Barcelona vyhrála derby v Madridu košem v poslední sekundě

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Basketbalisté Barcelony vyhráli v osmifinále Evropské ligy dramatické španělské derby. V Madridu zvítězili nad obhájci titulu z Realu košem v poslední sekundě 87:86. Tomáš Satoranský si v hostujícím týmu připsal sedm bodů a osm asistencí.

Realu se přitom mnohem lépe povedl první poločas, minutu před jeho koncem vedl už o 16 bodů, jenže hosté pak nasadili k mohutné stíhací jízdě. V závěrečné čtvrtině Barcelona otočila skóre a ve vypjaté koncovce zvládla i poslední útok, na který měla za stavu 85:86 necelých devět sekund.

Přesnou střelou v poslední vteřině rozhodl zápas Justin Doellman, jenž byl s 24 body nejlepším střelcem utkání. Nejvíce času strávil na palubovce Satoranský, jenže odehrál téměř 34 minut.

Barcelona i Real mají po čtyřech osmifinálových zápasech vyrovnanou bilanci. Skupinu F vede rovněž s dvěma výhrami další španělský zástupce Laboral Vitória, který zdolal CSKA Moskva 81:71.