Rozjetý Boston měl nečekané potíže na půdě slabého Dallasu

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Nejslabší tým Západní konference NBA Dallas na domácí palubovce málem zastavil rozjetý Boston, ale šestnácté výhře ligového lídra za sebou nakonec nezabránil. Celtics pod vedením Kyrieho Irvinga, autora 47 bodů, zvítězili po prodloužení 110:102.

Celtics prožívají čtvrtou nejdelší vítěznou sérii ve své historii. A to při ní už osmkrát dotahovali dvouciferné manko v poslední čtvrtině. I tentokrát Mavericks vedli o 13 bodů ještě necelých osm minut před koncem. Jenže hosté dokázali vyrovnat na 96:96 a domácí Harrison Barnes v poslední sekundě neproměnil potenciálně vítěznou střelu. V prodloužení Irving nastřílel deset bodů a rozhodl. Domácím nestačilo Barnesových 31 bodů.

Do sestavy Washingtonu se vrátil John Wall, který 15 body a šesti asistencemi přispěl k výhře 99:88 na hřišti Milwaukee. Bradley Beal dal za vítěze 23 bodů, Tomáš Satoranský se do hry nedostal.

Vicemistrovský Cleveland porazil Detroit jasně 116:88 a slaví páté vítězství v řadě. LeBron James už v první čtvrtině stihl 16 ze svých osmnácti bodů, Kevin Love nasbíral 19 bodů a 11 asistencí.

Skvělý večer prožil pivot Dwight Howard a 25 body a 20 doskoky pomohl k výhře Charlotte nad Minnesotou 118:102. Ve velkém trápení pokračují Los Angeles Clippers, kteří podlehli na hřišti New York Knicks 85:107 a prohráli už podeváté v řadě. Atlanta podvacáté za sebou prohrála v San Antoniu, tentokrát 85:96. Hawks v texaském městě nezvítězili od sezony 1997/98 a aktuálně uzavírají tabulku Východní konference.

Výsledky NBA:

Charlotte - Minnesota 118:102, Dallas - Boston 102:110 po prodl., Detroit - Cleveland 88:116, Memphis - Portland 92:100, Milwaukee - Washington 88:99, New Orleans - Oklahoma City 114:107, New York - LA Clippers 107:85, Orlando - Indiana 97:105, Philadelphia - Utah 107:86, Sacramento - Denver 98:114, San Antonio - Atlanta 96:85.