pittsburghu ovlivňuje i zranění osmi hráčů základní sestavy včetně Jevgenije Malkina a Krise Letanga. Mezi náhradníky Chicaga opět zůstali oba čeští obránci. Od 10. března nastoupil Michal Kempný k jednomu zápasu a Michal Rozsíval dokonce od té doby nehrál.

NHL:

Pittsburgh - Chicago 1:5 (0:4, 0:0, 1:1)
Branky: 46. Rust - 4. Panarin, 15. Pánik, 20. Krüger, 20. Hossa, 44. Kero. Střely na branku: 32:36. Diváci: 18.567. Hvězdy zápasu: 1. Panarin, 2. Kero, 3. P. Kane (všichni Chicago).

Calgary - Los Angeles 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky: 4. Hamilton - 13. Lewis, 40. Iginla, 47. Kopitar, 53. Carter. Střely na branku: 26:33. Diváci: 19.005. Hvězdy zápasu: 1. Iginla, 2. Kopitar, 3. Muzzin (všichni Los Angeles).

Colorado - Washington 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)
Branky: 12. Rantanen, 34. Nieto, 45. MacKinnon - 4. Carlson, 12. Beagle, 25. Johansson, 32. Kuzněcov, 59. Eller. Střely na branku: 35:35. Diváci: 13.820. Hvězdy zápasu: 1. Kuzněcov (Washington), 2. MacKinnon (Colorado), 3. Johansson (Washington).

Arizona - St. Louis 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 55. Goligoski - 10. Berglund, 23. Tarasenko, 60. Perron. Střely na branku: 23:43. Diváci: 11.377. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Hutton (oba St. Louis), 3. Domingue (Arizona).

Na poslední postupové místo ztrácejí Kings deset bodů.