+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Jan Barák
31. července 2017 • 13:08

Zázrak na asfaltu. Hokejbalisty a hvězdy spojila tragédie. Hráli i pro charitu

Autor:
TOP VIDEA
Slavia - Liberec: Bosančič slavil gól pod tribunou Sever, přiletěla k němu dýmovnice Slavia - Liberec: Bosančič slavil gól pod tribunou Sever, přiletěla k němu dýmovnice
Olomouc - Plzeň: Jan Káňa se předvedl, dal Hollwegovi tvrdý hit Olomouc - Plzeň: Jan Káňa se předvedl, dal Hollwegovi tvrdý hit
VŠECHNA VIDEA ZDE

Smutná událost i touha pomoci dobré věci povolala v sobotu 29. června do Vsetína plejádu sportovců. Osm hokejbalových týmů z Česka a Slovenska bojovalo za podpory hokejových mistrů světa Ondřeje Němce nebo Petra Vampoly o Stoupa Cup a navíc podpořili vážně nemocného tříletého Vojtu Změlíka. Klobouk dolů!Akce ve městě pamatujícím super slavnou éru místního hokejového klubu byla úspěšná. Maximálně! Vybralo se 370 tisíc korun (vloni se podařilo získat 240 tisíc korun), za které malý Vojta dostane asistenčního psa. Turnaj, kde bylo konečné pořadí až druhotnou záležitostí, vyhrál tým "TOP 17".

"Letos to pro nás mělo ještě větší náboj kvůli tomu, že náš tým "Top 17" hrál pro zemřelého kamaráda a jednoho z nejúspěšnějších reprezentantů historie Libora Topolánka. Zemřel vloni koncem října při tragickém pádu ze střechy," přiznal se zármutkem v hlase Martin Tvarůžek, útočník vítězů.

Třiatřicetiletý dvojnásobný mistr světa Topálek hledal v sobotu 29. října 2016 s dalšími přáteli v Praze na Smíchově na střeše budovy dobré místo pro focení, zřítil se a pád z velké výšky nepřežil.

Topolánek byl dlouholetým českým reprezentantem, naposledy působil v klubu HC Kert Park Praha, kam přestoupil z Vlašimi. „Každý z nás ví velmi dobře, jak vynikající člověk, kamarád, spoluhráč a kapitán týmu nás opustil. Libore, moc děkujeme, co vše jsi pro náš klub a celý český hokejbal udělal,“ napsali tehdy na klubový web jeho spoluhráči.

Pomohl Vampola, Hrňa i Němec. Nepřímo i Hudler

Turnaj hraný také na jeho počest měl krom úžasné atmosféry i opravdu hvězdné obsazení. "Za nás hrál například hokejista Petr Vampola. Za poražený tým ve finále třinecký Erik Hrňa. Přítomen byl dále i hokejový reprezentant Ondřej Němec. Vydražily se také za desítky tisíc dresy Jiřího Dopity a Jiřího Hudlera," pochvaloval si Tvarůžek.

Zatímco Vampola se předvedl na vsetínském asfaltu přímo na hřišti, Němec protentokrát zůstal jen na střídačce. "Já už musím plnit povinnosti v Kometě, takže jsem tady spíš jako nehrající trenér a užiju si to s klukama." V horku se nikdo nešetřil, stejně jako dárci nešetřili s penězi, které pomohou Vojtovi Změlíkovi v boji s metabolickou chorobou buněčného jádra.

„Jezdím sem už deset let, rok od roku to má větší lesk. A pokud někomu i pomůžete, je to skvělý pocit,“ zakončil milé povídání Tvarůžek.

Takže hodně štěstí do dalších ročníků, Stoupa Cupe!

 Klasická verze
Mobilní verze